Helix (2014) (seriál)

Viděny prozatím všechny tři aktuální díly a já od toho zatím dostala přesně to, co jsem čekala. Mě herci vcelku sympatičtí jsou, hororová atmosféra sice ve třetím díle začala trochu pokulhávat (v prvním a druhém byla dokonalá), ale i tak je ucházející. Scénář je podle mě hodně dobrý, zatím to dává vše smysl (to jak děj, tak chování postav). Akorát by to chtělo trochu víc postavy přiblížit, protože pokud to takhle půjde dál, pochybuji, že si k nim udělám nějaký hlubší vztah. Rozhodně se budu dívat dál. Jen si zatím neumím představit, že by to dokázali smysluplně roztáhnout na víc sérií.

You're Next (2011)

Je dobře, že to někdo označil do žánru komedie, protože tohle mělo podle mě do hororu zatraceně daleko. Na tento snímek jsem se těšila čtvrt roku, četla jsem tu spoustu komentářů jak je to skvělé, viděla jsem dobré hodnocení, tak jsem natěšená jak to bude skvělé, ale hned jak se to začalo rozjíždět, tak jediný pocit co jsem z toho měla, bylo ohromné zklamání. Začneme zvolna - šílená hudba, ne děsiví zabijáci, předvídatelnost, obyčejné opakující se smrti (normální na nějakou velkou brutalitu nedám, ale když ani to není už je to fakt zoufalé), na to že to byla rodina jim smrti blízkých byly poměrně ukradené. Dále takové strašné herecké výkony jsem už dlouho neviděla. A co pro mě bylo snad úplně nesnesitelné, bylo naprosto nereálné chování postav. Zabijáci v domě ale oni si stejně chodí po jednom naprosto klidně a normálně, myšlenka že nejlépe se ubráníme když zatáhneme závěs a pak si pod to okno sedneme a závěs nás uchrání a spousta dalších věcí. Taky vážně nesnáším tu věc, když jsou všichni hysteričtí a zbabělí a jen hlavní hrdinka se ukáže jak statečný, neohrožený a nedosažitelný zabiják. Dala bych odpad nebýt jedné věci, pro mě tak vtipné a absurdní věci, že to tu jednu hvězdičku vybojovalo - TROCHU SPOILER bratr s šípem zapíchnutým v zádech, který si ale stejně vykračuje domem jak parkem. kterému museli píchnout čtyři šroubováky do hrudi, aby ho poslali k zemi a nikdo mi nevymluví, že to určitě přežil (zklamalo mě že to nebylo vidět) KONEC SPOILERU Takže za tohoto týpka slabých 10%

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Ze začátku trochu trvalo než jsem tomu úplně přišla na chut, ale ted koukám na šestou sérii a není nic co bych tomu vytkla. Postavy jsou sympatické a vtipné, děj dobrý a vztah mezi Boothem a Brennanovou dokonalý. Nejoblíbenější postavy: Sweets, Booth, Hodgins, Bray

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Další velké překvapení tohoto roku. Po zpracování prvního dílu, jsem od tohoto snímku zas tak moc nečekala. I když trailer vypadal báječně. Ale vůbec jsem se nemusela bát, že budu zklamaná jako po filmu prvním. Ty dvě hodiny utíkaly velice rychle a nevadilo by mi kdyby to ještě pár minut mělo. Změna režiséra byla velice dobrý tah, protože Francis Lawrence mnohem přesněji zpracoval knihu a podařilo se mu vše co se podařit mělo. Jennifer je dokonalá nic jiného není třeba dodat. S Joshem jako Peetou jsem si u prvního dílu nebyla jista, ale tady dokázal, že na to má a že Peetu dokáže zcela vystihnout a zahrát ho tak dokonale jako dokonalý je. I ostatní herci nejsou v pozadí. At už roztomilý Sam Claflin jako Finnick nebo Jena Malone jako Johanna, kterou jsem v knížce zas tak nemusela, ale zde si dokázala každičkou scénu ukrást pro sebe a já si ji musela oblíbit. Chtěla jsem vypíchnout jednu část arény, ale je to zcela nemožné, protože úplně každičká část arény byla úchvatná, napínavá a krásně udělaná. Konec byl očekávaný. Doufám že i další díly se ponesou v podobném duchu a nebudou zklamání. Za mě 100%

Kdo přežije - Nikaragua (2010) (série)

Pro mě asi nejhorší série Survivor. Už od začátku je zcela jasné jaký kmen bude vyhrávat, všichni jsou nesympatičtí a hloupý a jako jediná série mě to vůbec nebavilo, a to Survivor miluji.

The Demented (2013)

Do půlky to vypadalo na 4 hvězdičky a i když to konec trochu ještě zachránil, tak je to nakonec průměrný snímek. Sice s docela originálními zombíky, kteří i když nejsou moc namaskovaní, tak z nich hrůza jde. Až na blondýnu všichni sympatičtí. Je tam pár nelogičností, jako třeba, že v jednom záběru jsou zombíci hned za nimi a v dalším půl kilometru za nimi, ale nejsem si jistá jestli bych si toho všimla, kdybych si to tu nepřečetla v komentářích. Našla by se toho víc, ale nemá cenu to tu vyjmenovávat. Jako jednohubka se mi to líbilo.

Insidious 2 (2013)

Velice příjemné překvapení. Na tohle jsem se velice dlouho těšila, ale nedalo se vyhnout obavám, že nastane zklamání, jelikož pokračování takových filmů většinou kráčí ve stínu filmu prvního a je to často velice špatné. Ale tady ne. Insidious 2 má skvělou atmosféru, zase ten děsivě úžasný soundtrack, zajímavý příběh a sympatické a zároven výtečné herce. Zvlášt Patrick WIlson je taková moje malá hvězdička, u kterého mě mrzí, že je to hvězda zatím nedostatečně objevená a myslím si, že by si zasloužil hlavní roli, v nějakém trháku, aby se pořádně zvýraznil, protože si to svými hereckými výkony zaslouží. Nicméně i Rose Byrne je skvělá. Ale, jako vše, i zde lze nalézt minus. Lekačky jsou trochu slabší než v prvním díle a jsou lehčeji předvídatelné. Ted už se jen bát, jestli trojka bude stejně dobrá jako její starší bratři.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Prostě jsem to čekala mnohem horší. Plus za celkem pěkný soundtrack.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Tenhle kousek mě chytil za srdce. Nejhezčí, nejpříjemnější a nejmilejší film tohoto žánru co jsem za poslední dlouhou dobu viděla. Děj plyne přirozeně a ani jednou jsem se nepodívala kolik mi ještě zbývá dokonce, ani by mi nevadilo kdyby to bylo o kus delší. Ewan je jako vždy úžasný, takhle role se mi k němu zvláštně hodí a s Emily tvoří hezký pár. Nechyběla chvíle smutku a ani pár vtipných scén. Malý spoiler. Nevím proč ale až do konce jsem čekala, že to dopadne špatně. 100%

Husk (2011)

Rozhodně nejlepší vyvražďovačka co jsem za poslední hodně dlouhou dobu viděla. Bylo tam pár nesmyslností, ale který film, zvlášť horor, je nemá. Hlavní hrdinové sympatičtí, průměrné herecké výkony, atmosféra byla slušně napínavá. Pro mě za 90%.