• Krátkometrážní

Sbohem, baby (2007)

Tohle drama si zaslouží plný počet jak kvůli příběhu, tak i režii Bena Afflecka. Bratr Casey mě hodně překvapil, jeho postava je prototypem muže, které je schopen obětovat vše i to co miluje jen kvůli pravdě. Ta poslední scéna to jen dokazuje. Rozhodl se správně? Co kdyby zvolil tu druhou možnost? Lidé se prostě nemění!

Podfu(c)k (2000)

Další klasika od Ritchieho. Potetovaný Pitt aka cigoš nemá chybu, stejně jako ledově klidný Statham. Jak že to bylo? "V Londýně? V Londýně! V Londýně? Ano v Londýně! Znáte to. Ryba s hranolkama, čaj, hnusný jídlo a ještě horší počasí, blbá Marry Poppinsová. Londýn!" To naprosto sedí. Nejvíc jsem se nasmál, když ti černoči chtěli přepadnout Tonyho s replikami zbraní a ten s Desertem Eaglem byl naprosto v pohodě a pak když tím Desertem musel vypálit celý zásobník, aby zabil neprůstřelného Borise. Co zavěrem říct? "Máte něco k proclení? Radu! Nejezděte do Anglie!

Sbal prachy a vypadni (1998)

Tak tohle si nechám líbít. S Podfu(c)kem nejlepší Ritchiho filmy. Londýn, špinavé kšefty, tuny mrtvých a černý humor. Miluju to!

L. A. - Přísně tajné (1997)

Naprostý skvost mezi kriminálkama. Jen mě trochu zklamalo, jak dopadl Jack Vicennnes aka Kevin Spacey. Vynikající zápletku dokresluje ta atmosféra celého filmu.

Smrtonosná past 2 (1990)

Skvělé pokračovaní, které neztrácí vůbec v ničem. Možná Rickman byl lepší záporák, ale nic víc. "Jak je možný, že se to stane hned dvakrát?" Já jsem rád, že se to stalo podruhé, protože není lepšího poldy než je Willisův John McClane. Prostě cigáro, celý od krve, ten jeho pohled a kecy...Štasné a veselé, McKlejne.

Smrtonosná past (1988)

Klasický Willis jako John McClane, bosé nohy, cigáro v puse a jedna hláška za druhou. Jak jinak, ve špatný čas na špatném místě. Žeru ho. "Yippee-ki-yay, šmejde!"

Sherlock Holmes (2009)

No to si dělá Ritchie asi prdel ne? Sir Doyle ne že se otáčí, on rovnou vstává z hrobu. Holmes jako ochlasta, buran a bitkař? No nevím nevím, zachraňovala ho jedině skvělá dedukce a dýmka.

Obchodník se smrtí (2005)

Jak Nicolase Cage nemusím, tak tady se mi líbil. Začátek byl hodně suprový alias život kulky. Příběh šel rovnou k věci bez odboček. Triky Yuriho Orlova měly nápad (past na potencionální manželku, přejmenování lodi, výprodej zbraní). Film, který má svou váhu.

Austrálie (2008)

Lepší reklamu tento kontinent nemohl mít. Ale co samotný film? První půlhodinu jsem myslel, že si ze mě režisér dělá srandu. Totální ulet. Pak už to mělo jakýsi ráz. Ráz příjemného, ničím výjimečného, rodinného filmu na odpoledne. Jinak inspirací Pollackem (Vzpomínky na Afriku) byla více, než by bylo zdrávo.

Mnichov (2005)

Není lepšího filmu, který by rozebíral vztahy mezi Izraelci a Palestinci tak důkladně, jako je Mnichov. Opravdu poctivá filmařina od Spielberga, která ani přes dlouhou stopáž nenudí. V tomhle snímku je tolik poselství, jako snad nikde jinde. Nejlepší scénou, která mě fakt dostala byla když se Avner po návratu miloval s manželkou a to vše střídaly obrazy z mnichovského masakru. Vyrazilo mi to dech.