Torchwood (2006) (seriál)

Jsem z toho na rozpacích. Na jednu stranu šíleně televizní s nepříjemnými hereckými 'výkony', podivným, nikamjdoucím scénářem a logikou s nepropustností cedníku... a na straně druhé to má občas řádně temné a neúprosné tendence. Způsob zacházení s postavami je nekompromisní- diváka uspí a téměř odradí levná televiznost, když v tom od seriálu dostane pěstí v podobě nějaké náhlé krutosti, provedené postavám. Jak se prokopávám seriálem hlouběji a hloběji, atmosféra houstne, ale přesto se stále nemůžu vyrovnat s tou televizností a amatérským vyzařováním. Uvidíme, co bude dál, prozatím za tři.___Třetí a čtvrtá řada náhle změní celou koncepci a výstavbu a hle! Najednou se to vyhoupne o padesát procent výš. Souvislý příběh s jasným zaměřením seriálu rozhodně prospěl a temnota bez odpuštění se rozlézá do všech stran.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dlouho jsem se tomu vyhýbala, protože fénomén gaučových seriálů jde jaksi mimo mě, ale jak to tak bývá, shlédla jsem dva-tři díly (hlavně kvůli Star Treku) a už se musela koukat pravidelně. Zkrátka a dobře - standartně kvalitně odvedená práce, takoví Přátelé pro novou geek generaci a doktor Sheldon Cooper je jedna z nejzábavnějších postav v tomhle žánru. (Ale nejvíc mě děsí, jak se poznávám v jeho rituálech.)

Válečný kůň (2011)

Stoprocentní koncentrát veškerých patetismů a sentimentalit, co kdy byly na filmovém plátně používány. Ještě teď mě v nočních můrách pronásleduje šílený blankyt očí poloviny účinkujících. Zvláště toho mladého nesympatického vesnického kydače hnoje. (Hiddlestone, Thewlisi a Cumberbatchu, měli jste zdrhnout, dokud byl čas!) Ale přesto se nechce mi věřit, že to myslel Spielberg vážně, že on se schovává támhle za sedadlem a dusí se smíchy nad tím, jak převezl dojatě plačící babičky s boubelatýma vnučkama, žeano?

Nová noční můra (1994)

Wesova onanie nad sebou samým, nic víc. Námět působí jak poslepovaný z několika jiných filmů, od všeho trochu nakousnuto, ale nedojedeno. Nový Freddie je maskérsky a kostýmově směšný panák v kožených gaťkách (a vůbec se mi zdá, že triky jsou v nových můrách umělohmotnější než ve starých). Jedinými světlými místy jsou vražda na stropě a 'reálný' Englund.

Svůdné zombie (2008)

Kvalitou a stylem o pár levelů lepší Choking Hazard se silikony, s námětem vystřiženým z nočního klubu Od soumraku do úsvitu. Ale v rámci žánru pořád tak nějak málo vtipné nebo kruté (navzdory kulečníkovým koulím), nedotáhnuté. Původně koukáno jen kvůli Robertu Englundovi, jehož postava ale nemá možnost se moc rozmáchnout, takže jsme zase na suchu.

Vyměřený čas (2011)

Stejně jako u ostatních Niccolových filmů - základní nápad dobrý, ale rozvinutý nudnou a předvídatelnou cestou. Po technické stránce kvalitní a atraktivní, ale nálada filmu je taková odlidštěná a chladná. K tomu spoustu nelogismů a zásahů shůry. Vyměřeno přesně na odpočinkové zabití večera, za mě je to další Surrogates.

Griffinovi (1999) (seriál)

Family Guy v kostce: 1. série - Sakra, co na tom primitivním a hloupém humoru všichni vidí? 2. série - okaaaay, to nebylo špatný. 3. a 4. série - chci víc, chci víc! A od páté série se nepříčetně směji každé hovadině. South Park v obalu ze Simpsonů, bez politické (a morální) korektnosti a s tolika předsudky, že se vlastně sami anulují. Humor, co nepracuje jen na fekální/sprosté/ celebrit-narážkové úrovni, ale dělá si mj. srandu z vlastního žánru a jeho prostředků tak, že to je místy až protivné, ale stejně se nemůžete ubránit a sledujete dál. PS. Stewie je bůh! PPS: A to jsem se na to začala koukat jen kvůli dílu s uneseným ST:TNG týmem.

Star Trek (2009)

Tak nějak... dnešní čistý, krásně odvedený nadprůměr popcornovek. Nic víc a nic míň. Jako fanouška klasického ST mě potěšilo vidět postavy v novém úhlu, znovu se setkat na plátně s Leonardem Nimoyem, nad Vulkánem ukápla slza, akce zaměstnala oko i srdce, tempo horské dráhy... A když to skončilo, zapomněla jsem. Mého srdce šapióny zůstanou politické a sucharské TOS a TNG (vím, že je nefér porovnávat, ale nemohu si pomoci). Seriály měly pomalý účinek, dávkovalo se po kapičkách, ale o to je závislost na nich delší a intenzivnější. Abrams vstříkne dávku rychle a nahuštěně, a i když si to v tu chvíli pořádně užiji, vyprchá rychle a zítra nevím. Obojí je dobře a já byla předem varována, že to není alá starý ST. Takže - dobře odvedená práce.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Mám z toho podobné pocity jako z Fanboys (jen je to o kapku méně primitivní). Zkrátka promarněná příležitost na skvělou geek komedii se spoustou pop kulturních odkazů, utopená ve slaboduchých sprostotách z nějakého zastydlého teenage-filmu. Párkrát jsem se zasmála, to ano, ale mnoho toho chybí, tolik toho šlo udělat lépe. Míň prdů, fakanců a penisů, více klingonštiny, Comic-conu a soubojů Kirka s ještěrkou a hned by bylo na světě lépe!