Bez minulosti (2013) (TV film)

Tohle mi úplně nesedlo. Humor maximálně úsměvný, lepší vtipy bych napočítal na prstech jedné ruky. K Larrymu mám všeobecně vlažný přístup, po tomhle se nic nemění.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Taková pohodová záležitost, která postrádá jakýkoliv smysl. Pointa filmu.. najít by se dala, ale realně chybí. Průběh spíš bolestný a hlavně nezáživný. Hraje to na několik "jistot" (herecká jména; Jake Johnson je opravdu super sympaťák, milostné ne/pletky a good-time s přáteli na pivku). Teoreticky hrozně malebné, ale na mě to téměř vůbec nepůsobilo. Je tu spousta těch rozhovorů, kde se nic neřekne, ale hodně namluví (you know, um.., I just, ... atd.). Závěrečná scéna u stolu pak jako naprostý vrchol filmu. Kdyby se film víc nesl v duchu té scény, určitě bych se tvářil spokojeněji. 2-3.

The To Do List (2013)

Aubrey mám rád, a považuji ji za solidní filmovou komičku. Bohužel její styl se hodí k záležitostem jako je To Do List. Serious-like humor v moderní podobě. Počiny v tomto žánru jsou zpravidla retardované. Základní kostra tady je učebnicově předvídatelná, jednotlivé kroky už tak moc ne, ale to stejně moc nepomáhá. To Do List je normální komedie pracující s trapnými momenty a "sprostým" humorem. Možná na přelomu tisíciletí to bylo aspoň nové, ale ani tehdá jsem to nepovažoval za nic extra vtipného. Tady přimhouřím oko a zaokrouhlím nahoru kvůli Aubrey.

Cleaners (2013) (seriál)

Na web seriál slušné. Hrátky kamery byly chvílemi zajímavé a místné, chvílemi zase samoúčelné. Herci velmi sympatičtí. Scénář dost děravý, ale celé je to hodně brané s nadsázkou a pokud k tomu tak budete taky přistupovat, tak by jste neměli mít problém. Finále pak o úroveň výš. Já byl spokojený. 75%

Stážisti (2013)

Klasická práce od Wilsona s Vaughnem. To, že je to celé jedna velká reklama pro google některé potěší/pobaví, jiné nařkne. Mě to docela bavilo, ale že by mě to svým projevem urvalo ze židle.. nah, to né.

Útok na Bílý dům (2013)

Nová Smrtonostná past. Velmi dobře řemeslně odvedená práce. 20 let zpátky by to bylo na plný počet. Skvěle to vybralo zaběhlá klišé, díky tomu hodnotím vysoko a díky tomu taky nemůžu jít výš. Rozhodně to bylo milé překvapení.

Violet & Daisy (2011)

Tohle dopadlo hodně jinak než jsem si původně představoval. A vlastně mi to ani nevadí. Příběh dvou "dospívajících" dívek, jež se živí jako najemní vrazi. Prakticky celé se to odehrává v bytě jejich aktuálního cíle. Líbí se mi jak se to postavilo proti konvencím, líbí se mi, že to mělo nadsázku a nadhled. Nakonci mě hlodalo, že jsem se nedovzěděl víc.. vlastně ani o jedné ze tří hlavních postav. Pokud čekáte krimi o zabíjacích s komplikovanou zápletkou a překvapivým vyvrcholením, tak by jste byli v případě Violet & Daisy vedle. Tohle je opravdu trošku jiná záležitost. Chápu rozporuplná hodnocení, mě se to však líbílo. Po delší době film, který obelstil moje očekávání a opravdu mi sedl.

Byzantium (2012)

Musím se přiznat, že jsem byl zklamaný. Na tohle jsem se dlouho těšil a nakonec moc nebylo o čem. Ale co už, to se stává. Po technické stránce nemám moc co vytknout. S herci jsem byl taky spokojený. Problém jě dějová linie. Celé je to hrozně pomalé. Příběh je jasný jako facka, ne/pravidla fungující pro dané entity taky. Milostná linie, pokud se to tak vůbec dá nazvat, byla tak na úrovní Twilightu. Asi zásadní problém je mytologie kolem upírů, která tu je tak jednocuhá a hloupá, jak to jen jde. No, nemůžu říct, že by mě to vysloveně urazilo, ale doufal jsem v trošku jiný zažitek. Každopádně Saoirse Ronan jsem zatím viděl, téměř bez výjimky, v podobných rolích a pořád čekám na nějakou "normálnější".

Popelka v pasti (2013)

Koukám, že tohle je jeden z těch filmů, který lidi vypínají v průběhu a pak kritizují. Já osobně jsem byl mile překvapen. Až na pár nejasností/nesmyslů (to je ale prakticky v každém filmu) to má velmi dobrou dějovou linii. Chápu, že ze začátku to může působit hodně nejasně, ale na konci se vše vysvětlí.. téměr vše. Bohužel první půle, která měla přesvědčit, fungovala trošku opačně než by se hodilo. Ale celkově na DVD/TV film je to velmi solidní zpracování. Spousta zvratů, které jste sice věděli o krok dřív než se staly, ale rozhodně jste v půli filmu nevěděli jak to cele skončí. Za mě 3-4 v rámci jejich možností, ale vzhledem k tomu, že je to tu příliš vyhatované (imho), tak půjdu nahoru.

The Canyons (2013)

Amatérsky zpracované, zasazené do nevhodného prostředí, skoro vše působí naprosto uměle a bezúčelně. Ne/herci to vše jen podtrhují. Finále těžce nelogické, závěrečná scéna pak naopak .. OK. Celkově je to evidentně Bčko, které se snaží nahnat body na sexu a "šokujícím" finále. Bohužel moc toho ve filmu nefunguje. Pro mě slabé 2.