Hon na čarodějnice (2011)

Přišlo mi to takové-laciné. Zpočátku to přitom vůbec nebylo špatné(celkem slušně vykreslené postavy, zajímavý pohled na křižácké výpravy, věrohodné kostýmy), ale závěr mi doslova zklamal(digitální triky, příliš rychlý spád)! Myslím si, že by snímek měl větší úspěch jako jeden díl nějakého fantasy seriálu než jako samostatný film. PS:Vcelku by mě zajímalo, jak se dva přeživší hrdinové dostanou zpátky do města, když jediný most zničili cestou tam?

Velký šéf (1969)

Falešní policisté okrádají falešné hasiče, zatímco falešní železničáři se snaží pomocí falešného taxíku získat nefalšované bankovky:) Některé filmy zůstávají zkrátka vtipnými napořád, přestože jim následujících 42 let kvetla hojná ,,konkurence".

Godzilla (1998)

Dřív bych asi šla výš, dnes dávám 3 hvězdy-vždyť je to klasika:)

Lekce řízení (2006)

Vážně nevím. Zpočátku jsem to chtěla vypnout-nejsem přílišný fanda náboženství, a tak mě chvalozpěvy o bohu a na něj nijak nebraly. Ale nakonec musím uznat, že snímek vůbec není špatný. Přerod naivního básnícího děcka v ,,normálního" klejícího mladíka sice probíhá poněkud rychle, ale Grint se pro tu roli snad narodil. Postava starého pána, jehož hlavním účelem na našem světe je v ženských šatech přejíždět své či cizí manželky, byla ovšem hodně divná. Opravdu hodně. Naopak bych ocenila výkon Julie Walters. Od první scény s nůžkami na keře, až k té druhé scéně, s těmi samými nůžkami na keře, neměl její scénář chybu. Ještě bych dodala slova mého otce-,,On by mohl hrát profesionální prkno!"-tak komentoval Grintův pokus tančit-bůh ví, zda to byl opravdu výborný herecký výkon(snaha vystihnou někoho, kdo tančí poprvné v životě), nebo(s přihlédnutím k Harrymu Potterovi 4) skutečná vlastnost. Za obojí klobouk dolů:)

Agatha Christie's Poirot - Viděla jsem vraždu (2010) (epizoda)

Starší díly se mně zdály vypracovanější a napínavější. Chybí mi postavy jako slečna Lemonová, detektiv Hastings a inspektor Web a Poirotův byt( v půvabém moderním domě). Nové epizody sice stále mají poutavý a originální příběh, ale spíše připomínají slečnu Marplovou-různí detektivové, cestování po Anglii a Doktora House-náhlé osvícení a vyřešení zápletky. Navíc se mi zdá, že leckdy je dobrý námět přímo zahozen, lecos se dá odhadnout, ztrácí se moment překvapení. Každopádně, kdybych měla hodnotit celkově, pak jsou všechny příběhy o Poirotovi vysoce kvalitní a jako takové si zaslouží 5 hvězd, já zde mluvím pouze o jedné z epizod a jak se říká-výjimka potvrzuje pravidlo:)

Billy Elliot (2000)

Pěkné, ale jak to jen říct? Zkrátka celou dobu jsem čekala, kdy to konečně začne. Řekla jsem si- přijali ho na školu, teď se něco bude dít - no a ono to s úspěchem skončilo. A nejnapínavější záběr v samém závěru filmu, kdy již dospělý Billy hodlá konečně předvést nějaký baletní krok, se pak na obrazovce objeví na tak krátkou dobu, že skoro až přemýšlíte, že by to chtělo druhý díl(kde by se už konečně tančilo). A jinak je hezky vykreslená postava otce i bratra, s učitelkou tance bych si dala práce víc, homosexuální kamarád se celkem povedl, ale co měla znamenat dcera ,,paň profesorky"(nepřetlumočila omluvu, chtěla s ním chodit, pak se ani nerozloučila...). Nejlepší na tom všem byla babička.

Sindibád a Tygří oči (1977)

Tak tohle je má srdcová záležitost. Na tomhle filmu jsem vyrostla. Akce, dobrodružství, staré pověsti, čarodějnice, kouzla a Petra vytesaná do skály. Jakkoliv se může zdát 5 hvězd dětinských (protože tenhle snímek má své chyby) ,tak se jich nikdy nevzdám, protože je to věc, na kterou se můžu dívat pořád dokola, a která mi připomíná staré dobré časy:)

Iásón a argonauti (2000) (TV film)

Není to sice úplně věrná kopie pověsti a je pravda, že místy je děj spíš k pláči než k pobavení, ale je to má srdcová záležitost.Navíc já prostě tyhle řecké příběhy miluji a dost trpím jejich nepříliš kvalitním a laidáckým zpracováním, přesto mě však nakonec nějak dostanou, hlavně tou ideou,že to tak třeba opravdu bylo.

Garfield ve filmu (2004)

Vladimír Čech se měl narodit jako mluvící kocour- pak by bylo Chcete být milionářem ještě působivější:)