Nikdy nelži (2011) (TV film)

Na televizi poměrně slušný. Děj byl docela rafinovaný, hlavní zápletka sice předvídatelná, ale ta vata okolo to trošku vyšvihla. Herci "velmi televizní" (bída), kromě Cleai, která, ačkoliv malou rolí, mě opět přesvědčila, že má na víc. Celkově okolo sympatického průměru.

KR 13 (2009)

Filmem vládne napětí a očekávání finálního rozuzlení. Bohužel to jsou jediná pozitiva. Celkový koncept je žánrový standard a vrchol zápletky je bohužel naprosto bez jiskry nebo překvapení. Film funguje dobře ve smyslu, že vás drží v napětí a nutí vás odhadovat jak a co se všechno ještě změní. Jenže ono se nic takového nestane, děj je jasně stanovený a tak jak si ho představujete, v té nejjednoduší podobě, ve skutečnosti je. S koncem se tak přitáhne velké zklamání. PS: slušná hudba/zvuková stopa. (Jestli se na to někdo dal stejně jako já kvůli Cleai, tak bude zklamaný)

Ten Inch Hero (2007)

Taková klasická televizní romantika s několika příjemnými prvky. Krom běžné naivní romantiky to má i koule (aspoň části filmu) a několik cool inovací. Bohužel ve finální části to spadne do patosu jako jiné filmy z této kategorie a tak zůstane ve výsledku u průměru. Ale celkově je to pohodová záležitost s moc sympatickými herci. V rámci žánru doporučuju.

Defiance (2013) (seriál)

Kupodivu slušní herci a pěkně rozjetý děj. Obrovský potenciál. Bohužel druhá polovina posledního dílu to všechno hrozně smete ze stolu. Naruší to veškerou předešlou snahu a tak nějak to utopí v seriálových vodách, které běžně končí show po první sezóně. Defiance sice bude mít další sérii (červen nebo červenec 2014), ale už se není moc na co těšit. Politické tahanice padly pod převažující vojenskou tíhou, rasová problematika, která je zprvu velmi pěkně vyobrazená, postupně přestává mít váhu a nakonec i vědecko-fantastické hranice jsou poměrně jasně stanoveny, takže vás už vlastně nemá moc co překvapit či zajímat. Osobně jsem si sledování docela užil, ale další sérii bych zkusil pouze ze zvědavosti, jestli bude taková jak předpokládám, než že bych měl opravdu zájem to sledovat. Mohlo to být klidně mnohem lepší, nakonec je to klasický Syfy počin.

Upírky (2012)

Laciné, jednoduché, milé. Spousta příjemných "problikávaček", vtipných narážek a dostatek nadhledu. Nehraje si to na nic víc a hlavně pro to dokáže potěšit. Férový konec jako třešnička (což u podobných filmů nebývá). Nic extra to není, ale mě to stačilo.

Mrcha od vedle (2012) (seriál)

Trošku jiná verze 2 Broke Girls. Na mě osobně to dělá celkově trošku lacinější dojem, ale má to více vtipných momentů a celkově svižnější tempo. Zatím jsem viděl jen sedmidílnou první sérii, ale jsem vcelku spokojen. Krysten Ritter sedla role perfektně.

Girls Against Boys (2012)

Nemuselo to být ani tak hrozné, ale bohužel. Scény se hrozně vlečou, střihač s režisérem se s tím moc nenadřeli. Všichni chlapi ve filmu - smutný prkna, "zlá holka" bez konkrétního motivu - šílená (because f*ck you), ta druhá zase naprosto debilní. Jak to celé proběhlo asi ani nemá smysl řešit, řekl bych k tomu jen to, že kategorie sci-fi by padla na míru. O tom, v jakém rozpoložení hlavní představitelka nakonec byla, nemůžete vlastně ani spekulovat (resp. ten kdo to psal to sám neřešil a bylo mu to jedno). Takže ve výsledku dostante klasickou 90-minutovku, která mohla být klidně v podobě krimi-comedy/drama kraťasu a nemusel být žádný problém. Pokud se na tohle opravdu chystáte, tak doufám, že máte foot fetiš, protože to je jediný směr ve kterém vás tento film může uspokojit. 1-2 je vesměs legit rozsah hodnocení, ti co dávají odpad!, netuší co všechno za sr*čky se natočilo.

Elita (2001)

Většina herců podala sympatické výkony, nebo jsou to prostě lahody pro oko sami(y) o sobě. Celková kostra - milionkrát ohraná, ale některé zvraty docela překvapily - příjemně. Celkově se jedná o docela normální průměr (spousta věcí je přitažena za vlasy, jak fakta, tak i průběh děje), ale sedl mi do noty. Konec mě sice vůbec nepotěšil, ale už jsem to nějak neřešil a jsem ochotný nechat 4.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Herci jsou poměrně bídní (až na Waltera), emoční scény přehnané, záhady/zápletky naprosto za hranicí i všeho nemožného. Přesto je to svým způsobem zajímavé a drží to diváckou pozornost. Někdy po dvou sériích jsem dal 4 hvězdy. Po konci 5. (a poslední) bych musel jít níž, protože toho patosu a vůbec těch "nesmyslů" je tam strašně moc. Na druhou stranu, podobných seriálů bych chtěl víc a tak přimhouřím obě oči.

Sodales (2010)

Velmi pěkné po technické stránce, to se musí nechat. Musím bohužel přiznat, že když ta mrňata začala mluvit, tak to trošku ztratilo svoje kouzlo. Ale v rámci možností je to velmi dobré. http://youtube.com/watch?v=ThKx0IYb3gU