• Krátkometrážní

Ninjago (2011) (seriál)

Náhodou se mi poadřilo shlednout 2 díly a na základě nich jsem se musel podívat na další 2, abych se ujistil. Co k tomu říci? Chvilkami to vypadá Strážci vesmíru v podání Lega. Trapně. Občas se naskytne nějaký potenciál nanějaký pěkný vtipk, který je však náhle zabit něčím naprosto nevhodným. Jak mohlo Lego propůjčit svou značku pro něco tak strašného?

Klub rváčů (1999)

Mé dojmy? Prvních 20-30 minut se jednalo o jiný film. Film, který byl na 5 hvězdiček. Audiovizuálně, příběhově a vůbec stylově dokonalý. Jenže pak to šlo z kopce. Až do konce filmu. Trochu mě překvapuje zdejší hodnocení - film je dle mě výrazně přehodnoce. Ano, mám rád tento typ filmů - tento typ záplekty, toto tahání diváka za noc - jenže ono to musí dávat smysl. A zde nedává. Scénáři teče do bot. Po "velkém zvratu" jsem se neplácl do hlavy a nevzponěl jsem si na všechny ty detaily, které na to poukazovaly, jako u jiných filmů. Tady jsem si řekl - co? A hlava mi to nebrala. Naopak se mi vybavily veškeré momenty, kde si film výrazně protiřečí. Konec byla kapitola sama pro sebe - vůbec ve filmu neměl být. Jak jsem se na tento film těšil a jak si mě dostal začátek filmu, tak se mi dostalo pouze obrovského zklamání.

2 $ocky (2011) (seriál)

Hodnotím po 21 dílech - více jich zatím nebylo odvysíláno. Pilot mě nechal chladným - ano, bezvadné dvojsmysl, ale to bylo tak vše. Po třech dílech jsem však přišel humoru na chuť a užíval si jednotlivé slovní hříčky a přirovnání - na těch tento seriál stojí. Rozhodně bych se neztotožňoval s jedním komentářem, který tvrdí, že se může HIMYM a TBBT jít zahrabat - netvrdil bych to. Tyhle seriály stojí na jiném základu - je to vidět i v prostředích a stylu natáčení - jakoby měly větší rozpočet. Naopak 2 Broke Girls stojí na dialozích a prostředí okolo je jen "záminka pro tyto dialogy" - a to nemyslím jako nedostatek, naopak jako přednost.

Svět podle Prota (2001)

Během první minuty jsem si tento film zamiloval. Bezvadně natočené, geniální režije a především perfektně zahraný a napsaný hlavní hrdina. Jeho charisma mě naprosto okouzlilo. V první polovině, kde v podstatě nebyl děj, jsem Protovi hltal každičké slovo. Nechyběl mi děj - měl jsem prota. Jenže od scény se zavlažovačem, respektive první hypnózy jsem se trochu zděsil - co to? V půlce film ustřihli a místo něj dali úplně jiný. Děj nedával smysl, nezaujal mě - šel mimo mě. Já stále jen sledoval proto. Scény bez něj byly o ničem. Za Prota chci dát filmu 4 hvězdičky, ale hryzá mě svědomí, které chce za naprosoto zvoraný děj dát jen tři hvězdičky... PS: Rád bych viděl nějaký další film s Protem jako hlavní postavou - tentokrát však již se smysluplným dějem.

Titanic (1997)

Nikdy jsem Titanik neviděl. Celkem mi to nevadilo, dokud mi to celé mé okolí nezačalo předhazovat. Tak jsem se dnes odhodlal a na Titanik se podíval. Dojmy? Velkolepé. Jinak tento film nedokážu charakterizovat. Chybí mi slova. Byla to poctivá filmařská práce. Na můj vkus sice chybělo nějaké osobní pojetí, které by filmu dodalo šmrc - to však při tomto pojetí nevadilo. Dokonce se to snoubilo s dlouhou stopáží, která mě celkem odrazovala - dle mě má mít film hodinu a půl. Tady mi to ale nějak nevadilo. O kvalitaách filmu mě asi nejvíce přesvěčilo chování postav - každá měla svůj charakter, kterému jsem věřil. Mermocí jsem tak nějak chtěl filmu dát čtyři hvězdičky, ale nemůžu - nezaslouží si je. Byl v podstatě dokonalý - tedy, přeci jen nějaký šrám by se našel - být Cameronem, tak bych si odpustil konec v současnosti, možná i celou současnost.

Samantha Darko (2009)

Když bych měl co nejstručněji a nejvýstižněji charakterizovat tento film, tak mě napadá jedino teď v poslední době hodně populární anglické slovo "Dafaq?" Do dvanácté minuty (ano, schálně jsem se podíval) jsem se díval a přemýšlel "O čem to tak bude?" Ve dvanácté minutě přišel první "dafaq moment" a pak přicházel jeden za druhým. Zhruba 20 minut před koncem jsem již pochpil o čem to bylo. A byla to už jen nuda. Tato nuda mě donutila přemýšlet nad původním Donniem Darkem. Ano, není tak skvělý. Ten film je vlastně takový průměrný. Dokonce pokud je tento film skoro jeho kopie, tak je i původní film děsně stupidní. Přečetl jsem si můj původní komentář - ano, je to blbost. Jenže tahle "blbost" je líbivá, pěkně se na dívá a tak akorát dráždí mozkové závity, nemá jednoznačný výklad (nebýt tohoto filmu) a dodává mu takové lákavé tajemno. A právě toto tajemno z původního filmu dělá něco výjimečného. Jenže to u tohoto filmu není. Chybí mi tu nějaký první impuls pro vyprávění příběhu, je moc průhledný a ani není líbivý (tím narážím nejen na efekty - je v nich pěkně vidět špatné použití Action Essentials od Video Copilot-, ale také i na děj). Abych nebyl tak negativní - na Daveigh Chase se tu velice dobře dívalo. Ruku na srdce - v celém filmu jí to naprosto seklo, nebylo scény, kde by vypadala špatně.

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Čekal jsem něco.. Nejsem přesně schopen vyjádřit co, možná nějaké skutečně silné drama, něco, co mě opravdu chytne, dojme. Proto jsem byl títmto filmem lehce zklamán. Ano, je dobrý, ale má některé mušky (např. mi nesedl William) a chybí mu nějaký stálý "tlak na pilu", který by tomuto filmu dodal tu pravou atmosféru.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Tento film už nepatří k původní trilogii. Jede sice podle stále stejné šablony (a tento fak mi vadil i na původní trilogii), jenže tady jsem se v podstatě vůbec nezasmál. Jen jsem na to blbě hleděl a...

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Sněhurku jsem nikdy neviděl - tedy ten originál v Disneyho podání. Byl jsem nadšen. Dostalo mě technické zpracování - něvěřím, že ten film byl vyroben v roce 1937. Dokonalá souhra stylu a hlavně světla a stínu! Stíny mě naprosto dostaly. Animační dokonalost. Díky projekci v kině dostal film ještě další rozměr - přímo za mnou seděl osmiletý chlapec, který neustále vykřikoval "Já se bojím, pojďmě domů!", "Jak to dopadne?", popř. když královna nabádala Sněhurku k ochutnání, tak křičel: "Nechunej, ne, Sněhujko, nechutnej! NEEE!" Proč dávám jenom 4 hvězdíčky? Technicky dokonalé, ale film je založen především na gazích než na pohádce - tento fakt podporuje i dle mě "odfláknutý" konec.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Krapet lepší než dvojka (možná díky look'n'feelu), celkově takové "filmovější", ale chybí tu prostě již ta "novota" jedničky. Násmál jsem se stejně jako u dvojky, ale už mě netrápil pocit, že jsem to samé už někdy viděl. Stále jsou to však takové pošramocené 3 hvězdičky.