Umění zapadnout (2011)

Všechno to začíná moc hezky. Otevírá se před vámi podivný svět hlavního hrdiny s jeho vlastními ne/pravidly a představami. Má to přesně ten "cool" nádech, který podobné filmy tolik potřebují. Seznámí se s divnou holkou (která je oproti němu zcela normální) a pořád to funguje. Ale pak všechna coolovost zmizí, podobně jako hrdinův kabát. Nakonec je to normální romantický příběh opletený mnoha nesnázemi. Partie na emoce je strašně slabá, partie na rozum zase upadá v průběhu, herci jsou docela slušní; Freddie dobrá volba, Emma je sympaťačka a na podobné role se hodí, její postava ale dostala poměrně málo prostoru, z vedlejších postav stojí za zmínku Sasha Spielberg, ta ale s naprostým minimem času. Art of Getting By mělo větší potenciál. Z nějakého důvodu je stopáž oslabená o dobrých 10-20 minut, které chybí jako sůl, aby se člověk mohl pořádně vžít aspoň do hlavních postav. Klasický happy end je pak už jen vyvrcholení scenaristického pokulhvání, které začíná s Georgovým poznáváním sebe a lidských hodnot. Chápu, že na jednu stranu to musí vypadat jak to vypadá. Na druhou stranu nevěřím, že tahle varianta je to jediné co mohlo koho napadnout. Přece jen podobných filmů jsem viděl už dost, abych věděl, že se s podobnými situacemi dá vypořádát zajímavějším způsobem. Film ze začátku nabízí hodně a až v průběhu zjišťuje, že to vlastně ani nechce dodržet. Aby to nevyznělo nějak špatně, ono to je totiž docela slušně koukatelné, akorát prostě na konci filmu vás bude mrzet, že toho nebylo víc. 60%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Teoreticky je to slušné, na poli akci a rychlé jízdy to určitě válí. Na poli logiky zase stagnuje. Pro fanoušky je to podlě mě hodně dobré, pro běžného diváka spíš průměrné. Ale "duel" Gina Carano × Michelle Rodriguez za to určitě stojí.

Fifty Shades of Blue (2012)

Knihu jsem nečetl, ale dokážu si domyslet. Není to nic extra, ale ty 3min se tomu obětovat dají.

Zalknutí (2008)

Mrzí mě, že se tvůrcům povedlo některé důležité momenty filmu dost zazdít, protože se jinak jedná o dosti povedenou záležitost. Příběhová linie okolo třičátníka Victora a jeho mladého já je velmi zajímavá, ale s tím, jak vyprávění děje odsýpá se nestihnete pořádně vžít do daných situací. Vedlejší postavy, ať už z jakékoliv škatulky, jsou všechny výborné. Když pominete ty zastíračky okolo sexu, tak je to klasický příběh člověka, co tak nějak hledá sám sebe, a právě okolnosti jeho celého života z toho dělají lepší než běžně průměrnou podívanou, jak tomu bývá u tohoto žánru. Na druhou stranu dosti krátká stopáž a snaha mixovat do Victorova života něco navíc to drží při zemi. Kdyby aspoň ty velmi důležité scény z jeho života dostaly trošku větší, hlavně emocionální, prostor, šel bych klidně výš. Určitě se mi líbilo prostředí do kterého to bylo zasazeno, i postavy a jejich strasti. Bohužel mi nesedla režisérova vize, takže jsem uvízl někde mezi 3 a 4. PS: Nenechte se odradit, někdy v průběhu filmu to může vypadat ujetě..no rozhodně to tak vypadá, ale všechno se dá nakonec do naprostého racionálního pořádku.

Ať vejde ten pravý (2008)

Mrzí mě, že jsem napřed viděl americkou předělávku, zajímalo by mě jak bych se na to díval, kdybych měl tu možnost vidět švédksou verzi jako první. Ten severský chladný přístup se mi strašně líbí, dává to filmu správný směr. Narozdíl od amerických upírských filmů tady nejde o to využít všech prostředků pro to, aby se scéna zalíbila, aby se pěkně koukalo na herce. Herci vypadají jako normální lidé, které můžete potkat kdekoliv během vašeho dne. Po scéně neběhají neuvěřitelně "lucky" klaďasové, kterým by se dařilo procházet přes všechny nesnáze za použítí dovedností, které nemají. Nikdo netahá užásné moudra z patra jako by ho osvítilo. Všechno jsou to normální lidé, kteří se ocitnou v situaci, která je pro ně ne zcela pochopitelná a kterou se nesnaží nějak drasticky řešit. Ať už se jedná o střet s "ní" nebo jakoukoliv jinou vyskytující se situaci. Nenajdete tu pozlátko, ani snahu k přehnanému emocionálnímu pokoření nebo šílené krvavé galeje. Je to milostný příběh dítěte s "upírem", který zaujme svojí realistickou formou, skvělou technickou stránkou a hercemi v hlavní roli. Důležité je, že po dokoukání to ve vás aspon trošku zanechá stopu, americká verze je "požitelná" taky, ale je mnohem tuctovější a po skončení sledování vyšumí jako reklama na zubní pastu. Škoda, že takováhle filmařina není ve světě populárnější.

Psychoville (2009) (seriál)

Musím se přiznat, že mi chviličku trvalo než jsem tomu přišel na chuť a i tak to nebylo úplně ono. Faktem je, že to má kupodivu hodně dobrou atmosféru i příběh, postavy beru jako jasný základ. Většinu času jsem to jen spokojeně sledoval s tím, že občas mě to dokázalo naprosto rozsekat (hlavně pan Lomax, tahle postava byla naprosto geniální). Viděl jsem pouze jednu sérii a za ni dávám slabší 4.

Van Helsing (2004)

Od Van Helsinga jsem nečekal moc. Před 9-ti lety jsem ho vynechal kvůli recenzím co mu dávaly průměr, tak jsem to chtěl napravit teď, když jsem chytl upíří slinu. A popravdě jsem byl tak zklamaný, že nevím jestli to dokážu vypsat. Abych začal aspoň pár pozitivy: Hudba by slušná, vizuál taky fajn a na Kate se pěkně koukalo. Jinak vtipné vsuvky stály za prd, záporaci byli naprosto totálně vypatlaní, všechno bylo přehnaně hloupě dramatizováno hlavně pro účely z předešlého bodu. Nějaká logicka v sci-fi / fantasy všeobecně taky neškodí, tady se jí rozhodně nedočkáte, ani omylem. Šťastné/nešťastné náhody, nehody, povedená komba (ála Action man), celá scénaristická kostra mytologie ("mytologie"), vůbec všechny scénáristické obraty, zvraty a závěrečná bitva - to všechno stálo za... starou bačkoru (nechci být sprostý, ale pro to, aby jste si udělali jasnou představu, by to bylo potřeba). Ze začátku to vypadalo na průměrnou záležitost, po scéně kdy je Van Helsing před novou misí to jde o stupeň níž, všechno ostatní co se pak děje je jen zatloukání hřebíků do rakve. Nechci vědět kolik peněz šlo do filmu, ale výsledek je strašný. Osobně jsem skončil skoro až na dně hodnocení. 20%

Stolen (2009)

Škoda režie, která je poměrně mdlá v těch zásadních momentech. Příběh má totiž Stolen velmi silný v základu, probíhající vyšetřování, k tomu průběžně vykládaná linie z konce 50. let, jde velmi pěkně. Film dokáže vtáhnout diváka, ale nedokáže to dotáhnout do konce (hlavní záporák je divně pitomý) a příběhové s emocionálním "vyvrcholením" jsou jako z reklamy Alzy. Škoda toho, stačilo málo a mohlo to být o stupeň výš. Každopádně pokud vám jde čistě o žánrovku, tak se to určitě dá. 60%

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Průměrná nízkorozpočtová prvotina Joshe Radnora.. Asi tak nějak by se to dalo shrnout do jedné věty. Postavy jsou navzájem propojeny, jejich příběh už tak moc ne. Poměrně dětsky depresivní s "happy" koncem. Všechno funguje, ale spíš jen tak na půl plynu. Nikdy jsem nebyl Joshův fanoušek a ani tady si mě osobně nezískal. Film mě sice zaujmout dokázal, ale jeho pointa mě prakticky úplně minula. Co se týče řemeslné práce, tak se to dá přijmout dosti vlažně, špatné to ale určitě není. Hlavní problém je, že vám žádná z postav nepřilne k srdci. Pro mě průměrný průměr. 50%

Dredd (2012)

Doufal jsem v trošku víc příběhu.. Nebo možná aspoň nějakém? No nic, ne vždy se zadaří. Ale koukatelné to určitě je, akce je spíš průměrná, jen chvílemi to jde trošku nahoru. Dredd s helmou bez komentáře, Lena jako hlavní záporák - budiž, Olivia sympatická, jako vždy, ale taky nic extra. Všeobecně tyhle typy filmu mají úspěch, ale tady se to přes průměr nedostane. Nenabízí to nic nového (slow motion tu byl většinou až snesitelný, to je tak vše), je to otravné na klasických bodech jako všechny filmy, celkově to působí spíš jako pilotní díl seriálu. Jako jednohubka jo, ale od Dredda jsem čekal prostě víc. 60%