Jack Frost (1998)

Nádherný dojímavý film so skvelým príbehom a sympatickými hercami. Mne sa to veľmi páčilo a rád si to znova pozriem ak budem mať možnosť :)

Zamilovaný profesor (1996)

Prekvapuje ma, aké malé to má hodnotenie, áno je to miestami príliš stupídne, príliš americké, no za zmienku stoja najmä Eddieho hlášky a scéna v nočnom klube na ohromne pobavila.

Legenda o Mulan (1998)

Kiežby bolo viacej takýchto filmov od Walta Disneyho a dnes už takýto skvost nájdeme len veľmi ťažko.

Showtime (2002)

Nie je to nič špeciálne, obyčajná komédia s nádychom akčných prvkov. Pozeratelný film, hlavne počas nudnej nedele.

Jsem agent (2002)

Som veľký fanúšik Eddieho Murphyho a tak som si pozrel film Som agent, na jeho filmy zo začiatku kariéry to nemá ani zďaleka, ale aj tak je to skvelá akčná komédia, na ktorú sa dobre pozerá.

Záměna (1983)

Famózny film, neviem prečo, ale komédie z 80. rokov sú priam dokonalé a ani tento film s Eddie Murphym nie je výnimkou. A tu sa začala rozbiehať jeho kariéra...

Kult hákového kříže (1998)

O tomto filme by som vedel písať strašne dlho. Témou je neonacizmus. Film, po jeho vzhliadnutí človek začne uvažovať, čo môže neonacizmus priniesť. Veľmi krutý film, zo zloducha nenávidiaceho černochov sa zmení na rozumného človeka a keď to všetko vypadá dobre, veľa vecí sa obráti naruby. Treba si to pozrieť a pouvažovať nad tým všetkým.

Bumerang (1992)

Trochu ma prekvapuje, že je to hodnotené viac záporne ako kladne, no na mňa to celkom zapôsobilo. Samozrejme to nie je Eddie Murphy z Policajta z Beverly Hills 1,2, no stále je to ten istý sympatický Eddie, ktorý dokáže pobaviť každého diváka svojimi hláškami.

Maska (1994)

Je to viac ako film, aspoň pre mňa, čosi to má do seba. Perfektná komédia so skvelými efektmi, výborným príbehom, hudbou a ešte lepším samotným Jimom Carreym.

Pretty Woman (1990)

Teraz už klasika, no v tých časoch vysoko nadpriemerný film so skvelou hereckou dvojicou v hlavnom obsadení.