Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Jak původní kniha, tak i tento film je plný laciných a samoúčelných nechutností, a stejně jako mě nebavila kniha, tak mě nebavil ani film. U knihy byl důvod prostý- perverznosti se neustále opakovaly a předháněly v šokovanosti, až jich bylo moc a pak zkrátka nemohly překvapit. Podobně je na tom i film, vyjma posledních pár minut, které konečně začnou být něco. Podle různých reakcí na tenhle snímek jsem se těšila, že to bude jedna perverzita za druhou, místo toho se mi však dostalo scén, ve kterých je vidět minimum a když už něco vidět konečně je, není to nijak extra šokující. Z insirace de Sadem toho šlo dostat daleko více. Ale možná měl režisér skutečně jiný záměr. Možná, že se pletu ,a nemělo to být o pervezitách a to varování před diktaturou tam skutečně je. Pakliže ano, je mi líto, ale já ho nevidím.

Ať žijí duchové! (1977)

Taky jsem pak chtěla být bílou paní. Jedna z nejlepších českých pohádek, plná inteligentního humoru. Škoda, že se dnes už točí jen debilní škváry.

Královna Alžběta (1998)

Blanchett je výborná, rovněž Rush je ve své roli skvěle démonický, krásné prostředí a kostýmy..... myslím, že co se historických snímků týče, není co vytknout.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Byla by to fakt fajn stranda, kdyby to ale nědělal někdo, kdo si myslí, že ví něco o mladých. Narážky na emo, internet a filmy vyznívají trapně, mluva ještě více. Při jakékoliv "cool" hudbě jsem si zacpávala uši. Megan je sice hódně sexy, přesto, když už šla do tohohle žánru, mohla ukázat více. Ty dvě hvězdičky jsou vlastně jen za její obličej a nohy.

Charly (1968)

Růži pro Algernon jsem četla předem, film mi díky tomu přišel hodně ochuzený, chladný a místy nudný. Místo sledování samotného hrdiny a jeho uvědomování si, že bude zase idiotem, film sleduje spíše jeho vztah s učitelkou. Jeho intelektuální rozvoj a pád byl nějak až moc přeskočen a film postrádal nějakou atmosféru, kterou kniha měla. Ale proměna herce z blba a génia stojícího na pódiu (kde vlastně popisuje situaci dneška jako budouctnost) byla dokonalá.

Mrazík (1964)

Nejsem nostalgik, na to jsem už trochu mimo s věkem. Ale ani jako dítě mě to nebralo. Těžko hodnotit něco takového. Dát odpad by bylo zcela oprávněné, blobost to je přímo korunovaná, ovšem oprávněné by bylo dát i těch 5*, protože blbost, co se stane kultem a téměř sroste s největším svátkem roku....to už chce respekt. Jak pak má člověk vědět, jak tohle brát....Tak alespoň za ty neuvěřitelně blbé a vtipné písničky.

Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)

Přiznám se, že od Pratchetta jsem nikdy nic nečetla, a spoustadílová Zeměplocha mě nikdy nelákala. I bez této znalosti jsem se při tomto divadle chámala smíchy jako u divadla už dlouho ne. A možná si po tomhle už konečně něco od téhle britské legendy přečtu.

Dokonalý trik (2006)

Začínám mít alergii na stále stejně se tvářící xicht Christiana Baleho. A na Cainea vlastně taky...

Co ta holka chce (2003)

Další teenage komedie o tom, jak jsou amíci kůl, fríí a prostě nejlepší, a všichni ostatní jsou zkostnatělí primitivové.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Já doufala, že když se na scénu vrátí Barbosa, bude to opět jízda. Bohužel, tady se už hraje až na moc vážnou notu, vtip kamsi odplul, bitvy jsou sice na oko krásné, ale vše už to nudí a já se ptám, kdy bude ten konec.