• Krátkometrážní

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Hermiona se hádá se Ronem. Ron se hádá s Harrym. Hermiona se hádá s Harrym. Herminona je naštvaná. Harry je naštvaný. Harryho chytl záchvat štěstí. Opět řemeslně dobře odvedená práce, ale scéna oproti předcházejícím dílům spadl o notnou úrověň dolů. Knihu jsem bohužel nečetl, a tak nemůžu soudit jestli je to vina čistě scénáristů nebo i knižní předlohy.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Pro mě opět stejně dobře odvedená "řemeslná práce" jako u předchozího filmu. Scénář však dle mě začíná silně pokuhávat scénář. Je chaotický, málo poutavý a nedává prostor, pro to, aby rozvinuly postavy. To je u tohoto filmu velká škoda.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Opět další řemeslně dobře zvládnutý díl Harryho Pottera, který se snaží tahat za emoce, kde to jen jde. A celkem se mu to daří. U tohoto filmu mě však celkem často trochu rozptyloval skákavý a občas zvláštně navázaný děj. Zamrzelo i rozvedení některých postav (např. Lenky). I přesto všechno to nekazí celkový dobrý dojem.

Výjimka v překladu (2014) (studentský film)

Opravdu velmi trefný film - obzvláště na poměry FI MUNI. Jednoznačně jeden z mých favoritů letošního FFFI. Dopuručuji s udělat deset minut čas a na tento kraťas kouknout.

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock mě svou první epizodou naprosto uchvátil - konečně něco nového, neotřelého. Ano, Sherlock je občas sice přehnaný, zbytečně mysteriózní a občas až uměle diváka napíná, ale tohle všechno zmizí pod poutavostí příběhu a sympatičností hlavního hrdiny. Nevím, proč je u Sherlocka pravidlem, že druhý díl série je vždy slabý a první a třetí jsou vždy neskutečně poutavé. Pokud bych měl Sherlockovi něco vytknout, tak bych mu vytkl dlouhou stopáž - o půl hodiny méně by mu přidalo na spádu.

Ledové království (2013)

Taková Disneyovka se vším všudy - redy má alespoň všechy její rysy - relativně prostý příběh, který sází na dojemnost, lovestory a zajímavé postavy. I přes to všechno mě Frozen neunesla. Nechápejte mě špatně, vůbec to není špatný animák, ale k dokonalosti např. Tangled má hodně daleko.

LEGO® příběh (2014)

Zajímavý počin, který nezklamal. Opravdu hodně mě potěšila spousta narážek na populární kulturu, perfektní vizuální kabátek a i relativně svižné tempo. Škoda jen dějové linky v reálném světě - chápu, že tím chtěli autoři dát filmu na vážnosti a hloubce, ale nemělo tak dobrý efekt jako např. u filmu Kuky se vrací.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Příjemná podívaná, která na poutavosti získává díky ústřední dvojici. Myslím, že herecké duo pro její stvárnění nemohlo být vybráno lépe. Nejen zajimavý příběh, ale přiznejme si to že i trochu pikantnější téma seriálu, člověka u seriálu vyloženě přikovají. Pro mě asi jedna z nejlepších novinek podzimní sezóny.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po dlouhé době jsem si doplnil vzdělání a konečně se podíval na celou ságu Star Wars. Myslím si, že jednotlivé filmy nelze vyloženě hodnotit samostatně. Jsou zde jak horší, tak lepší kousky - vesměs je však úroveň velice podobná. Původní troligie má své kouzlo, které mi však lehce kazí občasná scénářová děrovitost či občas ne zcela dokonalé herecké výkony. Nová trilogie nemá již to původní "pohádkové" kouzlo, avšak dle mě tolik neztrácí dech. Avšak neublížilo by jí zkrácení stopáže každého dílu minimálně o půl hodiny. Upřímně jsem od SW čekal více. Není to jistě špatný počin, celá sága mě bavila, ale k dokonalosti mu chybí daleko.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)