Simpsonovi - Dívka v orchestru (2019) (epizoda)

Přijde mi, že Simpsonovi nemají vlastní nápady, tak jen díl za dílem recyklují jiné filmy a seriály. Naštěstí vše dobře dopadlo a talentované holčičky byly odkázány do patřičných tradičních genderových mezí. Ponaučení, že správná dívka se nemá předvádět a má sabotovat vlastní úspěch ve prospěch pohodlí rodiny <3

Simpsonovi - Šašek v manéži (2018) (epizoda)

Simpsonovým by taky prospěl rekapitulant. Byl by mnohem zábavnější, než samotný seriál.

Simpsonovi - Máma v sukních (2018) (epizoda)

Simpsonovi ztratili dech už dávno. V roce 2018 vykrádat Amélii z Montmartru je poněkud dýchavičné. I všechny ty stereotypní vtipy s teplými kadeřníky jsou jak z devadesátek. A „transkama“ se taky nic nezachrání, respektive český překlad, který z „drag queen“ udělá transky a zřejmě to je důvod neschopnosti rozlišit trans(gender) člověka od travesty umělce. český překlad svou cisnormativitou tenhle díl úplně zabil.

Viktorie (2016) (seriál)

Je to taková červená knihovna. Jakoby předlohu napsala Rosamunde Pilcherová… a značně si vymýšlela ohledně osobních vztahů historických osob a dějinných událostí. Obyčejný dokument o skutečné královně Viktorii by byl mnohem víc vzrušující. Přestože finále třetí řady končí dvojitým cliffhangerem, mě vůbec nezajímá, co se s těmi unylými postavami stane v příští možné sérii, a doufám, že už žádná nebude.

Slunovrat (2019)

I've been cheated by you since I don't know when So I made up my mind, it must come to an end Look at me now, will I ever learn? I don't know how but I suddenly lose control There's a fire within my soul Just one look and I can hear a bell ring One more look and I forget everything, w-o-o-o-oh Mamma mia, here I go again My my, how can I resist you? Mamma mia, does it show again? My my, just how much I've missed you Yes, I've been brokenhearted Blue since the day we parted Why, why did I ever let you go? Mamma mia, now I really know My my, I could never let you go

Simpsonovi - Nesrdečné pozdravy z Ruska (2018) (epizoda)

Mám z toho ambivalentní dojem. Vtipy byly povedené, ale celkový příběh fresh rozhodně nebyl. Spíš takové laciné a obhroublé retro. Ženatý se závazky.

Florencino knihkupectví (2017)

Připomíná mi to film Čokoláda, ale o knihách <3 byť některé jsou peprné. Patricia Clarkson je stále vostrá. Film o tom, jak se rodí zlodějky knih. I když food porna pomálu, až na jednu vypečenou bábovku, tak potravy pro duši do sytosti.

Cirque du Soleil: Midnight Sun (2004) (divadelní záznam)

Je to spíš koncert. A ta čísla v představení už jsem viděl jinde a poutavěji.

Tina a Vore (2018)

Nečekané. Celovečerní provedení jisté epizody Akt X. Skandinávsky naturalistické, raw, syrové… a ne-lidské. Příběh. Příroda. Dialogy vagíny. Food porn… raw food porn, ale pořád food porn <3 A nakonec inspirativní v tématu sebeurčení. My rozhodujeme, jestli jsme poškození, divní, muž, žena, jestli jsme troll, člověk, nebo příslušnice policie. Hranice. A rozhodně po tom filmu ještě zůstane ocas…