Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Napodruhé už Young zatopil pod kotlem, přibylo akčních sekvencí a Bond se dost zapotil. Větší prostor dostala organizace Spectre, která rozjela překombinovanou hru na kočku a myš. Ruská agentka coby Bond girl je velmi zábavný element.

Dr. No (1962)

Bond Begins. Dr. No sice stál na začátku velké filmové legendy, ale ve své jednoduchosti ještě mnoho nenabídl. To Ursula Andress rozhodně měla co nabídnout, a tak mohla stylově definovat pojem Bond girl. Akční scény jsou tady spíše úsměvné.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Vždy je skvělé být u toho, když se zrovna přepisuje historie. Animovaný Spider-Man totiž ohromí i diváka, kterého nechává celá mánie okolo komiksových filmů zcela chladným. Film navíc vše nesází jen na revoluční vizuální pojetí.

Expresní zásilka (2012)

Mission Impossible na silničním kole bez brzd a převodů.

Ruka zabiják (1999)

Ideální horor pro movie night s přáteli. Komediální pojetí totiž značně přebíjí všechny neduhy žánru. Partička flákačů baví, i když ruka zrovna nezabíjí, soundtrack je taky pecka a jako třešnička na dortu věčně polonahá Jessica Alba.

Krystal (2017)

Když Robinson předstírá, že má starou duši, je to zábavná jízda. Dawson je jako femme fatale snažící se udržet démony minulosti za dveřmi také skvělá. Macy si však mohl odpustit nadpřirozené prvky, které ve finále nemají žádné opodstatnění.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Wiseau je možná polodementní hovado z Polska, ale jeho nadšení pro filmy ho dovedlo až do země zaslíbené jejich natáčení. Franco je sice v úplně jiné pozici než on, ale má dost nadhledu a pokory, aby jednomu z největších neumětelů složil poctu. Závěrečná euforie při premiéře opravdu stojí za to.

Bumblebee (2018)

Roztomilá Hailee Steinfeld a našlapaný 80´s soundtrack dělají z této infantilní jízdy pro nejmenší ještě celkem snesitelnou záležitost.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi se hodnotí těžko. Mají své zlaté období a většina hodnotících včetně mě na nich vyrostla, takže málokdo zohlední letitou stagnaci a v posledních sériích i naprostou absenci humoru. Po čase jsem zkusil jeden díl a bylo to k nevydržení. Pokud má někde na hodnocení vliv především nostalgie diváků, tak je to právě zde.

Venom (2018)

Hardy je cool jako vždy a Venom stylově hláškuje, ale jinak se Sony moc nevytáhlo. Divák natěšený na digitální bordel si hodně počká. Když dvacet minut před koncem najely titulky, musel jsem se smát. Samozřejmě ještě přišla obligátní scéna mezi titulky o ničem a dokonce i ochutnávka z animovaného Spider-Mana.