Memento (2000)

Ale jo líbilo se mi to, ale film mi zas tolik nedal. Celá stopáž o honu na Johna G. sestrátou krátkodobé paměti mi nepřišla zas tak světoborná. Hlavní herci jsou nesimpatičtí Pearce má držku jako kůn a Mossovou taky zrovna nemusím. Člověk by čekal nejaký závěr, ale tady? Tady asi nic jiného nemohlo být. Může zabít desítky Johnů G. a nebude si to pamatovat.

Survival of the Dead (2009)

George Romero stále ještě dokáže natočil kvalitní film o zombích se spoustou nových nápadaů, ta návaznost na Diary of the Dead se mi dost líbila. Příběh se odehrává očima vojáků, kteří tenkrát okradli ty filmaře. Autor se snaží ukazát, že ačkoliv je svět na pokraji zničení a lidé by měli držet spolu stále proti sobě válčí. Příběh je sem tam trochu hloupý, ale zase je tu pár vtipných míst. Není až tak dobře zparcovaný jak by mohl být, ale je to lepší průměr. V tomto žánru se asi už nic originálního natočit nedá. Zdá se mi, že Romero bude až do konce života točit filmy o zombích až s toho udělá něco co mu naprosto zkazí pověst a dostane tento žánr do sraček.

Experiment: Zombie (2006)

Bohužel jsem špatně přečet komentář T2 a myslel jsem, že film má rozpočet 50 mega. No to bych se pěkně divil, co udělali s těma penězma, za 50 000 se není čemu divit. Film jinak dopadnout nemohl, je to ryzí práce amatérů, špatných herců, kamer a efektů, příběh tu hledat nemá ani smysl. Sranda je, že v těchto filmech se velmi snadno trhají končetiny a zombí jsou nenamaskovaní lidé akorát v hadrech obarvených červenou barvou. Dokoukal jsem to jenom ze zvědavosti a asi už nikdy nesáhnu po žádném zombí filmu, který má pod 50%. Takových rádoby zombí filmů jsem už viděl mnoho a tento je jeden z nejhorších.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tento seriál si u mě již vypěstoval nepostradatelné místo. Každou neděli už všude možně klikám a naháním další díl. Tady s emi nestalo, že by se mi vyloženě nějaký díl nelíbil, některé jsou slabší, hlavně ty, kde se řeší mezilidské vztahy, ale zaplat pánbůh, těch tam moc není.

Vyvolený (2000)

Hrdina vs zloduch, většinou bývají přátelé, každý má slabinu ty máš vodu. Brilantní filmek.

Pěsti ve tmě (1986)

Je to poměrně zdařilé drama o Československém boxerovi Vildovi Jakubovi a jeho cestě za vítězsvím.Prošel si mnoha útrapami a chudobou. Na film můžeme být pyšní, snaží se jít trochu ve stylu Rockyho, ale nemá propracovanou hlouku, stále je takový povrchní a jediné co nabýzí je ryzí příběh, pocity se tu mísí s herectvím a krátkou stopáží, postavy tu nemájí prostor pro větší potenciál. Tento snímek si určitě zasluhuje pozornost, ale jen z pohledu diváka nikoliv historického či psychologického 62%

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

A je to zpátky tam kde to bylo, první díly byly takové dobré a po desátém dílu se s toho začala vyvíjet romantická scify sračka. Jako kdybych sledoval vesmírnou Esmeraldu. Celá posádka si leze po krku, režiséři si museli dát práci s hledáním nesympatických lidí, protože tady se to jimi jenom hemží.40%

Čistá duše (2001)

Někdy si říkám jaké to je být schizofrenikem. Po tomto filmu jsem si jistý, že bych to nikdy zažít nechtěl. Stát se objetí vlastních iluzí vidět lidi co neexistují a stát se tajným informátorem, který luští šifry v novinách. Musím říst, že začátek filmu na mě nepůsobil nikterak oslnivě, ale postupně jak se začal příběh rozvíjet se mi to líbilo víc a víc.Nevěděl jsem jestli John Nesh není opravdu nějaký špion, kterého schválně zajala ruská rozvědka, ale pak to bylo jasné. Těch 135 minut uběhne náramně rychle, ale chcě to film vidět víckrát.93%

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Můj kdysi velmi oblíbený seriál. Herci se doplnují a hlavně umí hrát,což se nedá říct o Atlantidě. Goaldi jsou výborní nepřátelé a jejich lodě jsou perfektní. Každý díl do 4. řady možná s pár vyjímkama se mi parádně líbil, nepostrádalo to akci,napětí a rád,po 4. řadě se to velmi zhoršuje a po ztrátě Daniela Jacksona to stojí úplně za houby. Claudia Black z toho dělá skoro parodii a po příchodu Orájů už jsem to nebyl schopen sledovat. Blahoslaven budiž oráj! Bože co to má být? :D 80%

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Seríál už mám celý shlédnutý a můj názor je, že když se všechny dobré díly sečtou a vydělý celkovým počtem, tak vyjde průměrný výsledek. Mám pocit, že Atlantida je vykrádání staré Hvězdné brány. Ano sice je to v jiné galaxii a v městě Atlantidě, ale ty díly byly skoro všechny vo hovnu. To samé co bylo u staré Hvězdné brány po 4. řadě, kdy už mě i tato série přestala bavit. Atlantida se mi opravdu začala líbit až v té době kdy na scénu nastoupil Ronon Dex a objevil se i pořádný záporák vreith Michal a spojenec Tod. doktorka Wierová mě pěkně lezla na nervy, škoda, že moje oblíbenkyně Carterová tu moc dlouho nevydrřela a pak jí vystřídal charismatický a občas směšný Dr. Vulsi se Star Treku. Bohužel tato sestava na starou SG1 nemá a Goaldy jsme hltal daleko více než vreithy a replikátory o tom je vlastně celý série a díly typu kdy se plukovníkovi přisál brouk ke krku a typu kde lidé po 25 dobrovoně umíraly jsem rovnou přeskakoval. Bohužel většina dílů se odehrává v jehličnatých lesích, všechny civilizace jsou téměř stejné středověk s antickými troskami, opravdu hloupost. Představoval jsem si galaxii Pegas trochu jinak. Dále potěší to, že na Atlantidě je i Čech Radek Zelenka, který je tady pouze do počtu, spíše je tu jako šašek ani dr . McKaye jsem si nikdy neoblíbil. Nejlepší team všech dob byl v čele s O'neallem, Carterovou, Tealcem a doktorem Jacksonem. Tato série potěší ale spíše člověka, který nesledoval starou Bránu a nevidí tady to vykradačství a trapnosti.Jednou vzhlédnout a smazat.Závěrčný díl Nepřítel před branami mohl dopadnout lépe a díl Vegas tam být nemusel mohli udělat dvoj díl s daleko větším potenciálem.55%