Něco jako komedie (2010)

Klasický drama o lidech v depresi, s problémy všeho druhu. Ale spíš jen taková kinder verze, a to ne jen tím, že hlavní postava je 16-letý kluk. Provedením se dá prokousat, jsou tu klasický klíše scény, který bych nejraději neviděl, a je tu snaha o jejich co nejmenjší trapnost (což funguje jen minimálně). Konec je prakticky celý v rytmu happy endu, což je asi hlavní problém. Drama tohoto typu kombinované s komedií může fungovat, ale pokud to skončí jako v tomto případě, tak po skončení filmů, v mém případě dopsání komentáře, tak nějak nic nezůstane. V průběhu mě to docela "bavilo", dokázalo zaujmout, ale šlo to od lepšího k horšímu a skončilo to vesměs bídou. Za mě 3, s tím že ústřední trojice byla docela slušně snesitelná (hlavně Zach).

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Zatím jen první série a s ní smíšené pocity. Tentokráte, ale jen ty "pozitivní". Seriál rozehrává velkou hru na neohrané půdě, herci jsou.. dokonalí. Z nějakého důvodu jsem neměl potřebu po dokončení jednoho dílu sledovat další, což se mi nestává, to se ale lomí někde v druhé polovině série s tím, že poslední tři díly už to vře na 100% a poslední díl pak.. Řekněme, že dosledovat sérii a chtít vidět další je bežné, ale už dlouho se mi nestalo aby ta potřeba byla takhle silná.. Trošku obavy z toho co bude dál, aby to nešlo do kytek. Každopádně po první sérii docela slušně nadšený, ale na plný počet zatím nemůžu. 85%

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Trošku nefilmově obsazená hlavní dvojice, ale vzhledem k tématu filmu to vlastně nevadí. Ono to není nakonec ani tak o tom hledat chemii mezi postavami, ale spíš zaujetí postoje k situaci. Mě se to líbilo hlavně proto, že to působí neuvěřitelně skutečně z hlediska chování hlavních hrdinů. Logických děr je ve filmu habaděj, pokud se přes ně nejste schopní dostat, pak vůbec nemá smysl takovýto film pouštět. Steve Carell pro mě vždycky bude herec podivín, ve smyslu špatném i dobrém a tady to nebude výjimkou, ale přesně takovou postavu, jakou ztvární, jsem chtěl mít. Takže děkuji. 70%

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Hater jsem byl, hater stále jsem a nejspíš jím ještě nějakou dobu zůstanu.. Všebecně, nejen vůči Twilightu. Ale tady to platí dvojnásob. Mám tendence zavěry ság, hodnotit hodně podle toho, jak jsem jim průbežně strhával, příp. přidával u jednotlivých dílů. Tentokrát udělám výjimku. Poslední díl Twilightu je po všech stránkách vyloženě s****a. Ne celé, jsou tam momenty, které vyvolávají téměř dojem průměrnosti, ale ve výsledku Twilight není schopný přednést vůbec nic, čím by zaujal (vizuál, zajímavé herecké projevy, zajímavé zvraty, či příběh). Nemá smysl moc rozebírat, Twilight je zlo. Zlo, které se stalo trendem. Těm komu se tohle líbí opravdu fandím...

Sezení (2012)

Na můj vkus příliš otevřené. Působí to trošku rozpačité dojmy. Líbí se mi, že je to emocionálně a logicky docela reálné, na druhou stranu to ve mně nenechává žádný hlubší dojem, což bych od něčeho takového čekal. Film se docela důvtipně vyhýbá silnějším konfrontacím s divákovými pocity či názory, čímž pro mě jako "deník života" ztrácí význam. Rád mívám různé pocity po dosledování filmu, rád se shledávám a rozcházím v názorech a tezích, ale tady vlastně nemám s čím. Určitě to není špatné, někoho to možná může chytit o něco více, nominace na Oscarech.. mírně přehnaná, ale na to jsme si už zvykli. Ono bylo už i hůř. 65%

Norman a duchové (2012)

Hororová tématika potěšila. Začátek slibný, ale někde po třetině se to láme a je z toho téměř nesnesitelná, předpovídatelná, neoriginální, nezábavná, .... podívaná, při které jen čekáte až se stane to, co se stát musí. 45%

Bídníci (2012)

Noví Bídníci jsou určitě kvalitním filmem. Ovšem 8 nominací na Plešouna mi příjde moc. Na druhou stranu Pí jich dostal 11, takže letos to bude trošku freak show. Herci skvělí, výprava taky. Některé pasáže byly zdlouhavé, ale většinu času to těší. Pro mě +- dle očekávání. 80%

Ladíme! (2012)

Spousta zajímavých postav položená na slušném základu. Bohužel hlavní táhlo filmu (hudba) je i hlavním problémem. K tomu připočítejte spoustu nadbytečného patosu a učebnicově klasický, nudný konec a jste tam kde jste být nechtěli. Film měl určitě větší potenciál, bohužel se ho nepovedlo rozvést.

Girl Walks Into a Bar (2011)

Některé scény byly vtipné a zajímavé, jiné zase ne. Prakticky celá "síla" filmu spočívá v tom, že budete žřat kecy od oblíbených herců. Jestliže jich moc není, případně není žádný, pak vůbec nemá smysl na film koukat. Děj je nepodstatný, jednotlivé události vesměs taky a minimálně polovina dialogů stojí za starou bačkoru. Pár pravd, zajímavostí a vtipných scének se tam najde, ale jeden od takovéhoto filmu by čekal víc. Moje rada je: podívejte se na casting a pokud se vám zamlouvá, jděte do toho. Slabší 3.

Greenberg (2010)

Hodně zvláštní a docela depresivní záležitost. Stillerův obličej hraje proti němu, ale on sám hraje velmi solidně, ostatní postavy nemají tolik prostoru k nějakému hlubšímu vyjádření, ale to se dá přejít. Celková "chybějící" pointa - ten kdo je zklamaný, že ji nedostal, u tohoto filmu pouze ztratil čas. Po shlédnutí mám dosti zvláštní pocity, možná až příliš depresivní, na druhou stranu, tak nějak bych si to představoval. Já jen, že od Stillera jsem tohle nečekal. Hodnotil bych někde mírně nad průměrem, ale z mě v tuto chvíli ještě neznámého důvodu, půjdu na 4.