G. I. Joe (2009)

Duku, jsem tvůj švagr...Aaarrrrgggghhh.....Nejhloupější a nejtrapnější film co jsem viděl za dlouhou dobu. Celý film je tak neuvěřitelně klišovitě americký, že se to blíží medailonkům účastníků ve Fear Factoru a utvrzuje mě v přesvědčení, že už nemá cenu koukat na tyhle letní blockbustery se štítky made in USA. Kulisy a všechny samochody vypadali jako pravě vybalené z krabice od Matela, stejně jako muzika co zněla jak písničky ve výtazích. Herci? Vyhulenec ze Scary Movie ani nepostřehl, že tohle NENÍ Scary Movie a ponechává svůj projev nezměněn, pravděpodobně Stigův ninja brácha neřekl za film nic(čím se s přehledem dostává na vrchol hereckých výkonů) a hlavní hrdina prostě recitoval "cool" hlášky a doteď si myslím, že většina rozpočtu šla na počítačové vymazání desek s dialogy z jeho rukou. Triků od kterých jsem čekal, že podrží stupidní scénář jsem se taky nedočkal (létající, vybuchující auta po Praze mě po třech měsících jízdy MHD hlavního města vážně nepřekvapí:)), a tak když to shrnu ,tak jediné co mi film dal, je vědomí, že je možně střelit raketu z Dejvický až na Eifelovku....Hlavně ať se vybodnou na pokračovaní.

Rocky IV (1985)

Spolu s prvním dílem vrchol série která se už neskloní před nikým. Díky za ni.

Vzhůru do oblak (2009)

Nechci tady Pixar vychvalovat do nebes, neboť i přes řadu protichůdných názorů si myslím, že měli i pár ústřelů co mi vyloženě nesedli. Přesto u Up nelze použít ničeho jiného než superlativů. Způsob, jakým animátoři dokáží divákovi předložit pocit ztráty (a znovunabytí) snů, vykreslit (vyanimovat) podzim života a skoro i vytlačit tu slzu z oka stejně dokonale jako rozesmát, je neuvěřitelný. Nic nepůsobilo násilně jako třeba u Cars a příběh plný dětské fantazie táhnoucí se až do důchodu se někdy i přibližoval Hledání Země Nezemě (pro mě největší možná pochvala), šlapal s chirurgickou přesností a nechal mě dokonce zapomenout na zuté boty mého kinosouseda.

Speed Racer (2008)

Silně nepochopený film minimálně v řadách kamarádů ale pro mě modla z největších. Výborně vygradovaný konec se mnou hýbal po pokoji a autobitky jsem přetáčel snad stokrát. Škoda, že se mu nedařilo v kinech víc....

Brainiac: Šílená historie (2005) (seriál)

Sbírka trapných vtípků která by měla být zaměřena na historii což nesplňuje ani v nejmenším. Jediným spojovacím článkem s celkem zábavnou Science Abuse je pohrdání chlápky ve žlutém ze strany hlavních moderátorů a nechutnosti vyvolávající dávicí reflex. Bohužel ale ani to tady není vtipné.

Čas (2006)

Popravdě musím říct, že mě oslovil spíš zatracovaný Luk než Čas. Onu lásku ústřední dvojice bylo pro mě dost těžký najít pod tvrdou slupkou povrchnosti a honbou za nevšedností a i přesto, že byla hybatelem celého filmu jsem ji spíš chápal než abych ji vycítil. Nechci tady citařit ale Čas byl na mě až moc chladný.

Zrůda (2003)

Příběh o vraždící prostitutce a její životní lásce. Pro mě celkem nezajímavý příběh, vynáší do nebes výborné herecké výkony a to nejen všemi chválené Charlize Theron ale i znamenité Christiny Ricci. Charlize ve mě probudila širokou škálu pocitů od lítosti, znechucení a nenávisti (při vraždě Scotta Wilsona) až po melancholii při konečném rozsudku a následném voiceoveru na který si vždy potrpím. Všechny pachutě které ale ve mě Zrůda zanechala se přesně hodily k jejímu názvu.

Dům snů (2009) (pořad) odpad!

Jako vždy když se sejde větši počet lidí v uzavřeném prostoru. Výsledek je padesát minut neustálých hádek za účelem zatraktivnění sebe sama v télevizi... I zde, kde by človek řekl, že jde o stavbu domu je to hlavní atraktivita pro potenciálni diváky.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Jak už někdo řekl, nechápu jaký popud vede lidi, aby se sem přihlasili a světu "předvedli co v nich je"...ale ješťě mnohem víc nechápu, jak může mít takový pořad, TAKOVOU sledovanost....Taková je společnost a takoví jsme my...Nova je jenom děvka, které my platíme.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Jako vždy, když má scénář obsahnout tisíce epizod je výsledkem monstrózní sračka, nacpaná k praknutí stupiditami nejvyšší kategorie a herci, kterým, přízvisko "do počtu" může jenom lichotit. Bezkonkurenčně nejhorší je ale seriál v místech, kdy se snaží "autenticky" vystihnout, jak to asi v současnosti chodí mezi mládeží a nasadí na to sve herecké kalibry pod 17. To už vážně přestávám chápat, jak se tohle může dostat do vysílání.