Prokletá (2020) (seriál)

Zo štvrtiny prekvapivo fajn, zo štvrtiny priemer a z celej polovice papundeklová kravina. Dlho som nevidela seriál, ktorý by bol tak nejednoznačný. Občas som sa pristihla v úžase, ako peknú scénu tvorcovia vytiahli z rukávu a zopár vecí skutočne fungovalo, ale potom vždy prišlo niekoľko scén, ktoré boli buď umelé, trápne, hlúpe alebo lacné. Ako celok je to však stále tak nejak na stred, momenty to malo a z ďaleka nie všetko bolo na prt. Ako béčková televízna zábava sa to zrejme dá pozerať. 45%

Špionky (2001) (seriál)

Čiste female-centric seriálov na detských staniciach zase toľko nebolo, takže Špiónky boli pre mladé slečny zjavenie. Áno, diely boli extrémne pritiahnuté za vlasy, ale veď to nevadí. Všetky sme sa tešili, keď zazvonila pudřenka, pretože volal Jerry s ďalšou úlohou 😃

Inspektor Šikula (1983) (seriál)

Inšpektor Gadget nepatril k mojim topkám, ale občas moc pobavil.

Tutenstein (2003) (seriál)

Milý seriálik, ktorý som si jednu dobu fičala. Zábavné postavičky, zaujímavé zápletky a trochu vzdelávacej hodnoty.

Galactik Football (2006) (seriál)

V okruhu mojich kamarátov som bola jediná s týmto názorom, ale uuuu tento seriál bol super :D

Třída číslo 402 (1999) (seriál)

Skúške času seriál radšej podrobovať nebudem, stačí mi, že ako decko som Triedu číslo 402 mohla pozerať nonstop. Poobedia v spoločnosti týchto a mnohých ďalších hrdinov na Fox Kids / Jetixe boli skrátka super.

Tři kamarádi a Jerry (1999) (seriál)

Cringe a úchylárna, kde človek neraz zapochybuje, kto je cieľovým divákom. Ale zároveň v mnohých smeroch originálny počin.

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Od teen seriálu o vílach inšpirovaného animovaným seriálikom pre deti som čakala podstatne menej. Netflix si však zarobil na ďalší hit medzi mladším publikom, pretože do projektu investoval, aby nevyzeral lacne, plus opäť raz nesiahol vedľa pri obsadzovaní mladých postáv. Výsledok je tak oveľa menej stupídny, než som čakala, a vlastne som si seriál užila. Scenár nie je dokonalý, občas šuští papierom či je umelo tajomný, ale inak sa jedná o zábavný fantasy počin plný mágie, ktorý si svoju cieľovku nájde.

Čarodějnice (2015)

Uhrančivý film, na ktorý se nedá prestať pozerať, za čo môže hutná atmosféra a genius loci Nového Anglicka prvej polovice 17. storočia. Mrazivé, fascinujúce, desivé. Veľmi netradičný a veľmi zaujímavý divácky zážitok.