• Krátkometrážní

Cemetery (2019)

Pomalá, skrze mysteriózní džungli vedoucí odysea, která končí mimo svět, tak jak ho známe. Carlose Casase budu odteď pozorně sledovat.

Dva roky u moře (2011)

Jack, jeho oáza klidu a létající karavan. Pro filmaře musí být poklad, objevit někoho takového. Když je tím filmařem Ben Rivers, je to dvojnásobný poklad pro diváka. Zamiloval jsem si to asi po pěti minutách. A lidi, co se v komentářích u filmů předhánějí, kdo usnul dříve, ať už jdou konečně do hajzlu.

At Sea (2007)

(jako hudební podkres doporučuju letošní album New Path od tria Folder)

To Sleep with Anger (1990)

Pekelnými plameny ošlehaný film, který funguje stejně dobře jako nadpřirozený horor, tak jako rodinné drama. Danny Glover je tady démonický a nejde ho nemilovat, zároveň se jedná o jeho nejlepší roli (alespoň z toho, co jsem viděl). Za ten „vylazený“ konec na trumpetu přidávám pátou hvězdu.

Koleksiyoncu: The Collector (2002)

"If I were not a collector, I probably wouldn’t care much about life." Chlápek, který vypadá jako turecký John Carpenter, dává návod, jak se v bytě stát hostem své rozmanité kolekce. Zábavné, ale hlavně lidské.

This Is Not a Burial, It's a Resurrection (2019)

"The dead bury their dead." Od truchlení přes revoltu až ke stěhování mrtvých a prvnímu nádechu. Být tohle poslední film, co kdy uvidím, jsem spokojený.

Vlčí dům (2018)

Klaustrofobická stop motion perla, v níž sen koketuje s rozkladem. Okouzlující v každém frejmu.

Obscuro Barroco (2018)

Hedonistické, pulzující, snové i temné. Evangelia Kranioti je talent, který září vysoko nad ohňostroji divokého Ria.

Tropická nemoc (2004)

„Every drop of my blood... sings our song.“ Nejdál.