Přání smrti II (1982)

Charles Bronson umí , Charles ví Charles zná, tento díl považuji za dost povedený, záminka opět stejná jako v jedničce, navíc přibyl jeden souboj v nemocnici, hlavní hrdina začal nosit převleky a rukavice, proti otiskům a ta úžasná věta " Věříš v Ježíše Krista ? - Věřím - Tak se s ním sejdeš" Paul Kersy má docela štěstí, že ho nikdo neudal a tak by to mělo být všude, když by se mi stalo něco jako těm dvěma v tom podchodu, tak také neřeknu jak vypadal ten co střílel. Zde se objevila opět další památná věta tentokrát ne z úst hlavního hrdiny, ale z úst okradených manželů. " Jak vypadal ten únosce? No já myslím, že to byl vysoký blnodák (odpovídá žena), ale né podle mě to byl vysoký černoch s knírkem ( odpovídá muž)" a nebo scénka v nemocnici. " Dávám vám 3 minuty" Je to fakt skvělej film uvidím co mi nabýdne trojka.

Kult hákového kříže (1998)

Při sledování takovéhoto filmu má člověk pocit, že všechno co Norton řekl, je pravda o těch imigrantech co se jenom přiživují na úkor bílých, gangy, drogy a hip hop co kazí bílou mládež. Že každý 3 černoch sedí v nějakem nápravném zařízení, to je víceméně všechno pravda, ale člověk by neměl všechny házet do jednoho pytle. Pravda je, že násilí, vraždy, chudoba a drogy není jenom věc černých, ale i bílých. At si Američani nadávají jak chtějí, ale za ty svoje imigranty si mohou sami, neměli dělat s černochů otroky a vozit si je do Ameriky jako levnou pracovní sílu, oni mají jiný styl života, který se neslučuje s naším. Ve filmu je vyzdvižena lidská nenávist k menšinám neboli rasizmus, zatímco půlka filmu je vyloženě rasistická, druhá půlka funguje jako naprostý opak a polepšení osobnosti. Kriminál lidi mění, ale většinou k horšímu, tady to bylo naopak, člověk pak vidí co jsou neonacisti za odpad. Sfetovaní kreténi, kteří jsou pořád nasraní a vztek si vylévají hajlováním a mlácením černých. Pro mě je to chátra, která si neváží naší historie, ta která překrucuje dějiny např. z nacistů udělají svoje vzory, vytetují si hákové kříže, orlice a bůh ví co ještě. Nevím kde vzali ty holé hlavy, to jsem nikde na starých dokumentech o nacistech neviděl, to jenom dokazuje co je to za chátru. Chtěl bych vidět co by na ně řekl Hitller, nejspíš by je poslal za odměnu do koncentráku a nebo rovnou do plynu. Tento film považuji za jeden z nejlepších filmů zaměřené na toto téma. Ten konec mě dostal, bylo to fakt smutné.98%

RocknRolla (2008)

Výborný film se skvělým hereckým obsazením Gerard Butler ani né moc výrazný, spíš takový nouma, který neví, že jeho nej kámoš je buzna. Nejlepší byl ve filmu Kája Roden a Tom Willkinson, s tím obrazem a Johnym fétákem mě to fakt pobavilo, film je dost na přemýšlení ale i dost na odreagování, finále s Rusákama nemá chybu.

Bronson (2008)

Sfilmování života jednoho anglického násilníka, který přímo toužil po krvi, mimo vězení nedokázal žít a mlátil všechno a všechny. Někdy mi přišlo, že je opravdu magor, naprosto nevypočitatelný jedinec, který si proseděl 34 let ve vězení. Hardy to sehrál parádně a ty divadelní scénky ty byly přímo epické, takovéhle filmy mám rád.3* za film a 1* za Hardyho.

Drsňák Chopper (2000)

Zajímavý film, ale je dost nereálný a hlavní hrdina působí jako totální hlupák, troska a feták v jedné osobě. Scény z vězení pobodání spoluvězně, uříznutí uší a to vše kolem bylo dost dobré, ale ty dialogy mi přišly hloupé, jakobych slyšel slyšel žvanit totálně skárovanýho chlapa, kterej vylezl z blázince asi by mlel stejné nesmysly. Navíc trpěl stihomamem viz. scénka na parkovišti. Film mi přišel velmi krátky a zrovna před koncem filmu jsem měl pocit, že se to teprve rozjíždí, s filmem Rise of the foolsoldier se to nedá srovnat. 3 za to, že jsem se nenudil a dost jsem se nasmál.

Kajínek (2010)

Můj včerejší zážitek v kině byl natolik velký, že tomuto filmu nemůžu dát jinak než plný počet. Jákl se chopil režije poctivě, skvělé střihy, žádná roztřesená kamera, krásné záběry na Mírov a na tu první věznici ve které Kajínek byl. K hercům nemám žádné výtky spíš pochvyly Lavroněnko, se na Kajínka hodí, ale by si ještě narůst tu legrační ofinku a nabrat tak ještě 10 kilo a už by byl dokonalej. Vladimír Dlouhý ač v této době již trpěl závěrečnou fází své těžké nemoci, nedal to na sobě znát skvěle to sehrál. Dokonalý slizoun a možná ten kdo zabil ty 2 xindly. Také Tatiane Wilhelmové to tu dost seklo ten blondato černý melír je fakt dobrej.Kajínek patřil vždycky k mým oblíbeným osobnostem a celekm věřím, že se stal obětí konspirace, policie má prsty ve všem a jestli byl pro ně Kajínek již nepotřebným nebo se báli, že je prozradí, to už ukáže čas.

Ctihodný občan (2009)

Film je celkem dobře udělaný, vraždy jsou naplánovany důmyslně ale dál je scénář dost průhledný, všechno co se ve filmu objevilo by napdalo i mě a konec byl pěkně dementní, ale já si film užil pro mě takovej lepší průměr.

Nová Země (2008)

Je to krásný ruský film, který je skvěle zpracován. Není to ani tak akční film jako spíš drama o skupině ruských věznů vysazených na pustém a nehostinném ostrově. Konstantin Lavroněnko byl asi zrozen do rolí muklů a dobrodruhů a tak se na čas ubydlí pod skalní převis. Zbytek věznů se zatím požírá a hraje hru Paslední zomre. Po příchodu Američanů se to celé změnilo na jatka kde přežili 4 lidé a na konci vlastně jenom jeden. Je to krásně epicky zpracované.

Expendables: Postradatelní (2010)

Mé dlouhé čekání (téměř 2 roky hned po Rambu 4 se začalo mluvit o tomto filmu ) se vyplatilo. Film začíná hned tam kde i podle traileru na lodi v Somálsku, ty hlášky paráda. " Co to je? " " Přišla mi sms". Akce skvělá, scéna v kostele neměla chybu. " Jsme v kostele tak mi říkej pane Kostelníku " " Kdy půjdem na věčeři ?" "Tak za 1000 let " " Moc brzo". Bylo to úplně dokonalé jak Arnie vstoupil bouchly dveře objevilo se světlo a Arnie na scéně jako nějakej prorok. Msuím uznat, že Sly ještě nikdy neměl takovou formu jako právě v The Expendables. Skvělá postava, totování nám konečně ukázal v celé své kráse a ta jeho bradka. Fakt tvrdák. Ostrov Vilena, setkání se Sandrou, honička, všechno paráda. Scéna " Zbláznil ses, mohl jsi mě zabít" to nemělo chybu. Bohužel co mě na filmu sklamalo, byl souboj Jeta a Dolpha, automobilová honička, skvěle sestříhané létající sklo, ale souboj, byl velmi krátký a nepřehledný.Ale souboj byl scela realistický, jako bych se díval na souboj profi kickboxerů. Naštěstí to zachránila tvrdácká hudba, která je ve filmu, při každé akci. Film je nejakčnější asi půl hodiny před koncem. Souboj Jeta, Jasona vs. Gary Daniels byl dokonalý tady to nebylo nepřehledné, pěkně rychlé svižné, skvělá hudba ato na co jsem se nejvíc těšil byl stejně Sly ani né Je ani né Dolph,ale právě Sly " Kdo tě poslal? " říká Austin (plešatý), Stallone odpovídá " Tvůj kadeřník " a následuje skvělý souboj na který jsem se tak těšil, bohužel ho nedotáhne do konce, ale jak tam naběhl Crews s tou svojí mašinou a všechny rozmrdal, ááá to byla slast. Digitální krev se mi líbí mnohem víc než skutečná, vynikne tam nádherná brutalita a díry v nepřátelích, nebo jak sejmul ty dvě hlídací věže, ty vůbuchy, to byl orgasmus. A závěrčný nadhod miny na vrtulník to bylo něco. Jsem rád, že mám tu čest mít nick Expendable. Je to nejlepší film za posledních 15 let, ale přesto není dokonalý, doufám, že Sly udělá více dílů a budou delší, film má sice 99 minut ale posledních 10 jsou už jenom titulky. Ale díky bohu za to, stejně ty souboje vypadaly opravdobě, jako záznam pravého vojenského komada, co to kosí hlava nehlava.Ale jsem stejně rád, že to Dolph nakonec přežil a dostal rozum, jak mu doporučoval Toll, měl by skusit jeho psychiatra.

Riddick: Kronika temna (2004)

Skvělé pokračování dnes již kultovního filmu Černočerná tma. Riddick kronika temna, má oproti 1. dílu mnohem vyžší rozpočet, je zpracovaná dost detailně a vyzuálně je to působivé, začátek na ledové planětě a hlavně nejdůležitější Riddickova otázka " A ted poslední otázka a tu by sis měl rozmyslet dobře, Čí je tahle lod? " Hlášky jsou opět parádní, jako v předchozím díle, ale hlavně příběh je o dost horší, už to není ten původní Richard B. Riddick uprchlý vězen a vrah, ale intergalaktický zabiják a nakonec vůdce Nekromandrů. Ti Nekromadři byli hrozný hlavně ty jejich brnění a keci " On není člověk, je svatý polomrtvý a bla bla bla. Naštěstí akce je tu dost, hudba též brilantní, ale už to není tak výborné jako jednička 90%.