Zloděj životů (2004)

** Hawke trhající hlavu své mámě mne maxímálně uspokojil ohledně velkého očekávání na jeho herecký koncert. Další ** za francouzskou angličtinu.

Nevěrná (2002)

Chudák Richard, to bylo k rozplakání se nad osudem jeho hrdiny. Film má jedinou chybičku. Gereovi by se tohle stát nemohlo. Ne, ne, ne, ne, ne. Prostě ne.

Římské jaro paní Stoneové (2003) (TV film)

Opět se dostáváme do pozlaceného světa showbusinessu. Excelentní herecké výkony, nádherná Itálie a překrásný, i když tristní závěr. Velmi kvalitní film na to, že byl natočen nedávno.

Převoz smrti (2001)

Asi nejstravitelnější Beineixův film. Herci nemají chybu, story je docela vtipná a sem tam se objeví geniální scény připomínající Divu. 5 * hlavně za scény na hřbitově, excelentní zážitkový masakr.

Měsíc v kanálu (1983)

Taky Vás baví filmy o ničem ze skvělých prostředí. Tenhle je výborný. Předem uvádím, každý to nezkousne.

Diva (1981)

Jednoduše řečeno - nádherné umělecké dílo. Výborná hudba, výborné herecké obsazení, geniální kamera, interiéry, o kterých se dnes designovým návrhářům múže jen zdát. Francouzi sice jsou mistři designu v každém druhém filmu z 80.let, ale tenhle snímek je vizuální atomová nálož s geniálním hudebním doprovodem mága Vladimira Cosmy a sentimentální pachutí na jazyku. Myslím, že jestli máte rádi Felliniho, tohle se Vám bude líbit taky. Jeden z nejlepších filmů ever. Beineix je master.

Život plný malérů (1972)

Výborný scénář, především mě pobavila show: Paris contre Provence. Opět jiná bláznivina se stejným Richardem ve skvělé formě. Bravo

Uprchlíci (1986)

Souhlasím s Limou, "spapal kuličku...", Především děj je strhující a svižný, ale hudba se mi moc nelíbí, i když je Cosma tehdejší francouzský filmový skladatel číslo 1. Můj nejoblíbenější film s duem Pierre a Gerard.

Otec a otec (1983)

Na první pohled ne moc atraktivní, hlavně dějěm, ale pierre ze sebe vyždímal, co mohl.

Mariées mais pas trop (2003)

Průměrná komedie o businessu černých vdov, navíc s velmi známými haerci a herečkami dnes již pokročilého věku. Hlavně zajímavé pro ty, vo chtějí vědět, jak vypadá Pierre Richard.