Vojťas

okres Jablonec nad Nisou
IT Consultant

homepage

• 2.3.2012  20:52
    Procitnutí (TV seriál) (2012)

Dramatická stránka pilotu byla naprosto dokonalá. Mé obavy o to, že hlavní postava je detektiv a bude tu další kriminálka, kde si tentokrát bude pomáhat řešit případy sám sobě, se ale bohužel pomalinku plní. ... Zatím tomu ještě dávám šanci a po 5. dílu 70%.

• 30.12.2011  14:54
    Micimutr (2011)

Prvních 15 minut je výborných, ale zbytek je klasický český novopohádkový patos - tím ovšem aspoň chápu, proč tak rychlé nasazení do TV po "uvedení" v kinech!

• 28.12.2011  16:40
    Karambol (1974)

Od takovéhoto filmu očekávám, že se u něj odreaguji a pobavím. Účel splněn. Ač scénář není nejdůmyslnější, o vtipné situace s podmanivou písní není nouze. :-) 70%

• 16.12.2011  09:52

Pro mě letos 5. a asi i poslední 5* film. I když kvalitou spíš až druhý nejlepší díl série, tak je to letošní nejnadupanější akčňárna, která v mých očích převálcovala i FAST FIVE. Akce, napětí, drama, vtip .... Bonda mám rád, ale Hunt je jen jeden! ;-)

• 14.12.2011  13:23
    Grimm (TV seriál) (2011)

Totožný případ jako letošní PoE, tudíž píšu totožná slova: Po 6. dílu to vzdávám a snižuji hodnocení. Pořád to samé a postupně čím dál více nudící!

• 10.12.2011  22:33
    Warrior (2011)

Brilantní drama ... nemám slov, prosím OSKARA!!!

• 24.11.2011  13:16

Celý film je velice přímočarý a i při hvězdném obsazení velice průměrný. Poslední třetina ale ukázala, že i tak má srdce a dokáže vynutit nejen úsměv, ale i smích a slzy. Bohužel právě kvůli nemastnému průběhu nemohu výše a zůstávám na průměrném hodnocení 3*. ... Jinak 70%.

• 17.10.2011  10:52

Mno, párkrát jsem se sice zasmál, ale důvod, proč se přikloním k nižšímu hodnocení, je následující: tupí lupiči mě začínají vytáčet čím dál víc (sranda se dá dělat i jinak) a při psycho-Patrickovi jsem také poměrně trpěl. ... Jinak poměrně důmyslně vymyšlený scénář, i když Máš padáka jsem si užíval o dost víc! 50%

• 6.10.2011  12:50
    The Playboy Club (TV seriál) (2011)

3 epizody a KONEC?! A to to vypadalo TAK DOBŘE! Těžko říct, jak by se seriál vyvíjel dále, ale byl jsem na to velmi zvědavý. Postavy byly zajímavé, dialogy poutavé, zápletka dobře nastolená a celé prostředí velice přijemné (nejen kvůli krásným slečnám v králičích kostýmkách). .... Celkově ve mně letošní seriálový podzim vyvolává smíšené pocity. Nebudu tu konkrétně odkazovat na jiné seriály, ale je to spíše tak, že očekávané pecky nejsou peckami, nenápadné seriály jsou o to překvapivější a na tom zrovna PLAYBOY CLUB bohužel tratil. Nízká sledovanost, ať už kvůli špatně nasazenému seriálu na pondělní vysílací čas, kvůli špatně stravitelnému puncu 60. let nebo nějaké lize přecitlivělých rodičů, že to není ta vhodná podívaná, seriál zazdila už na počátku. Zbytečné se rozčilovat, i když jsem rozčílen byl, protože zámořští diváci asi umí koukat jen na *PÍP* kriminálky! :o/

• 29.9.2011  16:02
    Nová holka (TV seriál) (2011)

Po pilotu vzdávám. I když jsou v celém dílu 3 dokonalé vtipy, které vyvolali opravdu záchvat smíchu, zbytek nestojí vůbec za nic a je opravdu až odpudivě trapný, škoda. Zooey je tou zhoubou. ... Doporučuji 2 Broke Girls - přesný opak! ;-)

• 29.9.2011  16:00
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Překvapivé zpestření nové seriálové nálože 2011. Skvělé dialogy, které snad vynutí úsměv i na tváři suchara. Nejvíce je kladen důraz na dvojsmyslné pojmy, takže to nemusí být vyloženě šálek pro každého, ale i postavy jsou velice sympatické. V každém dílu se sice najdou vyloženě trapné scény, ale jestli jsou z celkového počtu 50 maximálně 3, je to nepochybný úspěch! Oba dva palce nahoru. :-)) (Další letošní novinka - New Girl - je na tom přesně naopak.)

• 28.9.2011  15:12
    Drive (2011)

Takový pomalý a ponurý KURÝR, ovšem s oskarovými ambicemi. Žádná překvapivá pointa není třeba, prostě kvalitně natočený syrový film s úžasným hudebním doprovodem. 90%

• 16.9.2011  12:54
    Expozitura (TV seriál) (2009)

Klasická nezajímavá "českárna". Mdlí herci, dementní dialogy .... a kvůli tomu, že je seriál natočen podle skutečných případů, to dech opravdu nevyrazí! Nechci škatulkovat, že je to opět "povedený" seriál z novácké produkce, ale na jednu stranu vlastně musím! ... Když to stojí za starou belu, ať se na natáčení vykašlou a raději se věnujou dabování kvalitních zámořských seriálů. Český dabing byl a vždy bude mít v mých očích respekt. ..... TOHLE NE! To kdyby raději vysílali zrnění!

• 9.9.2011  22:56

Další film, ke kterému bych potřeboval jiný rozsah hodnotící stupnice. 70 %. Jak to tedy rozseknout? ..... "Klasický" příběh, ve kterém ovšem dialogy mezi hlavními postavami opravdu upoutají pozornost a vynutí nejedno zasmání. Justin mi jako herec sedí čím dál víc.... No prostě se musí zaokrouhlit nahoruuu! :-)

• 5.9.2011  22:05

Po tragičtější čtyřce je tu parádní návrat k původní trilogii! ... A i když je lajna příběhu vždy stejná, nenudí a slušně "navazuje" na ostatní díly! ... Mno, zde si i dovolím říct, že bych se 6-ky nebál! :-)

• 26.7.2011  12:34
    Lidice (2011)

Sice je dobře, že film vznikl a měl by ho vidět každý + výpovědní hodnota je samozřejmostí, ale styl, jakým to bylo natočeno je opravdu zarážející. Nezáživné podání událostí při zevrubém tlačení na diváka, jen aby žasl, jak strašné to bylo. To víme, že to bylo strašné, ale bohužel nic jiného než daná zvěrstva, zobrazená na konci snímku, divákovi nepomůže film strávit. .... Snímek absolutně nedosahuje kvalit zámořních děl jako Schindlerův seznam nebo Pianista, ba dokonce ani nedávné polské Katyň nebo domácího a čerstvě podaného Habermannova mlýna. Čistých 60%.

• 21.7.2011  00:13
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Mně se bohužel opakování toho samého pořád dokola geniální nezdá. Po 3. dílu to vzdávám! :o/

• 18.7.2011  14:50

Očekávání asi byla až moc veliká, žádné závěrečné epické veledílo se nekonalo - první část Relikvie se mi snad i zdála lepší. I tak ovšem velice silný nadprůměr a Azkaban holt překonán nebyl a ani už tedy nebude! ;o)

• 29.6.2011  23:17

Bayův nejhorší film! ... Začínám ošklivě (možná až zbytečně ošklivě), ale musím ho hodit do "kvalitativního košíku" s Armageddonem a Pearl Harborem. ... Film je totiž velmi nevyvážený. První polovina se snaží uvést do souvislosti všechny mýty o nalezení pozůstatků jedné kosmické lodi, akční scény jsou tak nějak vycucané z prstu a vtip oproti předchozím dílům klesl spíše do absurdity a nechtěné sebeparodie. Takže bohužel na odstřel. .... Od poloviny se ale vše mění. Zbytek filmu je totiž TO, co se od filmu očekává = (ne)klasická, zručně udělaná akce (s přitvrzeným masakrováním lidí), najednou několik fungujících vtipů a hlášek a to vše, směřující až k parádnímu vyvrcholení. Prostě se mi nechce věřit, že to celé natočil Bay! ... Že on si na první polovinu filmu odběhl schrupnout, aby dal všechny své síly do konce? ..... Škoda, mohlo to být ještě lepší, i když celkově je to tedy jen o jednu laťku níže než předchozí dvě "Téčka". 80% ;-)

• 28.6.2011  19:32
    Vlčí mládě (TV seriál) (2011)

U VD jsem vydržel shlédnout sotva první díl a většině se toto zdá jako slabý odvar? .... Zajímavé. Asi si zmiňovaný seriál pustím celý, abych to zjistil, ale jestli bude schéma i dále (stejně jako v prvním dílu) podobné Twilightu, tak budu opravdu naštvaný! :-D ... TEEN WOLF mě přijde takový jinačí než ostatní seriály - v pozitivním slova smyslu. Sice trochu bije do očí jaksi vyprodukované "dynamičtější" pohybování (a vlastně i mluvení) postav, ale postavy jsou příjemně zvolené a vybrané songy, hrající každou možnou chvíli, jsou také parádní. ... Pro mě osobně překvapení léta a jsem zvědav, jakým směrem se bude seriál (nyní od 4. dílu) ubírat dál!

• 28.6.2011  16:52

Ač mám Rachel nejradši ze všech hereček, zde mě její vystupování přímo iritovalo. Malokterá další postava, co tak zavzpomínám, byla takto afektovaná. Celé prostředí studia a dialogy mě také spíše nudily, Diane jsem nikdy neměl rád, Harrison byl průměrný. Suma sumárum ovšem podprůměr, což je (jak jsem naznačil) bohužel právě hlavně kvůli Rachel! :-(

• 30.5.2011  12:08
    Cena za lidskost (TV seriál) (2011)

3* kvůli znalosti nepřekonatelného ORIGINÁLU. Vykrádání či bohabojné kopírování vytvořeného příběhu je u američanů normální. Zvykl jsem si na to i u jiných "děl", ale zde jsem bohužel zklamán. Velkým MÍNUSEM je, že to na mě nepůsobí tak, jak bych očekával a přijde mi to jen jako (až skoro nezáživné) přepsání a přehrání toho samého s jinými herci, lehce jinak poskládanými scénami, s přidanou postavou vlkodlakovi sestry, s nastolení "amerických" upírských mýtů z předchozích seriálů = upíří hypnotizace. ..... Do kladů bych snad vypíchl postupné sledování ducha Sally, jak se snaží zhmotnit. ;-) ... Takže po 5 dílech pokračuji ve sledování. Chci vidět, jestli se v určitém místě dokáží odpoutat od originálu a pokračovat ve VLASTNÍM vyprávění osudů jednotlivých postav!

• 23.5.2011  10:32

Film je poměrně slušně zpracovaný, ale jsem opravdu alergický na typy snímků, používající název svých předchůdců a majících přitom minimum společného. Oproti předchozím dílům (naprosto excelentní jedničce a spíše průměrné dvojce) tu máme sice dalšího "cestovače" v čase, ALE.... Tohle je bohužel velké ALE, jelikož celá myšlenka cestování pouze pomocí zapsaných či vyfocených vzpomínek se mění na lítání do kteréhokoliv data, co si hlavní hrdina vzpomene. Snímek se stává podprůměrným také kvůli celkovému nepochopitelného zmatku ve změnách přítomností a i když je vyústění překvapivé a celý film by posunul o příčku výše, má smůlu. ... Prostě a jednoduše, jde o """pokračování""" => musí nastat konfrontace s předchůdci.

• 21.5.2011  23:45

2*. A za co? .... Prach(s)prostá kombinace TWILIGHTU a WOLFMANA, takže na jednu stranu těžko říci. Každopádně název ČERVENÁ KARKULKA je absolutně mimo mísu. Jestli jde o natáhnutí diváků na známé jméno, pak to bude asi jediný důvod. "Karkůlka" (Valerie) má červený pláštík v pár scénách, vlk není vlk, ale vlkodlak (tudíž může být nakombinováno "wolfmanovské" pátrání po představiteli tohoto monstra) a aby se neřeklo, zazní tedy 3 hlášky typu: "Babičko, proč máš tak velké oči? ... " ..... ještě se vlastně koná i zašití kamenů do břicha! BRAVO! .... Jinak absolutně jiný typ filmu, který by se tedy spíše měl jmenovat Twilight: The Next Chapter - chybí jen aby jeden nápadník byl upírem. Napětí skoro nulové, dramatická stránka na úrovni zmíněného Twilight. ... Teď by to asi chtělo obranu daného hodnocení, že ano? +1* = NENÍ to Twilight, +1* = poměrně logické vysvětlení konaných vražd. Jinak bohužel běs a bída, takže opravdu VŘELE NEDOPORUČUJI! *THUMBS DOWN*

• 6.5.2011  09:30

Když už to během filmu konečně vypadá na klasické rychlo-zběsilácké závodění, je to celé přeskočeno. Tím je nastolen nový řád pro případné další díly a snad je to i dobře. Typově to má blíž spíše k Dannyho parťákům, ale tempo je i bez "street racingování" pořádné. V čele oblíbená sestava, The Rock "hulkovatej", hláškuje se skoro pořád a akce je parádně natočená! ... Prostě moc nepřemýšlet a nechat se unášet akcí! ;-) ...... A abych nezapomněl - neodcházet před závěrečnými stoupajícími titulky, jelikož se objeví Eva Mendes a čeká tam veelice zajímavý dovětek! ;-)

• 24.4.2011  14:12

Skoro dokonalé! Opravdu parádní sci-fi od režiséra (taky skvělého) filmu MOON. Největší podobnost bych tu viděl s filmem ÚHEL POHLEDU říznutého DEJA'VU, ovšem na druhou stranu je to svým způsobem originální! ... Stojí to za to! ;-)

• 7.4.2011  01:00
    Bastardi (2010)

Dost komentářů se tu přiklání k filmu jako ke komedii. Pardon, ale to nechápu! .... Z ničeho v tomto filmu mi nebylo do smíchu a na poměry českého filmu je tohle jeden z mála kousků vyčnívajících nad ostatní. Ať už byly herecké výkony jaké byly, film možná fungoval už právé proto a jestli to v nynější době opravdu na základních školách vypadá vesměs takhle, tak by bylo potřeba více takových, kterých je schopných zakročit, aby všichni BASTARDI dostali, co si zaslouží!!!

• 2.4.2011  23:02

Skvělé argumentování v brilantně napsané konverzačce!

• 27.3.2011  20:53

Parádně rozehraný romantický sci-fi thriller, který bohužel svým zakončením klesá o laťku níže!

• 10.3.2011  23:20

Byl jsem nejistý před filmem a připadám si nejistý i nyní ve výsledku. Reklamy na film k nenalezení, produkce dosti selhává. V kině nás bylo asi 15 a po první půlhodině dokonce 2 lidi odešli! ... Už teď si jsem skoro jist, že film bude jedním z největších propadáků, který jednoduše nepřitáhne lidi! .... K výtkám bych měl to, že když náhodou nic nebouchalo nebo nelítalo vzduchem, aspoň se třásla kamera se záběrem na ultrachytré :-D dialogy (v důsledku tedy asi tak inteligentní jako 2012). Stejně jako hudba, kdy se mi zdálo, že jeden a ten samý gradující motiv jede stále dokola - zážitek to prostě neumocní a s postavami se tímto člověk naprosto nestotožní. Nicméně nejlepší přirovnání, i když o třídu níže, bych viděl v Black Hawk Down zasaženého do War Of The Worlds. ... Jinak se ale tedy musím tvůrců zastat. Čas mi u filmu utekl jako voda, pořád se něco dělo a pěkně se na to koukalo - o to přeci u takovéhoto filmu jde!