Viking (2016)

Spousta pěkných obrázků, ale ve výsledku mi to přišlo jako slátanina.

Život (2017)

Po slibném začátku jsem se trochu začal nudit. Ale palec nahoru za konec!

Vetřelec: Covenant (2017)

Nedostal jsem úplně to, co jsem chtěl. To nepopírám. Ono taky ta obrovská očekávání plynoucí z kvalit původní série není lehké naplnit. Je fajn, že nám byly osvětleny Davidovy pohnutky, ale přišlo mi, že ty scény (např. hraní na flétnu) zabíraly až moc velkou porci stopáže (neměl bych s tím takový problém, kdyby byl film delší). Někde jsem četl, že posádka Covenanta je ještě hloupější než posádka Promethea. To jsem asi viděl jiný film. Jako snad jediná hloupost mi přišla ta umývací scéna s Rosenthalovou. Fakt nevím, jestli bych po těch právě prožitých událostech opustil skupinu a šel do nějaké tmavé místnosti, abych se umyl. Jak se říká: "Kdo se bojí, sere v síni". A přesně to bych v jejich situaci dělal. :-D Na druhou stranu neměli důvod Davidovi nevěřit. Koneckonců, androidi jsou naprogramováni, aby lidem sloužili a ochraňovali je, nebo ne? Vím, že Ridley nikdy žádnou vetřelčí královnu neplánoval, ale už se tam objevila vajíčka s facehuggery, tak doufám, že přece jen ustoupí a tu královnu tam ve zbývajících filmech nějak napasuje (nerad bych, aby negoval Aliens). Takže, snad na sebe film vydělá a dočkáme se pokračování.

Symptom Pandorum (2009)

Ale jo, po všech těch komiksárnách a teenage sc-fi na mě působil tenhle sci-fi horor dost osvěžujícím dojmem. Asi bych tomu taky vytknul ty bojové sekvence, ale jinak jsem nadmíru spokojen. Parádní prostředí, tíživá atmosféra a nakonec i zajímavý příběh.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Hunger Games naruby. Na zástupce teenage postapo sci-fi to nebylo vůbec špatné. Snad jen škoda občasných patetických momentů. Těm děckám se prostě některé hlášky / situace nedají věřit. Palec nahoru za exteriéry (město, zejména "zlomený" mrakodrap a scéna v něm) a za Rosu Salazar.

Sedmý syn (2014)

Pěkné ztvárnění monster vyvažují komičtí čarodějové. Bridges musel být asi nalitý, aby v tom hrál. Generická fantasy.

Méďa 2 (2015)

Moc vtipné mi to nepřišlo. Podruhé už to prostě nefunguje. Super byla snad jenom hromadná bitka na Comic Conu.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Zajímavá (skvělá) kamera. Jinak nevím, možná jsem čekal víc. Rozhodně jde ale o nevšední film.

Kobry a užovky (2015)

Přemýšlel jsem, která z postav vlastně byla ta dobrá, ale nakonec jsem na to stejně nepřišel. Ze začátku jsem jednoznačně fandil Užovkovi, ale sešlo z toho. A o tom to je. Film je opravdu realistický - v životě taky nejsme černobílí. Parádní úvodní scéna - gangsterka zasazená do českých reálií. :-D

Vykolejená (2015)

* za postavu otce, * za Dogwalkera a * za Amy (zas tak škaredá není :D).