5x2 (2004)

Mně tento film vážně oslovil. Scéna malého soukromého večírku, kdy hostitelka tančí s manželovým bratrem a jeho přítelem, aby je vzápětí opustila a sedla si k člověku, kterého také opustí, je mi vrytá do paměti (a přiznávám, píseň Sparring partner od Paola Conteho v tom má taky prsty). Uchopení příběhu od konce k začátku bylo podle mě čistě pro dynamiku věci a kvůli zaujmutí diváka. Film vám hned naservíruje dusivé emoce a ke konci vás uklinbá... i když si říkáte.: ,,Kdyby jste jen vy dva věděli..."

50x a stále poprvé (2004)

Napadlo mě, že kdyby to nebylo se Sandlerem, tak by to dopadlo asi špatně. Neříkám, že mi jeho humor úplně sedí, ale takhle to aspoň není prostě jen romantická slátanina a taky to není tak úplně jen přiblblá komedie. Něco bych rozhodně vypustila (Schneidera; tu ženskou, co hraje podivnou mužatku...), ale jako celek se mi ten film líbí a nebráním se ho zkouknout i několikrát.

500 dní se Summer (2009)

Je to prostě jiný, což je obrovské plus. Po dokoukání jsem si říkala, že znám pár lidí, kteří by ten film měli rozhodně vidět, i když se bojím, že by i tak nepochopili jeho význam. Spoiler: Konečně žádné ,,A žili šťastně až do smrti", ale žili dál. // Takže za mě jasných pět, protože i zpracování bylo fajn, místama hodně vtipné, a i když Zooey osobně moc nemusím, Joseph mi to vynahradil. + ten výborný soundtrack! /// 3.2.2022 Repete skoro po deseti letech a furt dobrý.

50/50 (2011)

Jsem na vážkách. Na tento film jsem se těšila dlouho, takže nevím, jestli jsem jen neměla přehnaná očekávání. Navíc mám pocit, že jsem poslední dobou náročná, přenáročná a tak se bojím, jestli tomu filmu teď neukřivdím. Co se mi vážně líbilo: scéna se psem, kdy se Adam ptá, co se stane, když si ho nenechá; telefonát z auta; prostě a jednoduše Joseph Gordon-Levitt, protože já ho můžu a tady jsem se nejednou culila jak pitomec při pohledu na něj.

8 MM (1999)

Jsem trochu na rozpacích s hodnocením a to hned ze dvou důvodů. O tomto filmu jsem slyšela už dlouho, takže jsem věděla, co mohu očekávat a potom ty výkřiky ,,Je to drsný!" zapříčinily jen to, že jsem čekala větší sadu (tím nechci říct, že by to drsný nebylo, ale v dnešní době, kdy skoro stejný prasárny vysílají i odpoledne v televizi, vás to nechá tak trochu chladnými). Nicolas Cage mě nijak neuchvátil, Joaquin Phoenix mě se svým ďáblem chvílemi zarážel a některá rozuzlení mě dost zklamala. Navíc mi tady zase vadilo obsazení známé tváře SPOILER do zdánlivé pidirole, kdy vám je prostě jasný, že s ním bude něco v nepořádku, takže u komorníka žádný překvapení a taky mě zamrzelo odmaskování Mašiny, protože jsem prostě čekala NĚCO. // Věřím, že kdybych film viděla bez té omáčky okolo, možná bych hodnotila výš.