Šťastné a veselé (2020)

Asi najlepší nový vianočný film, ktorý som túto sezónu videla (spolu s komediálnejším, no i trápnejším Holidate). Čož nie je mnoho, tie ostatné dostali po jednej hviezde. Veľa vecí je tu fajn, no vcelku dosť vecí tu škrípe. Určite oceňujem, že film neskĺzava do trápnosti a celú dobu je pomerne vkusný, ale taktiež nedokáže diváka primäť, aby do príbehu investoval. Audrey Plaza mi z celého filmu prišla najviac sympatická a vlastne by som chcela, aby sa hlavná hrdinka dala dohromady s ňou, pretože láska jej života sa k nej polovicu filmu chovala dosť hrozne. Čož je tiež určitá vizitka. Ale ako oddychovka na večer k lineckému fajn.

Popelka: Vánoční přání (2019)

Pretáčala som hudobné scény, lebo boli desné. Inak mi film nevadil, ale ani nebol ničím zaujímavý.

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda)

Chalani, well done. Tento diel je wet dream všetkých skalných a to obrovské srdce, ktoré doňho tvorcovia dali, a ktoré bolo cítiť z celej série, sa tu zhmotnilo do epizódy, ktorú budú fanúšikovia ešte dlhú dobu ospevovať. Ďakujem za to.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Favreau a Filoni sú seriálovými osobnosťami roka a Mandalorian je fanúšikovskou udalosťou desaťročia. Už po prvej sérii som hovorila, že seriál je presne to, čo od látky chcem, a druhá séria ma len utvrdila v tom, že tento starwarsovský kúsok je pre mňa najzábavnejší aktuálne bežiaci seriál a keď to tak pôjde ďalej, rada si ho pridám do svojho TOP10 listu. Každá epizóda bola jazda, ktorú som si užila, a fanúšikovský servis tu dosahuje vesmírnych výšin, neskĺzávajúc pri tom do ohranosti ani podliezavosti. Toto je projekt, ktorý má srdce, a ktorý ocenia nielen skalní (ku ktorým sa sama neradím). Myslím, že spokojní sú napokon aj tí, čo na začiatku série pindali na "neposúvanie sa v deji". Ja patrím k tým, ktorí to chalanom žrali bez hanby celú dobu, s obrovským zaľúbením do sveta i jeho postáv, v pohode ingorujúc občasné hlúpejšie momenty (v posledných dvoch epizódach bolo skutočne pár takých, ale who cares?). Scény, ako keď si dá Pedro Pascal po celej sérii konečne dole helmu, keď sa Baby Yoda napojí na Force, alebo keď sa objaví vy-viete-kto - to už mám čistý záchvat fangirlingu. Do toho vymazlený vizuál, super výprava, kostými, efekty, maskérska a kaskadérska práca, hudobne výrazný motív a ešte raz TO OBROVSKÉ ÚPRIMNÉ SRDIEČKO všetkých zúčastnených... This is the way.

Kalifornské Vánoce (2020)

Romantický paperblack vo filmovej podobe. Klasická vianočná jednohubka, ktorá je výrazne menej hlúpa, než by divák čakal. Svet cez ružové okuliare, i keď zobrazuje smutné témy. Film mi vlastne ani moc nevadil, i keď chémie tam bolo minimálne.

The Mandalorian - Kapitola 15: Přesvědčení (2020) (epizoda)

Mad Max po starwarsovsku, skvelé. Áno, niektoré momenty šušťali papierom a koniec mi prišiel asi príliš dramatický, ale inak to bola úžasná jazda. Scéna s trojicou pri stole - tlieskam. Ten posledný diel si strašne vychutnám.

Drazí běloši - Série 3 (2019) (série)

Prvé štyri diely sa tvária ako film od Chazella, ďalších šesť už sa ani netvári, tam už neviem o čo išlo. Nejak nechápem, čo chcel básnik povedať, a obávam sa, že od druhej série už ani nemal veľmi čo. Je to vcelku zábava, ale riadny mišmaš.

Dark - Season 2 (2019) (série)

Dávam 5 hviezd za to, že tu máme seriál o cestovaní v čase, ktorý už dve série zvláda dávať zmysel. Tvorcovia to majú ozaj dobre vymyslené a stále to do seba zapadá. Do toho je produkčne seriál na vysokej úrovni a casting sa tu naozaj, naozaj podaril. Dala by som dole jednu hviezdu za tú poslednú scénu, ale nie, podľa mňa si Dark plný počet zaslúži, pretože vo svojej disciplíne i v druhej sérii vyniká.

Noční můry z temnot (2019)

Prvá polovica ma vcelku bavila, druhá polovica už moc nie. Tento film je každopádne ukážkovým príkladom toho, čo znamená pojem "strašidelný film" a toho, že strašidelný film sa automaticky nerovná horor.

Dřív než půjdu spát (2014)

Priemer. Film nie je ničím prekvapivý, divák presne podľa očakávaní celý film háda, je zlý manžel? Je zlý doktor? Je tam vôbec niekto zlý? Jedna hviezda dole za to, že to rozuzlenie malo podstatné medzery.