40 dnů a 40 nocí (2002)

San Francisco story - není to nádhera, teenagerovské movie, tak éodlišné od těch ostatních. Ten Josh je bourák, to jsou hnedka 2 hvězdičky, ale když si tenhle film zajdeš s holkou do kina, tak se snad k něčemu dostanete, pokud máte dohromady maximálně 33 let, přičemž holka je h, kluk je k a platí že k - h = 3

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Taková oddychovka pro senzitivnější charaktery, kteří mají okatých fórů po uši a v nedávné době se předávkovali policejními parodiemi. Harrison opět se svým jediným obličejem, který známe s Indiana Jones, ale zato Josh docela ve formě. Komedie o policajtech, vraždě, realitním makléřství, korupci, yoze a nádherných ženský a zapomněl jsem na divadlo a hudební průmysl. Nemá to na Bílé muže, ale budiž mu přáno světlo světa ...

Bílí muži neumějí skákat (1992)

Klasika z pouličního "sportovního" života. Hláška "Tvojé máma nosí plešatou paruku s šedivýma kotletama" mírně napoví, jaké slovní obraty si při sledování obohatíte. Kdo nikdy nehrál basket, dostane chuť si ho zahrát. A ten kdo ho hraje, si ho zajde zahrát hned když poběží závěrečné titulky. Známá herecká dvojka Woody H. and Wesley S. jsou známkou kvalitní zábavy. Pro puberťáky je to dobrá volba, pro harlemology, brooklynology je to povinná literatura. České znění je vychytanější než originál - dle mého názoru. Musím konstatovat, že od mých 16 uběhlo mnoho let, ale tenhle film mě baví pořád. Jo vole, moje máma je moc stará na to, aby byla atronaut.

Gladiátor (2000)

Moderní velkofilm s jednoduchou na city hrající linkou. No jo, jsou dva chlapíci, jeden čestný a úspěšný, druhý nečestný a úspěšný a proto bude stále druhý.

Království nebeské (2005)

Ale pánové a dámy, přece se nebudete rozčilovat na dějepisem pro Američany, aby věděli, co a kdo byli nějací Templáři, Johanité apod. Výklad je jednoduchý a dá se proto pochopit, vizuálně taky fajn.

Fotr je lotr (2000)

U těchto komedií se vždy dobře bavím. Mají takovou nádhernou pachuť sociálního průzkumu.