The Problem with Apu (2017)

Posoudit skutečnou kvalitu dokumentu je nejednoznačné, protože negativní ohlasy jsou vesměs od anti-woke diváctva, které vyjadřuje své ideologické postoje, než hodnocení dokumentu, a kritika je naopak pozitivní (77 % na Metacritic a 90 % Rotten Tomatoes).

Vláda - Moc a sláva (2022) (série)

Jeden z mála opravdu smysluplných rebootů, kdy nejde jen o těžení diváctva z nostalgie, ale relevantní pokračování po deseti letech. Birgitte Nyborg je ministryní zahraničí v kontextu aktuálních témat klimatické krize, Ruska apod., stejně jako dánsko-grónských vztahů a minulosti. (Také je sympatické – a přirozené - vidět tolik ženských postav.) Birgitte Nyborg je rozvedená, děti jsou dospělé a ona má jen práci, 19 hodin denně, kde má vliv a moc. Prochází testem, jako Galadriel, když si nasadila Prsten moci. Od doby, kdy zakládala svěží a morálně ukotvenou stranu a vybojovala post premiérky, až po současnost, kdy se kruh uzavírá a Nyborg skládá účty svým ideálům, kdy její dobré úmysly čelí korupci moci, kterou člověk v její pozici zákonitě okusí.

Sandman (2022) (seriál)

Sandman nenadchl. Američtí bohově měli své pamětihodné momenty (džin, Anubis, Gillian Anderson, mediální bozi…). Sandman se o ně také snaží (procházka se Smrtí, sen koček), ale vyjde to jako produkce Hallmark. Naopak Američtí bohové mají roztřepené konce, že jsem to po dvou sezónách vzdal (a i když třetí řadu si diváctvo cení, opět skončila cliffhangerem a seriál byl ukončen, takže ne, díky). Sandman má konce epizod pevně svázané, jako jednotlivé díly komiksu. Vždy se schyluje k dramatu, ale maximálně za dva díly se vyřeší lusknutím prsty. Sandman plní úkoly (sbírá věci, loví noční můry, vypořádá se s vírem…) jako ve videohře, sbírá zkušenosti a dokonce odemkne bonusové kolo. Můj crush na něj skončil po pár dílech, protože zatímco postavy Sandmana přesvědčují, že se změnil, podle mě je král nahý. Nebo vlastně už není a mně nepřijde zajímavý (kromě pekelného dílu, kde kromě oblečení byl… pamětihodný souboj).

Sarah Brightman: Dreamchaser in Concert (2013) (koncert)

Zřejmě její nejúchvatnější představení. Přitom výprava tentokrát nezahrnuje žádné létání a podobné kousky, ale „jen“ impozantní zadní projekci, rafinované kostýmy, vytříbené šperky a pódium se zvedací plošinou. Dreamchaser patří k jedněm z nejucelenějších koncepčních alb zpěvačky a doprovodná show je nejpůsobivějším představením.

Flash (2023)

Come on Barbie! Let´s go party? Nečekaně zábavné a svižné... Laso pravdy se nikdy neomrzí :D

Simpsonovi - Série 9 (1997) (série)

Moc dobře to nezestárlo. Simpsonovi a Homer obzvlášť jsou spíš otravní.