Mentalista (2008) (seriál)

Mentalist čpí úpornou snahou předhodit divákům dalšího ultra-cool hrdinu (nezbeda s tragickou minulostí... ajajaj); pak tu máme sériového vraha (Rudý John... hmm) a občas nějaký ten případ (pokud možno, netradičně řešený). Skoro všechno je špatně, ale na usnutí stačí. Dvě hvězdičky prostě nedám. Ano, v jistém ohledu seriály oblibuji; přičemž je většinou vnímám jako produkt na jedno použití (tj. **) a tento fakt mi nijak nezabraňuje v jejich poměrně pravidelném sledování. Ale tady už je "user's friendly" přístupu (IMHO) moc a z rádoby sympaťáka je rázem prudič (dtto platí o Janeových kolegáčcích). Takže 1* a kousek, víc ne.

Machete (2010)

Rodriguez většinou není obdařen vražednou lehkostí Tarantina. Počítala jsem s těžkotonážním gore humorem; tudíž, co jsem chtěla, to jsem dostala. A mohu klidně spát :). Sweet dreams & C- ya later, gators.

Dívka tvých snů (1998)

Velmi, velmi roztříštěné. Ano, vnímám absurditu i tragické a komické momenty (jakož i jejich směsici); vnímám plejádu známých tváří... a veškeré filmové hemžení a pinožení uprostřed války mě přesto nechává chladnou. Zřejmě tento snímek nedokážu docenit. Možná jsem jenom neměla náležitou náladu. Konec konců moje škoda...

Inspektor Rebus: Zraněné duše (2001) (TV film)

Slabší tři hvězdičky za sérii poměrně pochmurných detektivek s Johnem Hannahem (skloňování cizojazyčných jmen je zhůvěřilost...) v roli neurotického detektiva, pro nějž je život hádankou.

Dobrý voják Švejk (1956)

Švejk je absurdní. Švejk je dobře zahraný. Švejk je zajisté podivuhodný, neboť je (IMHO) dokonalou oslavou podrazáctví, "vyčůranosti" a nízkosti. Hlasuju proti. Zcela zásadně a bezvýhradně.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Tento film nevyniká obzvláštním kouzlem nebo atmosférou. Většina herců podává křečovité výkony (občas za hranicí parodie); Gerard Butler je pak univerzálním hrdinou z povinnosti. Pár zajímavých (ba jímavých) momentů se ovšem najde. Takže 2 hvězdy za promarněnou šanci, která sice neurazí, vyloženě neotráví, ale také nepobaví, o nadšení nemůže být ani řeči (osobně mám stále nejraději Vikingy, byť se jedná o velice volné zpracování grendelovské legendy). Je cosi zakletého v království dánském, tudíž se vyplatí přečíst předlohu a nespoléhat na chabé pohyblivé obrázky. Úmysly byly nejspíše čisté jak voda z ledopádu, leč na výsledku to není příliš patrné. Nu, což. Nežádám megalomanské projekty, nicméně existuje určitá mez oddělující střízlivou filmařinu od užmoulaného snažení. Škoda slov? Možná. Prostě je mi počinu Beowulf & Grendel líto (nápad ohledně msty nespravedlností stíhaného vyvrhela je totiž dobrý).

Support Lesbiens - live (2004) (koncert)

Spíš z nostalgie za léty dávno minulými (Medicineman byl hodně nedoceněn); krom toho, Kryštof Michal má stále velmi ohebný a příjemný vokální projev.

ČT Live - Michal Hrůza (2008) (koncert)

Jasně, že to není dobré; ale co byste chtěli, pokud je za kvalitu vydáván kult šedi a průměru, totiž Chinaski? Vzpomene si ještě někdy Michal Hrůza na "Lame Garth and The Desert of My Heart"? Je to jenom obstarožní thrash metal, ale zrovna tahle píseň od Anachronic je natolik emotivní, že spolu s Transvestitem (K25A) a Sebastian patří do mé soukromé pokladničky s nápisem "nedotýkat se". Asi už napořád.