• Krátkometrážní

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Ze všech směrů slyším, jak je film American Pie: Reunion dobrý. Protože jsem však člověk "Prcičkami nezasažený", rozhodl jsem se projet celou ságu těchto filmů, aby mi žádný z odkazů a narážek neunikl. Zatímco jedničku jsem přirovnával k RRRrrrr, u dvojky toto už říci nemohu. Ano, nasmál jsem se hodně, ale neustále mi v hlavě vrtalo - tohle jsem viděl v jedničce! V tom samém pořadí! Ten příběh v podstatě ten samej! Fóry jsou ty samý jen v jiném prostředí... Kdybych se tak nenasmál, tak by to bylo jen za jednu hvězdičku...

Prci, prci, prcičky (1999)

Nikdy jsem tuto "legendu" neviděl. Rozhodl jsem se to napravit. Můj první dojem? To ale byla... Blbost. Tento film bych přirovnal k RRrrrr - je to strašná blbost, ale ty fóry stojí za to. Některé jsou méně povedené, některé méně. Ale člověk se baví. Sice jsem si říkal "neztrácím tady čas?", ale díval jsem se dál.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Byl jsem překvapen. Ano, dávám sice jen tři hvězdíčky, ale jsou to lepší tři hvězdičky. Film se mi líbil, ale chyběla mu špetka něčeho do čtyř hvězdiček. Počáteční námět mě dostal - i přesto, že později krapet pokulhával. Film se mi líbil i díky tomu, že autoři dokázali s nápedem dobře pracovat - byly tu různé odkazy a hlavně celý příběh dával v nastavených mezích smysl. Nebyla zde vyloženě žádná blbost.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásně se na to dívá, to ano. Dojem mi trochu kazila Ben Kingsley, která mi do role moc nesedla. Hugo je taková pěkná pohádka. Na můj vkus se však strašně vleče, občas pokulhává v logice a hodně sází na nostalgii, která se u mě a vlastně i celé mé generace pravděpodobně nedostaví.

Na vlásku (2010)

Nádherná pohádka vtipná, milá, kouzelná. tanglet mě od první schvilky pohltilo Pixaro-disneyovkým stylem vyprávění - ono pověstné "Tuhle stařenu zapamatujte. Je důležitá. Vidíte? Já vám to říkal!" Tak akorát přiměřené vtípky. Osobně mi ani narozdíl od jiných nevadila postava koně. Prostě pohádka. Trochu mě však v podání Tanglet nezaujaly muzíkálové scény. Byly takové nějaké, nevýrazné. Také jsem neměl zrovna nejlepší pocit z velice rychlého zvratu alá deux-ex machina. To jsou však jen droboučké šrámečky na jinak bezvadném filmu.

Datel Woody (1999) (seriál)

Datel Woody mi nikdy nepřirostl k srdci. Tento animák si mě ničím pořádně nezískal. Ano, jsou v něm občas pěkné momenty, ale většinou se nechytám...

Kopačky (2008)

Tento film má, co co dobré filmy mívají - je plný klišé a nových nápadů - oboje v té správné míře. Ale i přesto mi u něj "něco" scházelo. Líbily se mi narážky na CSI, občasné pěkné vtípky, romantický vztah... Všechno toto bylo naprosto v pořádků, k filmu to sedělo. Přišlo mi vša, že to spolu neladilo - film byl nekompaktní, jednotlivé prvky na sebe prostě nenavazovaly...

Amélie z Montmartru (2001)

Na Amélii jsem se strašně dlouho chystal... Vždycky když jsem si řekl, že se na ni podívám, tak jsem uviděl plakát, lekl se jejího výrazu a zase film schoval. Nebylo proč ce bát. Amélie si mě již od začátku získala. Obyčejně ve filmech doslova nesnáším vypravěče - přijde mi to jako berlička pro tvůrce - ale zde se perfektně hodil. Doplňoval tu zvláštní atmosféru filmu.

Hlavně nezávazně (2011)

Tento film se pro Natalii Portman vůbec nehodí. Je to zvláštní, že o tom takto přemýšlím - většinou říkám, že se daný herec na danou roli nehodil. Ale tady je to prostě naopak - tady se film nehodil pro Portman. Nevadí mi, že od začátku vím, jak to dopadne, ani to že je to celé strašné klišé. Ale vadí mi celkové podání, díry ve scénáři a jak jsem zmínil v úvodu - katastrofální výběr herců. Herci jsou to výborí, ale tento film se k nim nehodí. Ale i přesto, co jsem vyjmenoval bych fimu dal 3 hvězdičky. Jenže mi vadil celkem děravý a záplatami zašitý nadstavovaný scénář. Film měl být o takových 20 minut kratší. Ke konci ztrácel již tak slabý dech a snažil se ještě ze se vyždímat i to, co v něm není.

Historie herních společností (2009) (pořad)

Pořad podobný tomuto tu prostě chyběl. Pěkně zpracováno, jde do podorbna tak akorát a ukazuje herní společnosti z různých aspektů. Povinná "četba" všeh hráčů.