• Fantasy

Solomon Kane (2009)

Příjemné překvapení. Není to nic hlubokomyslného, je to prostě poctivá akční jízda se sympatickým hlavním hrdinou, slušnou atmosférou a hezky "středověkým" prostředím - samé bláto, déšť, mor, šibenice atd. Jsem rád že tvůrci Solomona neztratili na rozdíl od tvůrců Van Helsinga (tam jsem už jen čekal kdy se do toho vloží mimozemšťani) soudnost a mohl tak vzniknout tenhle příjemný snímek. Finále celkem zajímavé, i přes nížší rozpočet trikově dobře zvládnuté. Pochvalu ode mne dostává i hudba - snímek skvěle podbarvuje. Pokud bych měl něco vytknout tak je to trochu zkratkovitý příběh (příliš rychlý vývoj postavy Solomona na začátku) a občasná předvídatelnost. Ale klady převažují. /viděno na PC (BRrip 720p): 80% a 4*/

Škola života (2009)

Začátek sliboval slušnou podívanou, ale jak čas běžel tak šel celý příběh pěkně do kytek. Zakončení film naprosto pohřbívá, kromě nezdařené snahy o moralizování je také dosti suché, nevýrazné a vůbec nekoresponduje s předchozím dějem. Co drží tenhle film nahoře jsou bezpochyby herci. Ale ani sebelepší herecké výkony nedokážou obsahově prázdný film vytáhnout na nic víc než průměr. /viděno v kině: 50% a 3*/

Box (2009)

Určitě zajímavá úvodní myšlenka s krabicí a tlačítkem, při které se ptáme sami sebe, zda bychom v oné situaci stiskli či ne. Z této jednoduché myšlenky se pomalu odvíjí mysteriózní a rozsáhlý příběh s perfektní atmosférou. Všechno je to výborné až do konce, kde to všechno graduje a my očekáváme nějakou super pointu. Místo ní se objeví závěrečné titulky. Tohle mě totálně znechutilo a zlikvidovalo to jinak převážně dobrý pocit z filmu. Skoro celou dobu projekce jsem přemýšlel o pěti hvězdách, ale s tím koncem to vidím jen na 3, víc dát nedokážu. /viděno na PC (DVDrip): 60% a 3*/

Pád do tmy (2005)

Výborný horor. Několik skuetčně skvělých lekaček, opravdu depresivní atmosféra stísněných jeskyní... Bohužel start je dosti nezáživný, a všechny ty ženský se mi dost pletly - prospělo by kdyby jich bylo míň, takhle jsem v nich měl docela zmatek. Když pominu tyhle nedostatky tak je The Descent opravdu skvělý horor. Po delší době jsem se u filmu bál, běhal mi mráz po zádech když tam nacházely ty různé stopy a okamžik kdy se v kameře objeví podzemní obyvatel aspiruje na lekačku roku. /viděno na PC (DVDrip): 85% a 4*/

Terminator Salvation (2009)

Ajajaj. Nejsem žádný velký fanda terminátoří serie (každý díl jsem viděl jen jednou), ale tohle je podle mě celkem průšvih. Hlavně tady chybí jakákoliv zajímavá myšlenka, a vlastně celý příběh je dost nezáživný. T4 většinu času naprosto ignoruje závěr T3 (pravda, na konci se objeví oslí můstek který to spojí). Příběh hlavně není nikam posunut, stále zůstáváme na místě. A i samotní terminátoři jsou odsunuti na druhou kolej a hrají jen roli obtížného hmyzu který je rychle zamáčknut. Pokud se odhlédnu od minulých dílů Terminátora, je T4 průměrným akčňákem. Christian Bale je se svým neherctvím naprosto nezáživný a nedokáže vzbudit jakékoli emoce i kdby se stavěl na hlavu. Naopak příjemně překvapil sympaťák Sam Worthington, který se ukázal v tom nejlepším světle a tahá film dost nahoru. Zbytek obsazení celkem průměr. Akční scény a celé to postapokalyptické prostředí je zvládnuto poměrně dobře (aby ne když to stálo 200 mega). Úplný konec s SPOILER transplantací srdce KONEC SPOILERU je zoufale předvídatelný a navíc hloupý. Celkový dojem je dost rozpačitý, od T5 nic neočekávám když tam už nedbude ani S.W. /viděno na PC v DC (BRrip 720p): 55% a 3*/

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tak trochu parodie a tak trochu pokračování - pro mě ale naprosto rovnocenné s výborným T2. Díky pokročilejší technologii si mohli tvůrci dovolit vytvořit ještě monumentálnější scény, a Arnold navzdory pokročilejšímu věku je stále výborný. Co se týče zbytku obsazení, tak Nick Stahl je jako 20ti letý Connor sympaťák, Kristianna Loken je jako T-X taková správná sexy likvidátorka, na kterou je radost koukat. Claire Danes bohužel dost nevýrazná. To nejlepší ale přichází na konec, pointa je skutečně výtečná a tahá T3 hodně vysoko. /viděno na DVD: 90% a 5*/

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

T2 překonává svého předchůdce ve všech kategoriích. Perfektní akční jízda s výborným námětem a na svou dobu neskutečnými triky (ani dnes nevypadají zle). Příběh na rozdíl od jiných akčňáků není jen čímsi co by drželo všechny ty dechberoucí scény pohromadě, ale je inovativní a nadčasový. V tomto ohledu bych zvlášť vypíchnul apokalyptické vize Sarah Connor. Robert Patrick je jako T-1000 konečně tím správným záporákem - nelidský, chladný a nezničitelný, prostě z něj jde strach. Obsazení je skvělé - jak Arnie, tak i ostatní jako Linda Hamilton a její synátor Edward Furlong. Jednou větou perfektní sci-fi, které změnilo svět. /viděno na DVD v SE: 90% a 5*/

Terminátor (1984)

Na svou dobu vynikající dílo. Zajímavý námět a sympatické obsazení dělají své i dnes, ale triky se dají skousnout jen s dávkou nostalgie. Přesto je první Terminátor legenda, která je určitě jedním z milníků kinematografie. /viděno na DVD: 85% a 4*/

Velkej biják (2007)

Chjo... je vidět že většina zdejšího osazenstva se jednoduše neumí bavit. Tohle není žádný superintelektuální film, ani žádný anglický suchý humor. Uznávám, je to strašně dementní film se stupidními vtipy - ale to znamená že se tomu nemůžu smát? Mě to bavilo od začátku do konce, většinu parodovaných filmů jsem viděl a tak mě jejich zparodování opravdu pobavilo. Těmhle filmům já prostě říkám zábava a myslete si o mě co chcete. Pokud máte rádi stupidní humor, vřele doporučuji. Pokud jste jeden ze zdejších rádobykritiků co se nedokážou zasmát nad ničím, ruce pryč. Výcvik ála Bradavice s "Eyes of the Tiger" na pozadí je nazapomenutelný./viděno na PC (DVDrip): 75% a 4*/

Zrcadla (2008)

Po pravdě řečeno jsem byl zvědav, co Alexandre Aja udělá s tímhle námětem. Už v Hills Have Eyes ukázal, že i z otřepaného námětu dokáže vyrobit skvělý horor s výbornou atmosférou. V Zrcadlech opět předvedl svůj režisérský um a stvořil tak opravdu působivý horor. Po pravdě řečeno mi to svým stylem trochu připomínalo podle mě zatím nepřekonaný vrchol hororového žánru - The Ring. Po většinu filmu jsem nevěděl vůbec nic, nedokázal jsem si vysvětlit ty úkazy v zrcadlech a nechával se unášet temnou atmosférou. K.Sutherland předvádí v hlavní roli skvělý výkon a já mám sto chutí dát 5 hvězd. Ale... problém nastává ke konci. Ono vyřešení celé záhady a následná rvačka se zombíkem mi přišly prostě slabé a mírně mi zkazily pocit z filmu. Naštěstí to Aja zachránil doslova v poslední minutě celkem nápaditým a působivým zakončením. /viděno na PC (DVDrip): 85% a 4*/