Malý krámek hrůz (1986)

Malý krámek hrůz je především malý filmový klenot. Skvělé songy, zábavný děj, výborně vybraní herci a především zřejmě nejlepší animatronická loutka co jsem ve filmu viděl - Audrey II.

Mise (1986)

Krásný film. Pro někoho může být nudný, rozvleklý - pro mě je ale od prvních okamžiků strhující. A další důkaz o tom, že Robert De Niro je nejlepší herec všech dob a Ennio Morriconne naprostý génius... Škoda, že je tento klenot neprávem trochu zapadlý.

Návštěvní hodiny (1986) (TV film)

Dost děsný televizní film. Ne že by to byl špatný příběh, ale dialogy jsou tu jak prkno a téměř žádný herec svůj part nezvládl. Jediný Hrušínský dokáže být fajn a přesvědčivý, ale na to jsme u něj zvyklí. Stropnický jako hlavní postava zároveň získává cenu za nejprotivnější postavu - to už mu víc věřím když hraje toho ustaraného ministra obrany.

Pobřeží moskytů (1986)

Velice dobré drama, které začíná jako utopistická idylka a splněný sen jednoho ješity (skvělý Ford). Struktura filmu mi připomínala spíš knihu.

Smích se lepí na paty (1986)

Jsou filmy, které nejsou příliš známé a nezaslouží si to. Tohle je jeden z nich. Ani nevím co chválit víc, pro mě je to prostě výborný český film.

Smrt krásných srnců (1986)

Karel Kachyňa si dokáže vybrat nelehkou látku, zachovat její poetiku a udělat z ní film pro celou rodinu.

Stůj při mně (1986)

V tomhle snímku je něco z čeho "my muži" vycházíme celý život. To něco je klukovské kamarádství, které je tu zobrazeno velice příjemně se vším podstatným nepodstatným (viz. rozhovor okolo ohně).

Top Gun (1986)

Velký hit, na který se chodilo v páru. Kluci na letadla, holky na romanci. Kdybyste se mě zeptali o čem ten film je, řekl bych, že o herci jménem Tom Cruise.

Velká filmová loupež (1986)

Jako dítě jsem ten film měl rád pro jeho bláznivou stylizaci. Teď se na něj podívám jen proto abych viděl Kaisera a Lábuse ve skeči "Učitelka a její třída" - Majka je kus a Dušan frajer.

Vetřelci (1986)

Akční pokračování jedničky. Film nabušený po okraj. Skvělá monstra, skvělý zvuk, střih, kamera... To je tak, když si pan "Terminator-Titanic" hraje. Závěrečná sekvence kdy spolu bojují obě "matky" patří k mým nejoblíbenějším filmovým scénám vůbec.