Poslední objednávka: Jak sériový vrah terorizoval queer komunitu v New Yorku (2023) (seriál)

Propaganda masového vraha? Jasně! Propaganda LGBT? Nikdy!! MUST MAN HARDER OR THE QUEER WILL UNPENIS ME :D @Warhorr ;) Především poslední díl je anatomie toho, jak homofobie zabíjí, jak vytváří pomocí jednotlivců systém a instituce, porotu, soudy, policii, celebrity a veřejnost, který pod povrchem civilizovanosti legalizuje vraždění „homosexuálů“. Kdysi jsem argumentoval, že něco tak absurdního, jako „gay panic defense“ (kdy se vrah dovolává na svou homofobii, kvůli které se přestal ovládat, je již v některých státech USA zakázáno. Vůbec mi nedošlo, že absurdní je, že v několika desítkách států tato obhajoba je stále legální.

Nolly (2023) (seriál)

Helena Bonham Carter je skvělá. Ale Nolly neznám a nezajímá mě. Ne v době, kdy mám takový výběr seriálů. Tuctový příběh hvězdy soap opery, která byla vyhozena. A navíc ani to… ale nebudu spoilerovat. V tomhle byl fenoménem seriál Dynastie, kde herectvo nevědělo dne ni hodiny, kdy je scénáristický odpraví… Kosili je hlava nehlava. Přitom Noele Gordon zřejmě je televizním fenoménem a zajímavěji tak vypadají její (zřídkavé) flashbacky, jako když byla první ženou, která dělala rozhovor s premiérem. Ale kdo ví, prostě dělala všechno a byla první tváří na barevné obrazovce… Prostě takové britské muzeum. Dám rozhodně přednost Julii.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

SPOILER: To, že syn vyřeší své trauma tím, že zabije otce, je stejně tak absurdní, jako že šerifka vyřeží během jednoho večera případ Řezníka ze zálivu, který nikdo nevyřešil předchozích osm řad, zatímco nevyřeší případ třiceti obětí v městečku za posledních 25 let…

Dexter (2006) (seriál)

"The darkly dreaming Dexter lays to rest once and for all in a bitterly disappointing final season that is so hesitant to punish its anti-hero for his misdeeds, it opts to punish its audience instead." A když jsem doufal, že ten seriál tvůrci konečně zabili, tak bude jak prequel, tak pokračování s Dexterovým synem Harrisonem. Jo, z toho hadru jde vyždímat ještě spousta krve a z diváctva spousta pozornosti a zklamání zfušovanými finále. Seriálu oslavující sériového vraha, který si něco namlouvá, tak jako my, že to je televizní zábava. Chybí zde Stella Gibson. "Additional spin-off series, depicting the origins of various other characters from the original show including the Trinity Killer are also in development." such fun

A jak to bylo dál... - Před sto lety (2023) (epizoda)

Charlotta se Seema měly zajímavé dějové linky, skoro bych dal 4*. Ale pokud jsem se před tím divil, proč v reboot seriálu snažícím se o diverzitu jsou pořád gay postavy jako klišé z 90. let, tak teď už prostě mám pocit, že všechny postavy jsou karikatury a slouží jen jako ramínka na šaty.

A jak to bylo dál... - Trick or Treat (2023) (epizoda)

Kdyby ty lidi chodili na psychoterapii, tak žádná série nevznikne :D A hledat toho pravého muže a rozejít se s jedním, protože má práci a deadline, který navíc nestíhá kvůli zranění, co mu Carrie způsobila… Proč si tedy prostě nezaplatí eskort? Peněz na to má evidentně dost.

Vyznání Frannie Langtonové (2022) (seriál)

Na Metacritic má série 72 %, na Rotten Tomatoes 100/73 %: "This is a bracing, welcome corrective to the traditional British period romantic drama, upping the historic revisionism, queer perspective, and Gothic torment." Objektivně tedy série má pozitivní hodnocení z výše uvedených důvodů. Pro mě 60 %, protože to není můj styl. What you see is what you get, zřejmě je to podle knihy, kterou by moje máma četla, ale na které já nemám čas. Ostatně Sara Collins s jamajsko-britskými kořeny, za svou novelu získala Costa Book Awards udílenou za anglickou literaturu britských a irských autorek*autorů. Má to všechny ingredience, včetně napětí až hororových prvků, ale vše je jen v příslibu, žádný doktor Mengele, byť série má své zvraty a rozhřešení. Takže se nenechte zmást komentáři jako Arsenal83 (někteří lidé nepoznají rozdíl mezi tím být vtipný a být směšný), pokud za soft porno nepovažujete vykoupání si nohou ve vaně po své paní, oblečená. Dle nízkého hodnocení a podobných komentářů série bigotním vločkám slouží k masturbaci (a proto ji dokoukají do konce a mají i potřebu každou epizodu komentovat). Tak jsem si myslel, že to je dobrá reklama.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Joe Rogan says Ace Ventura: Pet Detective is ‘insanely transphobic’ “When I saw that movie, I was 10. Transphobia was not a thing. Now it is a thing. That’s good. That’s good news,” she added. Rogan and Weiss then agreed that films displaying racist or transphobic tropes should remain available to audiences to show how normative those attitudes used to be. “It’s important to show the progress,” Rogan said, adding: “Like Ace Ventura for trans people… It’s amazing no one has ever brought this up. I feel like this is something that has never been discussed.”

Kostlivec (2023)

Jak vytrhnout velrybě stoličku a tatínka dostat do polepšovny. Jako povídka do Creepshow - Plíživý děs by to bylo skvělé, byť na Kingův „Prám“ to nemá. Ale na celý film to je zbytečné. Navíc celé téma je mnohem lépe zpracováno v románu Kinga, který byl u luxusně adaptován jako seriál: Outsider. Chci vrátit z kina třetinu vstupného, protože třetinu filmu jsem měl zavřené oči. Mám rád horory, ale pokud je to celé založené jen na lekačkách, tak to je jako s pálivým jídlem. Trocha to okoření, ale hodně znamená, že to jídlo pak nemá žádnou vlastní chuť.