Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Lepší než jednička, určitě. MM2 už má i nějaký souvislý logický příběh, akce parádní (i po všech letech ty honičky v autech fungují skvěle), ale pořád to podle mě není úplně ono. Chápu ze kterých důvodů se o tom mluví jako o kultu, ale já bych prostě chtěl víc. Aspoň něco málo o vedlejších postavách a něco víc o světě ve kterém se to odehrává. Kratké intro na začátku neberu jako dostačující. Jediná věc co mě oproti MM1 zklamala byli záporáci, kteří tady jsou hodně nijací a mnohem míň agresivní. Ve výsledku spokojenost, ale na plný počet to určitě nevidím.

The Ward (2010)

I přes svou lacinost dokáže Ward zapůsobit a odvést si svoji práci. Od Carpentera jsem teoreticky čekal víc, herecký squad, který by jste nedali ani do reklamy na viagru a hlavně, naprosto bez servítek a nějakého profesionálního propracování, do akce vstupující hlavní "lekač". Opravdu to působí hodně lacině a naivně, ale nějak to ve výsledku funguje. Trošku jiný průměr než bych dal klasickým průměrákům, ale pořád průměr.

Elektra Luxx (2010)

Některé scény byly povedené, jiné zase ujeté nebo zbytečné. Celkově ale velmi příjemné dílko. Osobně mně trošku vadila linie s Levittem, na druhou stranu to tahala Holly se svou "akustickou" poruchou. Prostě takový ten klasický nezávislák, který by si zasloužil o něco lepší hodnocení a víc diváku.

Sex nebo život! (2012)

Nadrženecká teen comedy s vlkodlaky. Klasičtí pošuci, ženoucí se za každou sukní co projde okolo (doslova), poměrně marně snažící se vrznout si. Jako série scének se to dá, celkově je to o ničem a konec je naprosto dementní. Na Jessicu se dobře kouká (pouze co se týče vzhledu, její hercké "schopnosti" jsou při nejmenším diskutabilní), Ed je docela sympaťák, takže se to ve výsledku v pohodě dá rozdýchat. Trošku slabší průměr.

Bad Kids Go to Hell (2012)

Průměrný kinder horror s neskutečně annoying trapným koncem. Jinak docela klasika: Pěkný holky, trapný kecy, na žánr slušný průběh. aktuálních 42% je imo podhodnocení. Hezký průměr. 60%

Pod kupolí (2013) (seriál)

Námět je klasicky skvělý, provedení spíš průměrné. Postavy jsou zatím hodně nezajímavé (resp. většina z nich, ta teen dvojka na dané poměry ujde), dialogy a vůbec herci jsou dost otřesní. Pro mě osobně velmi podobná úroveň jako třeba Haven, s tím že Under the Dome se aspoň snaží vypadat jako něco lepšího. Nehledě na fakta průměrnosti co se týče zfilmování, se pořád jedná o skvělý námět se spoustou cool vychytávek a tak tomu budu fandit. Zatím (po 5 dílech) váhám mezi 3 a 4, resp. teď zůstvávám na 3, ale pokud to bude podobné až do konce (tedy vydrží-li to) jsem ochoten jít i o ten bodík výš.

The Divide (2011)

Nevím, co přesně jsem od toho čekal. Podle žánru je to jasně dané. Máte několik osob v uzavřeném prostoru (WTF situace), které jsou vám naprosto ukradené a sledujete jejich přeměnu z dobráku a chytráku na svině a hlupáky. Vytvořená situace je logicky a racionálně úplně neřešená (resp. je řešená, ale to je spíš výsměch divákovi). Vývoj postav je vesměs podle očekávání, ale s tím, že je vám docela jedno kdo a kdy skončí. Ustřední hudební motiv se povedl, atmosféra se občas navnadila, ale většinu času to je jen o čekání na další krok a jak se stane, tak zklamané čekání na další. Ze začátku to vypadalo slibně, pak s otevřením dveří to otevřelo nové možnosti. To se bohužel rychle zase zabilo !!!!!!!SPOILER (poměrně samoúčelné donesení zbraní a obleků do domečku) Konec SPOILERu!!!!!!! a šlo se z kopce (platí pro oba dva významy). Konec byl pak jako nálepka na bebí, které vám film přinesl. Osobně jsem to vzal a ochotně zaokrouhlil na 3. Nedá se říct, že bych těch dvou hodin litoval, ale na větvi z toho určitě nejsem. Btw. to, že jsou lidi svině, ví každý. To, jak to interpretují podobné filmy, mi příjde až příliš přehnané. Nevěřím, že schopnost "udržet se v klidu" zvládne jen 1 z 10.

Světová válka Z (2013)

Od RE1 snad první dobrý film se zombie, který se to nebojí normálně uvést. Nesnaží se všechno 100% renovovat, ale hraje s už použitými kartami, co nejlépe to jde. Zombící jsou zde hrozně najetí, mají trošku ujetou slabinu, ale v rámci zombie filmu to není problém. Brad Pitt jako hlavní postava, alespoň pro mě, kupodivu velmi solidní. Několik velmi povedených scén, slušné celkové schéma, pár pěkných lekaček a dostatek napětí. Akce spíš průměrná, ale to až tak moc nevadí. Určitě to bylo milé překvapení, děkuji.

American Mary (2012)

Popravdě tohle bylo na mě asi až moc. Už dlouho jsem takovéto pocity u filmu neměl. Bylo mi zle až jsem se skoro nemohl dívat a "bál" se, co příjde dál. Na druhou stranu jsem byl chycený v dění a chtěl vědět, co příjde dál. Celé je to kompletně hodně povrchní (no, ono musí být), takže to nakonec není tak hrozné (v průbehu je to šílené, konec už je snesitelný). Poselství? Najít by se dalo, ale člověk by se musel víc snažit. Základní příběh je poměrně klasický, ale ten obal.. pfff. Pokud nemáte silný žaludek, tak se tomuto vyhněte obloukem. Faktem je, že to bylo natočeno docela dost dobře, poutavě. Začátek byl hodně stylový, pak to trošku polevilo, ve snaze odvyprávět příběh. No, dojmů je opravdu hodně. Nejsem zklamaný, možná jsem čekal trošku víc té klasické chemie mezi postavami, ale tak co už. Slušné 3.

Spring Breakers (2012)

Podle mě je to lesbický sen snažící se dosáhnout uměleckých nebes. AV je bezpochyby velmi lákavý, ale příběh je vlastně několik dokola opakujících se scén snažících se něco ne/dokázat a na mě to nefunguje. Ne, že by mě to vysloveně s*alo, ale vesměs mě to svým průběhem pomalu trávilo. Evidentně je to nějaké skvělé, nebo alespoň velmi solidní kontroverzní dílo. Já v tom vidím sexuálně, rádoby násilný fetiš bez skutečného významu. Btw. celý film je prakticky zahrnutý v traileru. Doslova. Ono by to bylo snesitelné, kdyby ta 90min stopáž byla reálně vyplněna nebo to bylo o 10min kratší, film totiž je schopný svým způsobem nějaké emoce vyvolat, ale tím jak všechno přehnaně moc opakuje vlastně zabíjí veškerý svůj "úspěch".