Nautila

Nautila

• 27.9.2010  10:28

Já už tomuhle nerozumím. Je pravdou, že jsem tyhle filmy o drsných, osamělých amerických mužích, v drsné osamělé americké poušti nikdy nemusela, zvlášť pak, jestliže tam byli šerifové a kovbojské klobouky. Navíc, tenhle příběh tu byl snad stokrát, někdy v zapadlém béčku, někdy v normálním starším filmu, ale byl. Uznávám, je to dobrá řemeslnina, ale jen protože je to od Coenů, tak si to zaslouží tolik chvály?(ale Big Lebowski mám ráda, žádná zaujatost.) No, to je jedno, raději se budu držet toho svého šálku čaje a po oskarácích už koukat nebudu, poslední dobou je to samé zklamání.

• 27.9.2010  10:15
    Rituál (2006)

Cage odjakživa nemám ráda, tady jeho obsazení ale ani nelituju, protože film je to celej špatnej, že Cageovo neumětelství ničemu neubližuje. Příběh původního filmu je tu překroucený až hamba (teď ale mluvím spíš o principech). Tady evidentně někdo nepochopil vůbec podstatu toho pohanského náboženství anebo si jí spíše upravil tak, aby někomu lépe seděla a byla pochopitelná i pro jednodušší publikum. Zatímci ve filmu z r.73 bylo pohanské náboženství harmonické a rovnoprávné, tady z něj udělali pseudofeministickou sektu a zcela jasně řekli: Tohle jsou zloduši, tohle je to špatné. Do příběhu ještě pro jistotu nacpali přehršel obvyklých charakterových a příběhových klišé, aby všechny pohnutky pochopil i američan po lobotomii. Atmosféra si někam odhopsala raději, než aby se téhle taškařice účastnila. A já si marně lámu hlavu nad tím, proč ti amíci tyhle špatné remaky evropských klasik točí dál a dál.

• 27.9.2010  09:58
    Rituál (1973)

Jedna z nejzajímavějších věcí, co jsem v tomhle oboru zatím viděla. Skvělá atmosféra, působivá hudba spolu s tanci dívek a chlapců, Christopher Lee (hmm...tak krásný, dokonce i v sukni a zpívající!), ale hlavně příběh. Woodward je tu jako policista a křesťan, ale hlavně cizinec mezi lidmi, kteří mají vlastní pravidla a logiku. Prochází městem a ptá se lidí, odmítá rozumět a jeho hlava mu logiku těch lidí nebere. Nerozumí neexistenci víry v Ježíše a rád by to změnil, "osvětil", ale je sám, jediný a cizí. Bez pokusu o jakékoliv pochopení vše jiné zatracuje. Na druhé straně lidé, zcela klidní, svoji, hrají si s křesťanem jak kočka s myší, rozumějí mu, ale je jim ukradený. Setkání dvou náboženských světů: slepé víry a pouhé řeči o ní, a víry prastaré, prosté a aplikované, nemůže dopadnout dobře. Film nenabízí rozhřešení, čí pravda je tou pravou, pouze vypráví a na konci si snad ani nikdo vybrat nedokáže. Film není po stránce technické ani herecké nikterak osilnivý, ovšem spoustu scén se vryje do paměti, v doprovodu se skvěle komponovaným soundtrackem (Fire Leap se scénou nymfiček skákajících přes oheň, Summer is a cumen in v silném, dechberoucím závěru -aneb jak může být píseň o létu a kravičkách děsivá- a samozřejmě Willow's song) se tu vznáší erotický, lehce zvrácený a groteskní opar, a přece i čistý a přírodní. Není to nějak extra film, ale je to film přesně pro mě a právem kultovní. Jak já si přeju být v Summerisle.

• 27.9.2010  09:42
    Ples upírů (1967)

Tohle se mi do noty netrefilo, nesmála jsem se, jen se nudila.

• 27.9.2010  09:40
    Padlé ženy (2002)

Silné, drsné a sympatické vyprávění o ženách, kterých se společnost bála nebo štítila, a tak je raději poslala zemřík "k Bohu". Bohužel, atmosférou a budováním psychologie to není nic, na co by jste nezapomněli.

• 24.9.2010  20:15
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Je dobře, že je to tak krátké, ale zároveň toho strašně lituju. Výborná sympatická ptákovina, se skvělými momenty a hláškami. A ten konec, wahhaau! Někdy zkouknu podruhé a možná pak dám i plné skóre.

• 20.9.2010  12:24

"...bradavky pro muže...a slimáky! Vytvořil slimáky!" Totální Gilliamovská ulítlost, s pár skvělými chvilkami (Napoleon) a hláškami. Bohužel, celkově to pro normálního diváka moc nefunguje a já to koukala natřikrát.

• 20.9.2010  12:21
    Chaos (2005)

Hnus, absolutní znechucení a šokovanost, násilí, které by snad nevymyslel ani de Sade na konci 120 dní sodomy. Ale až na tyhle scény film průměrný až podprůměrný.

• 18.9.2010  20:41
    X (TV seriál) (2001)

Co jsem původnímu filmy vytýkala, to se tady rozjíždí na plné čáře. Zatímco film postavy zabíjel, sotva se objevily, tady je celý seriál jen o nich, jejich pohnutkách, minulosti a snech. Bohužel se to tady pro změnu zase přehání. Než se dočkáte finále, všechny postavy vás nakonec ubijí svými vnitřními souboji a pocity. Osudovost se vytrácí někam do ztracena, boj o svět je jen stínem někde v pozadí. Bylo by působivější nechat některé věci nevyřčené, takhle se z X stal jen další anime seriál, bez nějakých zvláštních znaků.

• 18.9.2010  20:34
    Bathory (2008)

Není to tak zlé, jak jsem očekávala z reakcí ostatních. Pravda, skoro poetický Jakubiskův styl je tady jen na škodu, ale jeho idea a pohled na věc jsou mi celkem blízké. Film jsem měla puštěný napolovic skoro jako kulisu, dívat se na to "opravdově", tak věřím, že bych se nudila, nejen špatně poddaným příběhem ,ale i přemrštěnou stopáží. A ti dva šašci v kutnách..no fuj! Většinu hvězd tu dávám za přenádherné kostýmy a prostředí, které nemá u filmů z našich končin obdoby. To je pastva pro oči. Herci v těch kostýmech - to už je horší. A ti zahraniční herci si asi musí říkat - tak my jim tam pošlem takový jména a oni nám z nich vyplivnou takovou slátaninu!

• 16.9.2010  21:03
    My Fair Lady (1964)

Jak já tyhle americké roztomilé muzikály nemám ráda, dlouho jsem se k tomuhle filmu odhodlávala. Nakonec kvůli povinné četbě jsem se překonala a udělala jsem dobře. Přistihla jsem se, jak se celou dobu při snímku usmívám a užívám si to. Krásné kostými, kompozice a ladění, půvabná Audrey, skvělá v obouch společenských polohách a na to, že tenhle typ písní není my cup of tea, nevadily mi a něco bylo i velmi lahodné. Jen konec mi to celé trochu pokřivil, když už to vypadá, že je z Lisy skutečně sebevědomá žena, emancipovaná a bla bla bla, tak se v posledních dvou větách filmu vše shodí zase dolů. Každopádně king muzikálů, ale pět dát přecijen nemůžu.

• 13.9.2010  22:25

Tak Dům tisíce mrtvol se mi líbil o hodně víc, tohle bylo až moc reálné, zkrátka takové normální a obyčejné. Jako kupa dalších "horrorů".

• 13.9.2010  22:16

Hell yeah! Vizuální a zvukové orgie, čistá pocta a sranda, naprostá vypatlanost a šílená ujetost. Prostřihy do starých filmů nebo na projevy "hrdinů" jsou dokonalý. Místy je to sice přeplácaný, ale já si to pekelně užila a to je hlavní.

• 12.9.2010  20:10

Tohle chci ze všech těch filktivních trailerů vidět jako celý film nejvíc.

• 7.9.2010  22:34
    Černá smrt (2010)

Středověká deprese, skvělá hudba, postavy i děj bez obvyklých klišé, fanatismus, zaslepenost a vlastní pravda na obouch stranách, bez soudu, ale objektivní a krutá. Do písmene souhlasím s kiddo.

• 7.9.2010  20:31
    Tetsuo (1989)

Psychóznější a úchylnější než Mazací hlava, kulervoucí megašílenost se špetkou olejem proslizlých archetypů.

• 7.9.2010  18:00

Je to přesně to, co to má být - nenáročná oddechová podívaná s fajn kulisami a kostými. Jen ten Dastan by mohl vypadat víc jako chlap a ne jak smutné štěňátko.

• 6.9.2010  21:58
    Fido (2006)

Asi nenápaditější zombie komedie. Roztomilé, zábavné a dá se říct, že i rodinné. Prostě mňamka, u které si ráda odpočinu.

• 6.9.2010  21:54
    Mimic (1997)

Naprosto průměrnej horror, u kterýho se člověk ale moc nebojí. Je tu už znát del Torův styl - tunely, příšerky a atmoška...Přesto- nevědět, že to točil on, nezavadím o to. Lepší 2*.

• 6.9.2010  13:29
    Fanoušci (2009)

Star Wars versus Star Trek, kapitán Kirk osobně, dokonce i Hvězdná brána....to by mě přeci mělo bavit. Ale neděje se tak. V čem je chyba? Těšila jsem se na pořádnou geekovskou komedii, bohužel humor se tady rovná humoru v primitivních puberťáckých komedií, co vysílá Nova o sobotách. Čekala jsem víc absurdit, vycházejících ze scén Hvězdných válek, něco na způsob souboje Skinnera a Barta s jejich alergeny. Jeden pád do Lucasových odpadků rozhodně nestačí. Zdá se mi, že tohle točil někdo, kdo zná starwarsácké nerdy jen od pohledu, ale nikdy se do toho pořádně neponořil.

• 4.9.2010  20:30

Fajnová, pohodová věcička na večer s přáteli. Tvůrci se nejspíš chytli dnešní mládežnické módní retro vlny a pořádně to vyladili, od kostýmů, kulis až k té hudbě. A to se vyplatí.

• 4.9.2010  20:27
    Monster Warriors (TV seriál) (2006)

Hahahah! ....Doprčic....Jetixi, jdeš do pekla.

• 4.9.2010  18:24
    Počátek (2010)

11. místo v TOPce? Achjo... U Nolanových filmů mi připadá, že sám se svým dílem není pořád spokojen a tak točí věci se stále stejným jádrem, námětem a stylem a snaží se to vypilovat a najít tam to pravé něco, aby byl konečně tím, co si představuje. Od Mementa, před Insomnii a i Dokonalý trik mám tenhle pocit. Když si to tak vezmete, ty filmy jsou si hrozně podobné s těmi náměty vrstevnatých nebo jiných realit, iluzivních světů, hrou s myslí, pamětí, sny...ale pořád tam něco chybí...to zvláštní NĚCO, co by ten film opravdu vyšvihlo, dalo mu tu pravou hloubku a upřímnost. A jakoby to Nolan cítil a tak se snaží dál a dál točit tyhle filmy a najít to tam, dostat tam to NĚCO. To je samozřejmě dobře. V případě Inception mi ale připadá, že už si opravdu neví rady a hledání toho něčeho ho svedlo na úplně jinou cestu. Film nápad má, i když nijak převratný, byl tu už několikrát i když třeba ne tak rozvinutý. Ale třeba ta "ochranka" v hlavě a myšlenka s vetřeleckou buňkou byla opravdu originální. Tenhle nápad by se krásně dal rozvinout a naprosto vypilovat v nějakém méně megalomanském filmu (dokážu si to představit způsobem jako třeba Věčný svit neposkvrněné mysli - i když to je absolutně jiná krevní skupina), ale tady naprosto zapadne a rozmaže se mezi všechny ty akční scény, samoúčelné efekty a hlavně zbytečnou doslovnost. Pro mě k tomu ještě zbytečně dlouhá stopáž, kdy jsem se v kině vrtěla a říkala si, když už bude konec. Zase jeden sezóní kasovní trhák, ale zítra už o něm nevím....PS: A souhlasím s Morien.

• 4.9.2010  13:51

Spousta strašně hlubokých, filozofických a životně moudrých keců, ale když se člověk na ně koukne blíž, je to jen faleš a nafouklá bublina, na kterou odpovědělo mnoho jiných filmů o poznání lépe a upřímněji.

• 4.9.2010  13:36

Stařeček se stařenkou a malá holčička vítězí na plné čáře. Zbytek dobrý, ale nic extra výjmečného a zapamatovatelného.

• 4.9.2010  13:32
    Anténa (2007)

Vizuálně bezesporu krásné, atmosférické, se spoustou výborných nápadů jako je práce s písmem apod. Jenže je to celé tak strašně zdlouhavé, jednoduchý příběh, stokrát viděný, čtený a znalý je vyprávěn přehnaně doslovně a se spoustou zbytečných detailů, bez kterých by se to obešlo a divák by měl větší možnost zamyšlení se. Zvláště, když je jasné, jak příběh dopadne a vy jen čekáte, kdy už se k tomu konečně dostane. Všechny ty skvělé nápady, symboly, stylizace a znovuoživení techniky němých filmů se pak utopí v té zbytečně dlouhé stopáži.

• 24.8.2010  10:52

Tohle trošku bolí. Knížky jsem v pubertě četla a pamatuji se, že tam bylo spousta vtipu, ale i (na knížky pro děcka) velká porce krve a celkem silných brutalit. A hlavně atmoška, postavičky z cirkusového obludária měli fakt šmrnc a styl, tady ve filmu jsou z nich spíše kašpaři, hlavně upír Larten vypadá úplně mimo - špatně zvolený typ herce. Příběh tu působí sakramentsky chudě a někam se vytratila celá ta děsivá fantasknost a spíš to hraje na trochu jinou teenage komedii. Na druhou stranu musím pochválit skoro detailní dodržení spousty věcí z předlohy a to, že mi film připomněl spoustu zapomenutého.

• 24.8.2010  10:39

Velmi příjemná věcička, fajná animace (i když některý ty 3D kiksy si mohli odpustit), charaktery jsou fajn (ta bohyně, jé ta bohyně!), skvělá hudba a bude to bavit jak děcka, tak dospělé. Tím celkovým stylem mi to připomínalo Atlantidu, což je asi můj nejoblíbenější animák tohohle druhu. No, program na sobotu máme vyřešený!

• 23.8.2010  20:05

Tak začátek je velmi fajn, film nás rovnou hodí do války, žádné záběry na šťastnou rodinku se nekonají. A já si říkám, že to možná nebude tak zlý, jak jsem čekala. Bohužel, tohle po půl hodině vyprchá a nastoupí pohádkovo-televizní nemastnost a neslanost. Z děcek si žádné neoblíbíte, leda trošku faun je sympaťák a outfit královny taky stojí za řeč. Ovšem ostatní příšerky v dnešní dokonalé animaci vyloženě tahají za oči nezvládnutostí.

• 15.8.2010  10:54
    Výplata (2003)

Zajímavá mi přišla akorát myšlenka "když jsme to viděli v budoucnosti, musí se to stát a tak to raději uděláme sami". Zbytek průměrovatý průměr.