Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Je to dobře řemeslně udělaný film. Znovu se na něj už ale nepodívám. Proč? Hlavní postava je zajímavá jen tím, že se narodí stará. Když si vzpomenu na Foresta Gumpa (sorry, ale tohle mě napadalo celou dobu a jsem si jistý, že tu někdo chtěl vytvořit stejnou filmovou stálici jako FG), který byl opravdu tahounem příběhu... Cate Blanchet je krásná, ale láska těch dvou je tak nějak načtrnutá, nevtáhlo mě to. Navíc je celý film utahaný, zbytečně dlouhý (možná proto abychom si uvědomili, že život je dlouhý) s mnoha nedůležitými odbočkami. Nevadí mi, že Fincher změnil téma svých filmů, nevadí mi, že vykrádá (už zmiňovaný FG nebo i Lola běží o život nebo Náhoda)... vadí mi to, že ve mě ten film nevyvolal vůbec nic, žádné sympatie, žádné prožívání... Omlouvám se akademikům, kteří film vyšvihli k nominaci na nejlepší film, ale pro mě to byla předvídatelná nuda...

Po přečtení spalte (2008)

Jít do kina, bavit se a přitom nevypínat mozek - takový je můj dojem z tohoto malého velkého filmu. Nevím co bych mu vytknul, protože scénář byl svižný, postavy zajímavé, herecky výtečné... Tenhle film se do historie kinematografie nezapíše, ale není důvod mu nedat plný počet.

Předčítač (2008)

Na tomhle filmu mě zajímá především téma, které předkládá k posouzení. Téma, které se rozvětvuje do dalších a dalších otázek, které si můžeme klást.. Takže ikdyby to bylo natočené naprosto špatně, tak je to pro mě důležitý film. Ale on je natočený dobře, a má přitažlivě napsaný příběh stojící na citlivé režii a výkonech hlavních dvou představitelů.

René (2008)

Z trojice Marcela, Katka, René mi přijde tento snímek "nejslabší". Což ale v tomto případě znamená, že je pořád vynikající. Je zajímavé sledovat vcelku inteligentního člověka (v průběhu porevolučního času) jak mu vyhovuje žít věčně na hraně a hlavně za hranou, jak pořád neví co se sebou a zároveň moc dobře ví co nechce. Spisovatel? Filosof? Notorický žvanil a manipulátor myslím.

Sedm životů (2008)

Vsadit na "doják" nemusí vždy vyjít. Tady to tvůrcům rozhodně nevyšlo, filmu chybí tempo a hlavně nadhled. Scénu sebevraždy bych na youtube určitě našel v nějaké top10 nejtrapnějších filmových smrtí.

Sex ve městě (2008)

Nenudil jsem se, ale taky jsem nebyl nadšený jako svého času ze seriálu. Carrie a spol. zestárly, ale já taky, takže jsem čekal větší pecku, než několik průměrných dílů v sobě.

Temný rytíř (2008)

Nolan přitlačil na pilu a nebál se vytrhnout Batmana ze svých kořenů... V rámci komiksových filmů je to jasných 5, protože vysoký nadprůměr. A Joker se v muzeu nejzajímavějších záporáků postavil hned vedle Hannibala Lectera.

Valkýra (2008)

Skvělé téma, dost napínavá druhá polovina filmu, fajn herci, dobrá podívaná.

VALL-I (2008)

Nechci být nekriticky nadšený z každého pixarovského kousku, ale tohle prostě nejde hodnotit jinak než pěti hvězdami. Technicky dokonalé, opravdu pastva pro oči... A příběh - pastva pro duši...