G. I. Joe (2009)

Hodnotiť tento film nie je jednoduché. Na jednej strane stojí sci-fi príbeh, ktorý je trochu preplácaný, na strane druhej je kvalitný vizuál filmu a hudba, ktorá vhodne zapadá do deja. Pre milovníkov akčného sci-fi je tento film určite zaujímavý, pre vyznavačov logiky určite nedostatočný, celkove však stojí zato vidieť ho.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tento fantasy snímok ponúka skvelý vizuál, slušne spracované animované časti filmu, dostatočnú dávku akcie, nového nebezpečného a odporného záporáka, čo sú najväčšie klady tohto filmu. Na druhej strane však dejovo príbeh nepriniesol nič, čo by stálo za zmienku, tvorcovia len zopakovali podľa šablóny LOTR - Pán prsteňov, celý príbeh a zabezpečili tak pre fanúšikov LOTRa povinnú jazdu. Rozhodne to však nie je prepadák a určite sa budem tešiť na každé nové príbehy hobitíkov.

Suprhrdina (2008)

Tento film sa snaží parodovať niekoľko sci-fi veľkofilmov a nedá sa povedať, že by bol film vyložene zlý. Jednotlivé scény zapadajú do seba, film má akciu a občas je aj vtipný. Napriek tomu, že sa jedná o crazy comedy, mohli si jej tvorcovia odpustiť typ fekálneho humoru, ktorý v niektorých prípadoch bol za hranicou slušného vkusu. Ak však máte radi tento typ humoru, je to film pre Vás a rozhodne sa nebudete nudiť.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Filmy, v ktorých bojujú monštrá, vyžadujú pre lepší efekt na DVD ohlušujúci zvuk. V tomto prípade si štúdio dalo záležať a po nastavení vyššej hlasitosti na domácom kine Vás pohltí ohromujúci rev strojov a príšer. Tento film neovplýva veľkým dejom a pre jeho priebeh sú práve súboje rozhodujúce, dostatočne zaujímavé a filmu zvyšujú jeho hodnotenie. Rozhodne je to sci-fi, ku ktorému sa určite raz vrátim.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Tento film som pozeral s teenegermi a vo svojej podstate sa im páčil. To asi preto, že nie sú zaťažení históriou a staré grécke báje ich vlastne ani nezaujímajú. Film má dobrú akciu, zvláštne postavy sa mihajú jedna cez druhú, pričom všetci očakávajú dobrý koniec, ktorý aj príde. Rozhodne nie zlý film, no v tomto prípade pre teenegerov.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Voľné pokračovanie Percyho Jacksona a jeho takmer božských priateľov sa vymklo tvorcom z rúk. To, čo bolo v Zlodejovi blesku ešte zaujímavé, tu sa začína stávať problematickým a nezaujímavým. Príbehu chýba kúzlo prvej časti a zmieriť sa s tým, že grécki bohovia sa presťahovali na Floridu a do Bermudského trojuholníku nie je jednoduché. Zvlášť, keď väčšina dospelých pozná starogrécke báje a ich americká odnož už nie je zaujímavá. Na podporu filmu môžem uviesť, že som ho nepozeral s teenagermi, takže ich názor ma neovplyvnil.

Letadla (2013)

Pri tomto filme bol na obale DVD uvedený text - od tvorcov animáku Cars a tento slogan platí pre celý film. Rovnaká animácia, mimika áut a novo aj lietadiel sa vôbec nezmenila. Príbeh je však pre deti vhodný a celkový dojem z filmu po jeho skončení nebol tak hrozný, ako vyplýva z mnohých hodnotení filmu. Rozhodne stojí zato vidieť príbeh malého rozprašovacieho lietadielka.

Croodsovi (2013)

Záplava animovaných filmov v poslednom období ma donútila vyberať si z tejto ponuky. Neváhal som a s chuťou som si pozrel príbeh pravekých predkov, ktorí prekvapili predovšetkým humorom a kvalitným animovaným vizuálom. Keďže aj príbeh je vypointovaný, je tento film vhodný aj pre sledovanie v "prime time" a nemusíte sa pritom báť nechať pozerať aj tých najmenších.

Moon (2009)

Nie je mnoho sci-fi filmov, kde hrá minimálny počet hercov, a ktoré sa odohrávajú v komornom prostredí. Tento film ma veľmi prekvapil, počnúc vizuálom, cez kvalitný scenár a skvelý herecký výkon Sama Rockwella. Tvorcovia tu dokázali, že pre kvalitný dramatický príbeh nie je nutné siahnuť hlboko do peňaženky, stačí vytvoriť vhodné prostredie a vygradovať dej. Je to film, ku ktorému sa určite vrátim.

Mocný vládce Oz (2013)

Vďaka "laickej kritike" tohto filmu som váhal, či ho mám vôbec pozerať. Po dlhom rozhodovaní som si film kúpil a v kľude s rodinou pozrel. Náklady na DVD neboli vyhodené peniaze, pretože takto má vyzerať rodinné fantasy pre celú rodinu, malých i dospelých. Nechápem negatívne hodnotenia, snáď to bude tým, že striga neroztrhala niekoľko postáv na kusy so striekajúcou krvou a utrhnutými časťami tela, alebo celý film nebol čiernobiely alebo tam bolo málo zavraždených postáv. Vizuál filmu bol skvelý, herecké výkony zodpovedali rodinnému fantasy od Disneyho, a tak jediným prekvapením bol fakt, že réžiu štúdio zverilo Samovi Raimimu.