Filmy našeho dětství - Vetřelci (2021) (epizoda)

První díl během kterého jsem měla děsnou chuť si ten film pustit. Tleskám přítomnosti Sigourney Weaver, ta byla příjemným překvapením.

Fišpánská jablíčka (2008) (TV film)

Dnes dopoledne jsem se díky této pohádce docela pobavila. Co mě kapku iritovalo, byly písně - blbé texty, jako by to psali pět minut předtím na koleně (až teď vidím, že za hudbu může Uhlíř a nechce se mi tomu věřit) plus parta nezpěváků. Jinak je to vykrádačka všeho možného, ale měla jsem pocit, že i sami herci se při natáčení museli dobře bavit.

Flashdance (1983)

Já toto poskakování, ať už bylo kdysi populární jak chtělo, nikdy pořádně nepochopila, nelíbí se mi (třeba závěrečná taneční scéna pro mě nemá vůbec žádnou sílu - po jakékoli stránce) a klišovitý příběh mi taky nenabízí mnoho.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Dřív by mě ani nenapadlo na to koukat. Teď se těším na každý další díl. Víc mě baví ty, kde už je pan Brzobohatý. Nedívám se na to očima historika, nevím, kolik je tam chyb. A je mi to jedno. :-) Díky tomuto seriálu si chci F. L. Věka i přečíst. Snad to dám!!!! A to černobílé zpracování dává stejně takovým filmům/seriálům NĚCO navíc.

Forman vs. Forman (2019)

Dokument hodnotím jako člověk, kdo o životě Miloše Formana skoro nic nevěděl a viděl jen pár jeho filmů (převážně z pozdější tvorby v USA). Myslím, že je jasné, že každý se na tento počin budou koukat jinak. Jinak já a jinak fanoušci MF. Dokument má 78 minut. 78 minut na stručné shrnutí tak zajímavého života a vystihnutí velké osobnosti. Líbilo se mi to, ale já si prostě nemůžu pomoct, na konci jsem měla pocit, že něco chybí, že to nemůže být vše, že to zkrátka není celé. A to ani ze třetiny.

Forrest Gump (1994)

Nebudu zapírat, že ten film má své kvality, a že je to opravdu dobrý snímek. Ale bohužel mě neokouzlil... jako spoustu jiných lidí.

Fotr je lotr (2000)

Kdybych se na to dívala sama, tak se nedodívám, nebo to přinejmenším dávám nadvakrát. Ve své podstatě to není špatná komedie, ale já se prostě po většinu času cítila za postavy spíš trapně, než že bych se bavila.

Frida (2002)

Fridu Kahlo bych nejspíš poznala z fotky/obrazu (jo jo obočí) a taky pár jejích obrazů, ale dohromady jsem o ní nevěděla zhola nic. O životě plným vášně a bolesti. Takže nemůžu posoudit, jak daleko se tvůrci drželi pravdy (ale už z letmého kouknutí na wikipedii jde vidět, že si příběh přizpůsobili... však asi jak jinak, jeden celý život - a ještě tak barvitý - nelze dost dobře vtěstnat do 123 minut), ale ten film si mě prostě získal. Svým zpracováním, hereckým obsazením, dějem. Zkrátka se mi to líbilo moc a vyzdvihla bych naproto skvělého Alfreda Molinu, který Diegovi dokázal dát to, že jsem... chápala, co na něm ty ženské vidí! :-) Popravdě, když koukáte na "vygůglené" fotky, tak to kouzlo osobnosti tam hledáte jen ztěží. :-)

Friendzone (2021)

Spíš než hlavní hrdina se svou femme fatale zaujmou tři kamarádky. Ale ani ony nejsou schopny film utáhnout. Ne, že by si člověk rval vlasy z toho, že to viděl, ale žádný velký zážitek to není. Konec spíš nepovedený. Průměr. 2,5*

Futurama (1999) (seriál)

Počáteční nadšení (co si budeme povídat, zejména z Bendera) se vytratilo. Futurama je skvělá, ale nemá to NĚCO, pro co jsou tolik skvělí Simpsonovi - které můžete sjíždět znovu a znovu... a znovu. :)