Dragonball: Evoluce (2009)

Prvních dvacet minut se mi zdálo, že koukám na jeden z dílů O.C. trochu řízlý se Spidermanem...dokonce i moped vypujčený od P. Parkera a vyhýbání se pěstem třídních borců nechyběli stejně jako prostřední školy co vypadá jako z Tottaly Spies. Po dvaceti minutách se režisér rozhodl, že se režírovaní vzdá a příběh začne skákat z jednoho místa na druhé aniž by příběh obsahoval něco víc než jen "chyť je všechny". Možná, že je to mou neznalostí předlohy ale většínou jsem pozoroval lidi které jsem neznal, jak mluví o věcech co nevím co znamenají. To všechno dokážu jako velmi nenáročný fanda filmů zkousnout ale oni ani ty efekty nestojí za nic a zmiňovat se o střihu je už pod mou úroveň.... Škoda, trailery vypadali pěkně.

Rocky (1976)

Nikdy nestárnoucí příběh o nezlomné vůli a síle vždy se zvednout, než rozhodčí napočítá do deseti. Dnes je pro mě spojnicí, která mě vrací do dětství a v nezkaženém dětství byl pro mě Rocky díky upřímným postavám(když setřu nostalgii z očí a budu objektivní, přiznám, že jsou silně šablonovité...ale koho to s*re?) vzorem. Jsou zahrány téměř dokonale a spolu s úžasným soundtrackem i dabingem mají za následek, že se do filmu dokážu vžít tak ,že pokaždé, když letí do vzduchu Rockyho levačka letí i ta má.

Push (2009)

Možna proto, že jsem neviděl Heroes, možná proto, že mě dostala Dakota na plech, každopádně mě film zabavil víc než kvalitně. No a Řvoun helakající na kliku u dveří se dá odpustit.

Top Gear (1978) (pořad)

Pseudo dokumentární seriál s prakticky nulovou sdělovací hodnotou. V jádru jde "pouze" o blbnutí tří chlápků ve středním věku což z tohoto seriálu s přehledem dělá nejzábavnější pořad o autech. Trio nesourodých moderátorů nejenom, že autům rozumí nevídaným způsobem ale především ovládají perfektní britský humor šlehnutý duší dítěte a naprosto volnou rukou ze strany BBC. To má za následek rozdělení pořadů do dvou částí. První je plná seriózních recenzí(většinou supersportů) a perfektních záběrů na nádherná auta v nádherných prostředích občas okořeněná vtípkem od volantu. Druhá část už je naprosto utržená ze řetězu, něco jako motorová verze Jackass obsahující šílenosti typu závodů karavanů a fotbalu s auty, které střídají boží závody napříč světem. A ani idiotský dabing/nedabing na coolu radost nekazí.

Město Ember (2008)

Jsem hluboce vděčný Gilovi, že dokázal natočit kvalitní fantasy BEZ zvířat/draků/hůlek, už bylo na čase. Originální a okouzlující.

Válka světů (2005)

Čekal jsem, že zrovna tenhle snímek pojede na vlně americký propagandy a odpočitaval minuty, kdy zavlaje vlajka hvězdnatá a americky prezident zavelí do zbroje, načež se film lehce transformuje do Top Gunu2 ale byl jsem příjemně překvapen. Ovšem jednu výtku musím obzvláště vypíchnout. Nic proti dětem, holkám, blondýnám a vůbec ale emocionální výjev Dakoty Fanning... Seděl jsem v křesle ruce v pěst a přísahal bohu že děti nikdy....

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Stejně jako Rocky, Mcclane, Murtaugh a Rigs je i Robin Hood klasikou která pro mě nikdy nezešedne. Nádherný příběh plný silných momentů, krásné přírody a v neposlední řadě písní které jsou nesmrtelné jako pro mě film.

Ratatouille (2007)

Příběh na kterém je zatraceně vidět jak úžasně zažraní jsou hoši z Pixaru do své práce. Hromady dokonale animovaných detailů dotváří nejen luxusní kuchyni ale celou, lehce komorní a snobskou atmosféru večerní Paříže, která mě osobně vtahovala do děje neuvěřitelným způsobem a byla tak hutná jako Ratatuille.(Teď citařím, vím jenom, že je to jídlo, o konzistenci nevím ani ň :) ). Jedním slovem delikatesa.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Dechberoucí zakončení hvězdné ságy, které se po boku "Imperium vrací úder" řadí k jejím špičkám. Všechno do sebe perfektně zapadá, akce je střídána téměř filosofickým přemítáním o temné straně, načež Lukova cesta co nejdál od ní je perfektně tíživá a napínavá. No a scény jako souboj na pouštních vznášedlech nad "červem z Duny" nebo pád Stardestroyeru do Deathstar jsou zkrátka rodinným stříbrem světové kinematografie. Herecké výkony jsou už dovedené k dokonalosti(Han rulez) a z výrazu Leily při škrcení Jabby se musí David Carradine otáčet v hrobě(asi se tam odehrává jiný pohyb ale nejsme v pubertě:)). Škoda ,že se nedozvíme, jestli z Leyi nevyleze další Jedi...

Osudový dotek (2004)

Nikdy bych tomu nevěřil ale Kutcher umí hrát. Už jenom tohle tvrzení vydá za sedm hvězdiček ale ve filmu je kladů a možná i superlativů mnohem víc. Perfektní psycho příběh odbíhá skoro zběsilým tempem a kromě pasáže kde je Ashton na koleji se filmu nedá nic vytknout. Dokonce i onu zmíněnou pasáž vypichuji, protože mi vadila její stylizace do excentrických, rádoby macho kulis a hadříků, které do celkové atmosféry filmu moc nezapadaly. Perfektní konec spolu se "Stop crying your heart out" od Oasis je třešničkou na dortu co chutnal fakt hodně dobře.