Continuum (2012) (seriál)

Po nějaké době zase slušné sci-fi.. ale opravdu slušné. Finančně se jedná o "další" Béčko, po všech ostatních stránkách jednoznačně dobývá vyšší laťku. Příběh je správně zamotaný, není přehnaný, některé záležitosti jsou jasné a jiné zase naopak vůbec. Co se ale rozhodně povedlo je casting. To je poslední dobou hlavní kámen úrazu všech podobných seriálu - vždy se snaži nalákat na sympatické neokoukané postavy a většinou s tím špatně pochodí (hlavně mě začínají štvát všechny ty "špatný blondýny", který mi kazí jinak povedené seriály jako Fringe nebo Once Upon a Time). Tady se povedlo všechny důležité postavy minimálně slušně obsadit. První série je jednoznačně rozjezdová, takže pří hodnocením po jejím shlédnutí nemůžu jít na plný počet, nicméně seriál má výborně našlápnuto a já si "rád počkám" na další sérii. 80% Po dalších dvou sériích zůstávám na 4. Nic lepšího v rámci žánru teď podle mě nedávají, zápletka se trošku překombinovala, ale celkově se nadhodili správné myšlenky, a jsem rád, že i postavy se chovájí docela logicky, hlavně vzhledem k vývoji děje. Závěrečná scéna poslední sérky mě trošku rozhodila, a nevím jestli dobrým nebo špatným směrem.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Zbytečně se to táhne (hlavně ze začátku), chybí tomu ten epický nádech (což je logické, ale člověk v to tajně doufal), prokládání vtipy spíš škodí. Nicméně Středozem v podání Jacksona je něco neuvěřitelného a tak audiovizuál udrží snadno nad průměrem. Hobit prostě trpí jedním zásadním problémem - trilogie Pán Prstenů. Většina lidi bude doufat, že to bude zase takové, ale ono nebude. Pokud se přes to přenesete, tak si Hobita v pohodě užijete.

Až vyjde měsíc (2012)

Wes Anderson nezklamal, konečně po delší době zase pořádný "divný" film. Našláplý herecký ansámbl je spíše jen pro upoutání pozornosti, hlavní dvojice je ztvárněna "bezejmenou" dvojicí dětí a je nutno říct, že celé jmené zastoupení nechají vypadat jako obyčejný komparz. Celé je to podložené skvělou hudbou a znělky. Celou stopáží se táhne takové to "wtf?", které spoustu diváku od Andersonových filmů odvrací, a mě osobně naopak táhne. Na plné hodnocení nemůžu jít ze dvou důvodů - doufal jsem v zajímavější konec + film byl tak nějak roztrhnutý do dvou logických rovin, tedy jedna je logická a ta druhá ne. A právě ta logická část mi trošku vadila, do tohoto typu filmu mi nesedí, na druhou stranu chápu, že by pak film měl asi ještě slabší přijetí. Sečteno a podtrženo - 80%

Atlas mraků (2012)

Atlas mraků má určitě co nabídnout. Hlavně ho ovšem táhnou herci a audiovizuál. Určitě zaujme využití herců v různých (časových) rolích. Pak jsou tu jednotlivé děje, ty samy o sobě jsou konstruovány slušně, dobře. Problém ale nastává v jednom podstatném bodě - propojování jednotlivých dějů v celek. Nevím, třeba to přišlo jen mě, ale moje neustálá snaha o dostání se do aktuálního dění spolu s luštěním kdo se skrývá pod jakou tváří, mě brzdily v možnosti vidět "celkový obraz". Samostatná sdělení jsou docela jasná, většina z nich snadno stravitelná. Čekal bych ale něco víc v takto rozsáhlém filmu. Možná to chce další prokekci, ale osobně si myslím, že film zůstal někde na půl cesty své snahy. Ale tak už to u podobných filmu bohužel bývá. Každopádně se nenechte zmást, jedná se o velmi dobrý film, jen se nesmíte těšit na další "Matrix". 80%

Raubíř Ralf (2012)

Pro mě osobně dost možná nejlepší animák, co jsem kdy viděl. To, co se od filmu tohoto žánru očekává splňuje dle mého na všech frontách na výbornou. Výjimečně 3D s dabingem není nijak tragické. Objektivně uznávám, že to na klasiky typu Shrek dost asi nemá, nicméně pro mě byl Ralph tím, co jsem od něj chtěl a ještě o něco víc (konec nepočítám, vzhledem k rodinnému štítku jsem ochoten odpustit). 90%

Ve stínu (2012)

Tak, poslední z trojice filmů mojí filmové neděle. Popravdě moc se mi ani na něj nechtělo. Na české filmy do kina dobrovolně nechodím, ale vzhledem k žánru a tématu jsem se rozhodl tomu v rámci dne dát šanci. Je to pomalé, hodně pomalé. Akce, když už nějaká byla, tak hodně umělá. Co se týče vyštřování a postav, tak jsme trošku už jinde. Dějová linie je docela dobře propracovaná, postavy postrádají více pozornosti, ale to se dá ke stopáži docela pochopit. Konec je pak trošku srážející, ale to se už nedá nic dělat. Každopádně já jsem byl velmi mile překvapen, že něco takovéhoto vzniklo u nás. Ve stínu možná není dokonalý, ale v rámci naší moderní kinematografie patří určitě vysoko. 65%

Patrola (2012)

Forma nad obsah. Takový klasický úkaz, který se v podobných snahách často vyvrbí. Patrola je zajímavá, už jen proto, že vlastně podává klasická filmová klišé, jako důležitost rodiny a policie, docela jiným způsobem. Osobně jsem v průběhu filmů neměl moc problém, čistě civilní kamera mě sice občas štvala, ale jinak bylo vše v pořádku. Problém nastává tak až na konci, kdy se to všechno trošku "sesype" v patosu. Každopádně má to rázné tempo a svým provedením v průběhu zaujme. Nebýt konce, klidně bych dal o hvězdu víc. 65%

Hotel Transylvánie (2012)

První ze tří filmů, které jsem v neděli v rámci akce kina navštívil. Bohužel už bylo volno jen 3D, ale řekl jsem si, že to pro jednou přežiju.. no, "přežil jsem". Transylvánie nenabízí prakticky nic zajímavého, vychází asi ze 3 zábavných scén/hlášek a ty samotné jsou určeny čistě dětem. Animace není nijak odzbrojující, příběh i postavy jsou naprosto nezajímavé.. a abych nezapoměl, co k 3D patří - dabing.. bah. Není to záležitost, která by vás měla vysloveně pohoršit, ale v rámci animáku je to hodně bídné. 40%

Skyfall (2012)

Já osobně byl trošku zklamaný. Než jsem na Skyfall zašel, tak jsem udělal klasickou chybu - nechal jsem se navnadit prvními dojmy. Možná je chyba ve mně, faktem je, že Bondovky nikdy nebyly úplně můj šálek čaje. Klady - většina postav (Craig - Bardem táhnou každopádně), technická stránka bezesporu skvělá, akce, hlavně v první půlce parádní, kvalitně a zábavně hláškující postavy. Zápory - trošku zdlouhavé, chvílemi otravné "old fashioned", "bond girl", ale co hlavně, a za to mě klidně kamenujte, mi tam chyběla realná logika. Tj. scény z bondova domu aka Sám doma, Bardemova snaha dostat M do svých rukou a osobně se s ní vypořádat (ale přitom udělá co udělá). No bylo to kompletně zvláštní, chvílemi mě to bavilo velmi dobře, jindy jsem byl zase otrávený. Celý koncept záporáka trošku připomíná Jokera z TDK, což je klad i zápor, protože se to nevyhne srovnání. Skyfall není špatný, určitě ne. Ale osobně v tom nevidím zase až takovou "prdu". Za mně slabší 4.

Pavouci z vesmíru (2010)

Iracionální postavy, mimozemšťané bez jasného cíle.. ale co, těch záporů je spousta a snad všechny tu byly už vyčteny. Faktem je, že napětí ve filmu kupodivu i funguje. Konec.. zajímavý, ale jen podtrhává to, že ten film vlastně nemá logický cíl a tím pádem ani důvod proč pro něj obětovat čas. Jakožto "nadšený fanoušek" tohoto.. přehnaně to nazvu žánrem, jsem si to v rámci mezí užil. Pokud hledáte smysluplnou zábavu, tak běžte určitě jinam. 30%