Emília Galottiová (1981) (TV film)

Vidím jen oživlá dřeva, excelentní herectví mi jaksi uniká... Ano, je to tragédie. Na mnoha úrovních.

Černá listina (2013) (seriál)

Looking for Lecter. A ono to nejde...

Cesta (2014)

To crop, or not to crop, that is the Question... Jinak dobrý ;).

Dedičstvo (1982) (TV film)

Ve srovnání s povídkou jsou některé psychologické a dějové akcenty výrazně posunuty. Nepříjemný, leč dosti zajímavý film (2,5*).

V kruhu koruny - Richard II (2012) (epizoda)

Tento typ adaptace je zřejmě důvodem, proč spousta lidí považuje Shakespearovy za hry za trapné, ba nesnáší je. Musela jsem se hodně soustředit, abych jakž takž odfiltrovala dojem z překvapivě neprofesionálního výkonu některých herců. Onu snaživou dýchavičnost ve stylu honem, honem, nyní přednáším dílo velikého Williama; přednáším, leč duši do jeho postavy nevkládám, protože mám zásadní problém všechny ty verše vůbec vyřknout... a je přece tak důležité "kanonický" text školometsky "uříkat".... Opravdu?--------- Tentokrát tedy hodnotím nízko. Zde totiž nejde o theatron; tady se ze Shakespeara vyrábí leporelo pro nedovtipné (IMHO).

Ten, koho se bojíš (2008)

Co si teď počnu s těmi těžkými vraty? Když se netoužím bratříčkovat... Pachuť zloby, rozpaky a obsedantní nutkání přehrávat si některé scény v hlavě (3,5*).

Eva (2011)

Příběh o lásce. Pěkně a snad i poctivě natočený. Předvídatelný. Čili čtvrtou hvězdu neutrousím ani ve snu. Chvílemi se však jednalo o dosti působivý krasohled ve stylu futuretra.

Svatební cesta (2014)

Až trestuhodně nevyužitý potenciál. Žádné mrazení, žádná propast odcizení, žádný černohumorný škleb. Jako by si Leigh Janiak řekla: "Chci natočit horor, ono už z toho něco vyleze."----------- Ano, kachničky jsou duté a prázdné.

Všechna jitra světa (1991)

Podivně neživotné. Skutečné umění přece nemůže být osifikováno, či zalito do pomyslného jantaru. Škoda, přeškoda.

Pojedeme k moři (2014)

Vyděračská symfonie aneb Jak strýček Mudra dostal kameru. ------------- A celou dobu má divák chuť zvolat: "To jsou ale šikovní kluci!" Pojedeme k moři prostě není dobrý film.