Forrest Gump (1994)

Nejlepší film všech dob, a kdo říká že ne, měl by se na něj podívat víckrát. :-)

Carnivale (2003) (seriál)

Tvůrci pravděpodobně od sedmého dílu druhé série věděli, že končí, protože se konečně začalo něco dít. Jinak je od druhého dílu jasné, kam to směřuje. Ale tááák pomalým tempem, že mít to 5 sérii, tak klidně Scuddera hledaj takhle dlouho. Má to dobrou atmosféru, ale že všechny postavy mají své místo? Půlku seriálu zabírají naprosto zbytečné scény s pojízdným bordelem. Seriál má určitě spoustu dobrých nápadů, ale některé zůstaly na půli cesty nebo nezodpovězeny. Seriálem se zdá se inspirovali i tvůrci Lost.

Noe (2014)

Standardní zápletka trochu přikrášlená obrama, tam se nedá moc vymyslet, ale ty CGI zvířata dost tragédie.

Útěk ze Sibiře (2010)

Ale jo, alespoň jsem si připomněl něco ze zeměpisu. 70 %

Zimní příběh (2014)

Má to svý momenty, ale ten scénář je strašnej, dobrý obsazení obávám se jen díky známosti s Goldsmanem, ale předem to asi nikdo z herců nečetl.

Fargo (2014) (seriál)

Po prvním díle: Opravdu parádní atmosféra, super obsazení a je to správně švihlý. Takovou řežbu jsem vůbec nečekal. Zdá se, že o tom zatím moc lidí neví, což je škoda. Martin Freeman hraje víceméně svojí obvyklou roli, ale je snad ještě lepší, než v Sherlockovi a dokonce se naučil Minesotský přízvuk.

24 hodin (2001) (seriál)

Srdcovka.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Poprvé na čsfd projekci, 3D v první řadě je fakt peklo. Připadal jsem si jak sedmdesátník, co ztratil brejle, čili z akčních scén jsem toho moc neměl. Film je co se týče Marvel produkce průměr, první polovina sice dávala naději, jakože to bude fakt osudovější a vážnější, ale ne. Postavy jsou stupidnější, než obvykle a děj až překombinovaný. Svoje názory na Capa jsem psal už minule, štít prostě není útočná zbraň, v některých scénách to vypadá hloupě, takže nakonec musí dojít na staré dobré pěsťáky, i když protivníci mají samopaly. Abych jen nekritizoval, i tak jsem se celkem bavil, i když mi přišlo na mysl, že měl přiletět Tony Stark a pořešit to tam po chlapsku, ten románek mezi Capem a záporákem byl trochu moc.

Špinavý trik (2013)

Moc se mi na to po těch recenzích nechtělo, taky proto, že Russella nemusím, ale je to jeden z jeho lepších filmů a celkem jsem se bavil. Výjimečně taky nejsou protivné všechny postavy, ale jen polovina. :) 75%