• Krátkometrážní

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Na zčátek musí předestřít - tohle nejsou Simpsonovi. Z pohledu fanouška Simpsonových, bych dal velice nízké hodnocení. Tento film bych spíše zařadil mezi nezávislé kraťasy - plně tomu odpovídá stylem. Z toho hlediska je takový průměrný - pěkná pointa, stylové zpracování, ale chybí tomu něco víc, díky čemuž by mi déle uvízlo v paměti.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Na tento film jsem se těšil, ale zároveň jsem k němu přistupoval s obavami. Udělat pokračování po dlouhé době je dvojčesná zbraň. Jsem rád, že mohu říci, že se to autorům povedlo. Film má spád, spoustu scén, kde jsem se smíchy popadal a líbivé porvedení. Pod náporem tohot všeho mi ani nevadila strašná šablonovitost, předvídatelný děj a občas i nějaká ta trapně vyznívající scéna. Bavil jsem se - lépe než u kteréhokoliv předcozího dílu.

Poslední mohykán (1987) (TV film)

Tento animák mě nějak extra nezaujal. Neoslovil mě svým výtvarným stylem (nepleťte si s podobou animace - proti té nic nemám), také neoslovil dějem - ačkoliv je námět hodně známý, tak mi zde přišel "křečovitě" podán. Celkově film nevyzněl, nezanechal ve mě nějaký hlubší dojem. Chválím autory, že ví kdy přestat - film má stopáž "tak akorát"

Hranice zoufalství (2007) (TV film)

Typický televizní film - dalo se na to dívat, nebylo to vyloženě špatné, ale... Myslím si, že z námětu šlo vytřískat více - obzláště když byl podle skutečné události, ale spousta událostí a postav byla do filmu přimyšlena. Nezaujalo mě zpracování - nedýchla na mě ta správná atmosféra. Kdybych nesledoval roky, tak bych z vizuální stránky ani nepoznal, že celý film trvá 6 let. Postavy zmnění svou vizáž jen jednou a pak nikdy. Obvzláště u dětí je to patrné.

Neslušný návrh (1993)

Romantický film, který neoslní námětem ani provedením. Jedno klišé za druhým. To by samo o sobě nevadilo, ale celkově mě nechytl - nedojal mě.

Superbad (2007)

Po přečteních zdejších komentářů jsem čekal bůhvíco - ale dostalo se mi takové oddechové komedie, u které jsem se skutečně nasmál. Scénář uměl vybalancovat některé věci až k absurdnu, ale nepřekročil pomyslnou hranici mezi absurdním a trapným. Ani mi nepřišlo, že je film přehnaně sprostý. Film má však velmi dlouhou stopáž - snesl by tak o půl hodiny méně. Někdy má tottiž tempo až příliš rychlé a sází jeden fór za druhým, jindy právě naopak v podstatě nudí.

How to Spoon with Michael C. Hall (2009)

Zpočátku to vypadalo, jako celkem pěkná parodie - to však trvalo pouze prnví minutu. Pak to prvopočáteční kouzlo pěkného nápadu vyprchalo..

Porn Rental (2011) (TV film)

I tento sketch je na CSFD? Budiž. Je celý +- o ničem. Již od začátku člověk ví, jak to dopadne. Na jedné straně tomuto dílku vypomáhá fakt, že v M. C. Hallovi vidím Dextera, na druhou stranu ho to zabíjí, protože po všech očekáváních na Dexterovský konec jsem se ho nedočkal...

Hamlet (1990)

Proč tak nízké hodnocení? Film je nuda. Tady nepomůže žádné orodování klasikou, Sheakspearem, atd. Film je nudný, celý křečovitý. Je to taková "herecké honění ega". Křečovité výlevy, přehrávání, citování originálního textu - ve výsledku to vypadá strašně. Ve filmu fungují jiná pravidla, jiné věci jsou zábavné, než v divadle. Aby Hamlet vyzněl na plátně, musel by jeho sénář být celý přepsán do filmové podoby.

Brak (2002) odpad!

Možná, ale skutečně jenom možná, chápu, co mělo být výsledkem. Výsledkem je však jen odpad, nic jiného. Celé téma bylo špatně uchopeno a výsledkem je to co... Blbost ve všech ohledech. Vidím všechny ty rádoby vtipné prvky filmu - jenže někde se stala chyba - ani jednou jsem se neusmál - natož zasmál.