Sherlock (2010) (seriál)

Většinu času perfektní. Na plné hodnocení ale zatím jít nemůžu. Má to slabší chvíle, i v těch je to pořád těžče nad průměrem, ale osobně mě to prostě na plno nepřesvědčilo. Možná mi nesedla ta teatrálnost, možná jsem jen po tom hypu čekal víc. Ať tak či onak, po 2 sezónách jsem na lepších 4.

Kolonie (2013)

Takový normální dobový "béčko". Prostředí je docela fajn, herci jsou o ničem, jejich postavy vlastně nepodstatný. Scénář maximálně jednoduchý. Většina důležitých momentů funguje, některé jsou zbytečně nucené, něco až úsměvné. Osobně jsem s daným žánrem "za dobře", takže mě to nijak nevadilo. Těch 90min tady uplyno hodně rychle. Ve výsledku, co mi vadí, je až přehnaná účelovost. Tvůrcům šlo čistě o to podat sci-fi thriller podle vzorce. Mně se nelíbí, že ve výsledku si po těch "průměrně užitých pár minutách" nemám co odnést. Chápu, že to tak úplně není účel, ale pro to, abych šel výš, bych potřeboval něco, co by se dalo vyzdvihnout. Něco, co bych si i 10min po projekci dokázal vybavit. Lepší 2, ale 2.

Falling Skies (2011) (seriál)

Další z průměráckých sci-fi seriálů "béčkových" stanic. Běžné syndromy - děsné postavy (drtivá většina z nich), přehnaně zaměřený na rodinu, bídná akce. Dost záporů na to, aby jste to po dou dílech odřekli. Ale po nějakých 3, 4 dílech se to umoudří. Hlavní zápletka - mimozemská civilizace okupující zemi, využívajících našich zásob, materiálů a lidí je už trošku zajímavější. Základní logika tu sice nehraje moc roli a největší adrenalin vyvolávají otcovsko-synovské rozhovory, ale celkový vývoj a postup zemského "odboje" se docela slušně sleduje až clověka zajímá, jak jim to vyjde. Není to žádná prda, ale v rámci žánru to je docela koukatelné. Ono, moc lepší scífka se dnes pro televizi netočí. Po první sezóně, lepší 3.

Útěk do divočiny (2007)

Se skutečnými příběhy už to bývá, tak, jak tomu je i zde. Základem je silný příběh, který těží ze skutečných událostí. To je pro mě vždycky trošku kámen úrazu. Příběh je svým způsobem krásný, Emile Hirsch je zde naprosto skvělý, technická stránka filmu je dostatečně vymazelná. Přes to všechno to na mě ale chvílemi působilo trošku "jinak", hluše. To je v této kategorii vždy problém. Samozřejmě se to snaží být co nejvíc autentické a já, jakožto pouhý divák, nejsem schopný v určitých částech/ohledech být schopen rozpoznat, jestli to je ještě pravda a nebo to je něco navíc, aby se to líbilo, aby to fungovalo. A tak některé momenty, některé pravdy, domněnky apod. jež ve filmu padnou, nemůžu přesně obejktivně zhodnotit. Mně tyto věci prostě mírně vadí, vyvádí mě z příběhu. To, že Into the Wild je skvěle zpracovaný a přednesený film určitě zpochybňovat nechci, ale na druhou stranu s takhle silným příběhem to nemohlo jít zase tak těžko. Lepší 4. PS.: Hlavně mi vadil fakt, že Chrisův život se nezdál být tak hrozný, jak "on sám" popisoval, a že se to vlastně pomaličku odtajňovalo během celého filmu. Na konci, ačkoliv měl získaný můj respekt v mnoha ohledech, jsem se na něj přeci jen díval trošku skrze prsty. Na druhou stranu, mnoho podkladů pro film bylo dáno přímo skutečnou rodinou, takže se můžu jen domnívat co všechno dali ven, co nechali jak bylo a co ne.

Magická hlubina (1988)

Trošku mě tam rušily některé "vpády" Johany, např. v NY. Vyvádělo mě to z toho "podstatného" příběhu, tedy alespoň z mého pohledu. Kombinace komedie a dramatu mi naopak velmi sedl. Vztah Enzo×Jacques, a vůbec to všechno co k tomu patřilo, bylo pro mě 100%. První půlka mě držela na plno, druhá pak trošku poslabila a závěrečná půl hodina pak osobní "topxx" co jsem ve filmu měl možnost vidět, alespoň pro zatím. Besson možná není top režisér, ale když je ve svém živlu, tak to stojí za to. Proto mě trošku mrzí, že celkově ve svojí tvorbě trošku experimentuje a ne vždy to pak dopadne tak slušně jako právě v tomto případě.

Podfukáři (2013)

Spousta známých jmen je jediný důvod proč si film pustit. První minuty jsou docela slibné, samotné postavy mi taky nevadily. Problém je, když počítač musí dělat triky kouzelníků. Jako divák tím ztrácíte veškerou důvěru a zájem. To, kdo je za velkou oponou je vcelku nepodstatné. Není tu žádná, tolik požadovaná, mystery část. To, co se děje není nijak podstatné a vlastně ani samotný výsledek. Jediné co si můžete z filmu užít je pár hlášek a pár ukecaných scén. Podle toho jak moc jste ochotni neřešit logiku si film užijete. Já byl mírně povolný, dle toho mé hodnocení.

Děti planety Duna (2003) (seriál)

K Duně mám dvě výtky. 1. počítačový vizuál, který je opravdu hodně laciný a za 2. zbytečně komplikované dialogy a monology. Během prvního dílu jsem se snažil všechno vstřebat (Dunu jsem nečetl a bohužel jsem neviděl ani předešlou sérii, pouze film), až ke konci toho dílu jsem si uvědomil, že občas ani není podstatné co se říká, ale že se to říká a jak se to říká. Druhý díl, který přináší určitou obměnu postav už mi byl sympatičtější a ten třetí se pak nese v podobném smyslu. Popravdě Duna není mým nejoblíbenějším sci-fi/fantasy, ale nedá se tomu upřít originalita a skvělá atmosféra. Za mě: 1. 3*; 2. 4*; 3. 4*. Celkem slušné 4, nakonec jsem byl sám překvapen, že se mi to vlastně docela líbilo.

Dívka odjinud (2010) (seriál)

Fantasy pozadí je docela slušné, některé "vedlejší" hlavní postavy vypadají zajímavě (ti nabušenci, kteří nemají moc prostoru). Zpracování námětu už je o dost horší. Ubírá se to hodně -teen směrem, s trochu větším nádechem sexu, než bývá zvykem (ale opravdu jen trošku, ono to ani jinak snad ani nejde, v rámci námětu, že?). Hlavní představitelka je nudná a v obličeji nazajímavá. Vůbec většina hlavních postav jsou děsní dřeváci. Jediná výjimka je "sidekick" v podání Ksenii Solo, která má takovou tu otravnou roli, ale zvládá ji na poměry seriálu velmi dobře a je to tak prakticky jediný nad-50% faktor seriálu. Případy jež jsou proplétané v jednotlivých dílech jsou snad ještě pod úrovní Smallvillu (ano, tak ubohé to je), celková zápletka pak velmi neuspokojivá, na to, co všechno z toho mohlo být. Celkově je to na 2*, ale vzhledem k fanstasy námětu a Ksenii Solo jsem ochoten jít na 3. Viděl jsem pouze první sérii a s největší pravděpodobností to tak zůstane.

I Was Broken (2011) (hudební videoklip)

Píseň pěkná, klip dost slabý. Většina času záběr na zpěvákův, nijak oslnivý, obličej. Chvílemí Stewartka se svým klasickým "poker facem". Do toho pár záběrů na okolí z jedoucího auta. Evidentně to někdo dělal na koleni během odpoledne. http://www.youtube.com/watch?v=UI_pPEysgYQ

30 minut po půlnoci (2012)

Kathryn Bigelow určitě umí, ale není to bůhví jak univerzální typ. Finální zátah je perlička žánru a je to důvod, proč lze Bigelow považovat za madam Režisérku. Ale ty politické tahanice, léta výslechů a získávání intelu jsou strašně nudné. Není to úplně špatně, ale tady to chtělo trošku citlivější ruku. Tak 30min děje se mohlo smrsknout. Bylo by to zajímavější, ne tak utahané a celkově by z toho byl silnější dojem. 2h jste prakticky čekali na tu onu akci a co se dělo okolo vás ani moc nezaujalo, on k tomu ani nebyl důvod. Přístě to chce akčnější/napínavější téma a možná lepší timing událost-film. PS.: Na to, co je tu za jména, žádný herec nic moc nepředvedl (ani neměl moc možnost). Chastain byla dobrá.