Bastardi (2010)

Z tohodle tématu se dalo vytěžit daleko víc :-( Fakt škoda, že je to tak amatérsky provedeno. Už mi hlavou běží příběh na tento motiv lepší než tohle. Pan Petr Šícha asi tomu moc času nedal. Dokázala by to spousta lidí. Myslím, že to bylo trošku nadsazené, zároveň pravdivé! Fakt mně štve, že to nevzal do ruky lepší režisér. ____ K čemu je bůh, když se roděj takoví zmrdi, jako jsem já.... (Moree)!! ____

Postřižiny (1980)

Ten mástr, co řve, ten je nejlepší!!!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tento díl zdobí přímočarost, nesestříhanost, ke které se za chvíli vrátím, parádní atmosféra a výborná kamera, avšak ani tohle všechno nestačí k pěti hvězdičkám. Série Harryho Pottera je neskutečná. Každý díl je hodně specifický, každý díl má prostě něco. Myslím si ale, že o posledním díle na dvě části se bude mluvit po skončení Harryho Pottera nejvíce. A troufám si tvrdit, že hlavně o druhé části. To je můj názor. Ještě se vrátím k té nesestříhanosti. Konečně se na to dalo normálně koukat a navíc mně i ty dialogy bavily. Předešlý díl byl opravdu extrémně zkrácený. S touto částí jsem ale spokojený. ____ Jsou to temné časy, o tom není sporu. ____

Gladiátor (2000)

Ridley Scott + Russell Crowe, dále je to Hans Zimmer + Lisa Gerard, No našlo by se hodně dvojiček, které dávají vysoký filmový zážiteek, ale přeci jen tohle dílo má na starosti hodně lidí, kterým bych chtěl poděkovat. Historické filmy jsou těžké a tohle je ten nadmíru vydařený. Tohle dílo je u mně je jako historický pojem v kinematografii. ____ ROK 2000 aneb jako ho vidím já? : Trosečník, Requiem za sen a Gladiátor. Tři nejlepší filmy roku celkem suveréně, protože Pod(f)uck si to u mně vysoce posral a Memento jsem neviděl. ____

DO-RE-MI (1998) (pořad) odpad!

____ A šup tam s odpadem!!!!!!!!!!!!!! Naprosto bez debat. Není co řešit vy snílci csfd. ____

Podfu(c)k (2000)

Guy Ritchie si asi myslí, že když má dobré lidi na kameru a na střih, že se s jejich slávou z tohoto filmu poveze. Střih, kamera a Brad Pitt bylo to nejlepší z celého filmu. Podle obsahu to vypadalo na zajímavou jízdu za diamantem, jenže v realitě filmu je to docela slušná nuda, která se stává každou minutou nudou větší. ____ Jsi bezcitná kurvička Liane! ____ Tak konečně film dokoukán!

Lost Highway (1997)

Nestydím se za svůj názor, prostě jsem to nepochopil. Bylo tam pár věcí, které s přehledem dohromady dám, ale pak tam bylo tolik scénáristické fantazie e jeho emocí, že to se prostě nedalo. Z koukání na třetí nahrávku podle našich očích se dostala hlavní postava během 20 vteřin od televize, přes soud, až k trestu smrti. Dosti zajímavá kamera v tomto momentu, vlastně po celý film. Musím říci, že to není zase až tak těžký film a tak složitý a filozofický Lynch, ale stále nechápu. Je to určitě škoda, protože jsem chtěl film já sám pochopit a né, abych si po skončení musel číst obsah. Věděl jsem už od začátku, že to nebude špatné a také jsem věděl, že to nebude můj úplný top. To se přesně potvrdilo. ____ Atmosfericky ale jasně nejlepší film, který jsem zatím viděl. To prostě nemá chybu a musí se to vidět. * hudba ____ OST 5/5 ____ Kouzlo s mňamozus!* Až tak to bylo best-of-ní! ____ " Ramstein"!!! ____ Zdánlivě tu jde o dvě takřka samostatné filmové povídky: o saxofonistovi, který za podivných okolností v žárlivosti zavraždí svou ženu, a o mladém automechanikovi, který se nechá svést milenkou svého mafiánského zákazníka. Film a Doba (Ondřej Zach) ____

Casino (1995)

____ Dovnitř a ven, dobrý den a na shledanou. ____ Mám tvou palici ve svěráku, klidně jí vymáčknu jako grepfruit. ____ Pesci - De Niro - Scorsese opět úřadují. Nekompromisní, tvrdé, kruté a přesvědčivé. Casino mám prostě rád!

Zjizvená tvář (1983)

Právě si pouštím tento film s CZ dabingem. ____ A odkud máš tu krásnou jizvu drsňáku, žral jsi kočky? V tomhle biznysu vydrží jen ten, kdo nedělá podrazy, kdo je nenápadnej, chlapi, kteří chtěj všechno(holky, šampaňský, škváry), ty chcípnou! __ Skončil jsi? Už můžu jít? __ ____ Každej pes jednou zdechne! ____ Ta královská béčková klávesová hudba se zpěveckým doprovodem tomu dala takovou korunu, prostě vrchol 80 let. ___ Tři nejlepší scény z filmu : Restaurace po dvou hodinách filmu, akce v motelu, všichni mají proti sobě zbraně no a nakonec akce New York city. Zdrcující, omamující, nadupaný a extrémně vyhrocený bohužel špatný konec. Přesně jsem nechtěl, aby Tony umřel. Stalo se. Fakt dobrej a pravdivej film, kterej si na nic nehraje a hlavně dělá velké jméno Gangsterským filmům, Al Pacinovi a Palmovi(opět). Úžasnej film.

Carlitova cesta (1993)

____ V týhle branži žádný kamarádi nejsou! ____ Konec asi tak dobrý jako ve všech dílech Pána prstenů nebo ve filmu Kult hákového kříže. Po celou dobu klidná, avšak strhující podívaná. Al Pacina další skvělá gangsterská role, ve které dominuje. Kolik jich ještě bude? První film Briana De Palmy, který jsem viděl. No už se těším na Zjizvenou tvář. To bude něco(doufám).