• Krátkometrážní

Záhada Blair Witch (1999)

Jak je možné že jsem se nebál? Velice přeceňovaný film, který ve mě moc strachu nevzbudil. Dokumentární kamera je sice u hororu neobvyklá, ale nic víc. Navíc mě celou dobu iritovala hlavní "hrdinka" svým debilním chováním. První polovinu filmu byla za největší borku a pak pořád řvala a brečela jako malá. Ale bloudit někde v lesích pořad dokola by se mi taky asi moc nechtělo.

Zlo mezi námi (2003)

Ty woe, tak to byla bomba ze Švédska. Něco takového jsem nečekal. Ten pocit bezpráví a nemožnost udělat cokoliv na obranu svou a blízkých, byla podáná perfektně. Někdy šel člověku až mráz po zádech. Jediné co bych "vytkl" byla švédština, která mi trhala celou dobu uši, stejně tak jako ostatní germánské jazyky.

Hledání Země Nezemě (2004)

Opravdu krásný a něžný film, který člověka dokáže dojmout. Premiéra hry v domě neměla chybu, vizuální stránka byla dovedena k dokonalosti. Výkon nejen Johnnyho Deepa, ale Kate Winslet byl vynikající, stejně jako celá myšlenka filmu. Věř!

Tajemná řeka (2003)

Krimi o osudu třech kamarádů pod taktovkou Clinta Eastwooda. Po půlhodině jsem si říkal, že vím kdo je vrah, ale spletl jsem se. Sean Penn s Timem Robinsem zahráli suprově a Oscary si za to opravdu zasloužili. Ukažte mi film, kde by Sean Penn zahrál průměrně. Ne, on hraje vždy skvěle.

96 hodin (2008)

Našláplá akce s nekompromisním Liamem Neesonem. Je třeba psat více?

Vzpomínky na Afriku (1985)

Krásná Afrika a příběh ženy, která se v ní učila žít. Chtěl bych pochválit krásnou hudbu a ze všeho nejvíce uchvacující záběry divočiny.

Zrození šampióna (2009)

Krásný film o jednom z mnoha amerických snů, který se opravdu stal. Nedivím se, že Sandra Bullock dostala Oscara. Roli matky Leigh Anne, která chce dosáhnout všeho co si jen umane (v tom nejlepším), jí padla skvěle. Nejlepší scény byly, když krásně přečůrala fotbalového trenéra:-) a pak v kruhu paniček obhájila svou adopci. Výborné. A Quinton Aaron byl tak ohromně velký, ale zato skromný a citlivý. Rozhodně velké překvapení, má ke kýči velmi daleko.

(1998)

Matematika je na nic. Darren Aronosfsky natočil děsivý film o matematikovi posedlý pochopením světa čísly. Formou jakou nám ho podává je zase úplně netradiční a pro něj typická. Ovšem mě jako zaujatému antimatematikovi přišel děj o ničem. Ja a být geniálním? Nikdy!

Faunův labyrint (2006)

Od tohoto filmu jsem nic nečekal a také nic nedostal. Co to bylo? Vojenský film pro dospělé nebo fantasy pro děti? Když tyto dvě kombinace dáme dohromady, tak to není pro dospělého ani pro děti. Zajímavé prostředí španělských lesů ke konci války potápí nijak nezajímavý a předpokládaný děj. Navíc chování některých postav bylo tak nelogické až to bolí (Mercedes, Ofélie a doktor). A poselství filmu? Asi že žádná kouzla nejsou a smrt je jediná jistota v životě člověka. Jak poetické pro děti.