Prosperovy knihy (1991)

Kdybych chtěl někdy dělat filmy, tak asi jako Greenaway. Tohle je prostě úplně jinde, mimo náš svět. Nespekulujete někdy o tom, že Bůh k nám mluví skrze Greenawaye? Asi ne, já taky ne, každopádně tenhle vizuální masakr není pro každého.

Milenci z Pont-Neuf (1991)

Grandiózní dílo, které se točilo 3 roky s rozpočtem 150 miliónů a kolosálními dekoracemi. Nejšílenější francouzský projekt. Staňte se na pár hodin bezdomovci!

Letec (2004)

škoda, že je to film pro zasvěcené. Nádherně propracovaný, vystihující opravdu klíčové momenty života, když byl dole a když byl nahoře, ale čekal jsem víc, čekal jsem ještě víc. Scorsese a DiCaprio jedna z nejlepších spoluprácí kinematografie ever.

Copak je to za vojáka... (1987)

Pod jménem Langmajer se mi vybaví hnedka notorický holkař Kouba. tyhle filmy z vojenského prostředí mě opravdu dojímají, takovou legraci já už nezažil...

Milenci a vrazi (2004)

Velice jasně podaná reklama na české ženy - všechny jsou k*r*y... stará, mladá, chytrá, bohatá... docela slušná depka, ne??? Proto asi Páral není prodávaný jako Dan Brown.

Osobní strážce (1992)

Dámy a pánové, pojďme si to říci na rovinu. Ti, co film viděli před 13 lety, ho budou milovat do smrti. Dnes asi nikoho moc nenadchne. Filmy s motivem přiblížení života takzvaných Star mne velmi baví, především tím, že jejich život opravdu není takový skvělý, jak vypadá. Nene, asi bych to nechtěl. (ale raději jo :-) jedna věc nebyla zmíněna, film byl natočen ve správný čas a na správném místě se správnými herci. Costner nezastupitelný, Houston asi díky své hudební kariéře taky ne.

Poslední metro (1980)

V tomto filmu je nejkrásnější milostná scéna všech dob s nejkrásnějším dialogem. Odehrává se na zemi a je neskutečně krátká. Ale i to stačí. Na DVD navíc nádherné bonusy z předávání cen, ty mě dojaly rovněž.

Včera, dnes a zítra (1963)

Sophia je nádherným reprezentativním zobrazením italské ženy. Navíc třikrát. Nejzábavnější je asi poslední povídka s mladým a krásným seminaristou. Marcello a intimní atmosféra světla lednice nemá chybu. Na tohle mají jen italové, nikdo jiný.