Agent bez minulosti (2002)

7/10 Jako o dokonalým akčním filmu bych o tom rozhodně nemluvil. Přeci jen na špičku to prostě nemá. Viděl jsem toho už hodně a v tom je možná zakopaný pes. Komentuji zhruba po dvou týdnech a špatné je, že mmě neutkvěla v paměti ani jedna scéna. Ale abych zase jen nekritizoval, své příznivce si to určitě našlo a najde, ale do absolutní špičky tomu rozhodně dost chybí.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

7/10 Nejsem fanoušek Star Treku, také si nemyslím, že to je něco mimořádného, ale podobná témata mě vždycky fascinovala, tak musím hodnotit jak hodnotím.

Smrtelně sexy (2001)

1/10 Vyděl jsem to v době vzniku a doporučuji se od toho držet dál. Je spousta lepší filmů na světě, tedy skoro všechny.

Hrdinové (2006) (seriál)

9/10 Po prvním dílu jsem si myslel, že to může dopadnou jen dvěma způsoby. Buď to bude genialita na entou nebo totální propadák. Chyba lávky. Po pátém dílu to je mezi. Tedy určitě blíže té genialitě. Budu určitě vždy napjatě čekat na další díly. 24.5.2007 - Po posledním dílu první sezóny musím zvýšit hodnocení a objektivně přiznat, že když ne tento seriál, tak už žádný vás nepřinutí, aby jste měli rádi fantasy.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

8/10 Rozhodně velice příjemná a vtipná "komedie". Vždy splní účel a neomrzí. Takových 75%.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

9/10 Co napsat v euforii ve které se nacházím? Připomnělo mi to "bergmanovský svět". Viděl jsem to celé v kuse a nenašel jsem slabé místo. Určitě se k tomu ještě vyjádřím později, teď si to musím ještě promyslet.

Muška (1967)

8/10 Moje první setkání s Bressonem. Hodnocení je značně složité a v mém případě komplikované. Na vysvětlenou. Ten samý den jsem dal ještě A co dál, Baltazare. Zdánlivě podobné filmy, přesto úplně jiné. Muška mě hodně dostala, ale to jsem ještě netušil co přijde v podobě Baltazara. Ten film mě úplně vycucnul a rozesmutnil. Určitě bych se už po tom nemohl na nic dívat. To u Mušky neplatilo, a proto s hodnocením váhám a přikláním se ke 4*.

A co dále, Baltazare (1966)

10/10 A to jsem myslel, že mě už nic nemůže překvapit! Tento film, to je jedna velká skepse, nevíra v člověka. Všichni zde prohrají a co víc: vyvěrá z toho zlo v člověku. Měl jsem u toho obdobné pocity jako u Requiem za sen. Vím, že jsou to dva nesrovnatelné filmy. Na to, že film někomu přijde nudný nechci a ani nebudu tady reagovat. Jenom chci podotknout, že jestli Tarkovskij režíroval filmy s hlubokým filozofickým přesahem, tak Bresson filmy s hlubokým lidským přesahem.

Roger a já (1989)

6/10 Nic mimořádného, ale jeho prvotina není určitě propadák. Nemůžu si pomoci, ale chvílemi nezajímavé a hodně nudné. Ve výsledku to je takový odraz ke svému vrcholu v podobě Bowling for Columbine.

Nebohá paní Pomsta (2005)

9/10 Nebohá paní Pomsta. Zvláštní to název pro film. Jenže na konci jsem už věděl jak trefný tento název je. I když se nezdá, pomsta je strašně těžká a chce to vůli a vnitřní odhodlání k závěrečnému kroku. Strašně individuální film, protože má člověk vůbec právo na pomstu? Možná, možná tím popře vše v co dosud věřil. Vizuálně nádherný film, který mi trochu v této rovině připomněl Hero. Bezesporu ale film, který řádím do "první ligy".