Cesta za králem trollů (2017)

Po dobrých recenzích jsem čekal trochu víc. Taky mi tam neseděly ty moderní dialogy.

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

První díly super. Pak zklamání a to zejména z nelogického chování postav a hlavně Ragnara (Marcuse/Caleba). Bohužel se to topí v čím dál větší spirále záhad. Poslední epizoda série to trošku zachraňuje tím, že nabízí alespoň náznak nějaké odpovědi. Na konci ale cliffhanger jak hrom, takže na druhou sérii mrknu. :)

Týpci a zbraně (2016)

Na komedii málo vtipné a na drama jsem si k postavám nevytvořil dostatečný vztah.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Rodinná sci-fi klasika, bez které bychom dnes neměli třeba Stranger Things.

Podivní (2010)

Hlavně ze začátku, než se to zvrhlo v tuctovou zombie vyvražďovačku, mě to bavilo.

Sunshine (2007)

Vlastně nevím, co vytknout... Skvělá výprava, uvěřitelná mise (za pár miliard let nás to čeká :)).

Sedm samurajů (1954)

Plusy: 1) První film s přestávkou uprostřed, který jsem měl tu čest vidět. :D 2) Divák má perfektní přehled o tom, kolik padouchů zbývá zabít. Mínusy: 1) Lapkové bezhlavě útočí, vesele dělí svoje síly a nechávají se po jednom zabíjet. Věřím tomu, že kdyby zbýval poslední bandita, stejně vyrazí na zteč, jako by ho ovládala umělá inteligence z nějaké prastaré RTS. 2) Díky tomu, že banditů zbývá už jen 13 a jsou tak ve výrazné menšině, tak moc nefunguje taková ta osudovost u poslední bitvy. U filmu jsem se ale nestihl nudit a to zřejmě i díky poměrně častým humorným vsuvkám (i když nemusely být úmyslné). Na druhou stranu, člověk neuvidí moc z toho samotného samurajského povolání. Většina banditů je totiž zabita přesilou vesničanů s kopími.