Critters 3 (1991)

Ale aspoň se dozvíte, Co žere Gilberta Grapea ;O)

Iron Sky (2012)

Spaceballs 21. století, Dr. Divnoláska v barevném provedení. Nakonec jsem přece jen neodolal čtvrté hvězdičce… za Sarah Palin jako prezidentce USA, za rafinovaný product placement (chyběl už jen Měsíc vykousnutý do loga Apple) a delikátní soundtrack.

Les Ballets Trockadero : Program 1 (2002)

Umělecký zážitek, při kterém budete krvácet smíchy. Travesty a parodie nekompromisně odhalí podstatné stránky baletu a to díky vrcholnému tanečnímu provedení.

The Matthew Shepard Story (2002) (TV film)

V úterý 6. října 1998 jednadvacetiletý student Matthew Shepard šel z baru, potkal dva mladíky (21 a 22), kteří se ho zeptali, zda je gay, nabídli mu odvoz, ale místo domů ho odvezli za město. Tam ho u pole přivázali k ohradě a tloukli (v obličeji až na kost), až mu zlomili lebku.* Věřili, že je mrtvý, nechali ho přivázaného jako trofej a odjeli. Po 18 hodinách venku při teplotě kolem nuly ho jen náhodou našel cyklista. Matthew po 4 dnech v nemocnici v přítomnosti příbuzných umírá (asi hodinu po půlnoci z 11. na pondělí 12. října), aniž by kdy nabyl vědomí. V den jeho pohřbu (16. října) byla spousta internetový gay portálů po celém světě v černé barvě. V roce 1999 byli vrahové odsouzeni na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Rodiče Sheparda sami odmítli trest smrti. Judy Shepard založila nadaci a bojovala za prosazení zákona (který byl pojmenován podle Matthewa) posilujícího prevenci zločinů z nenávisti včetně genderu nebo sexuální orientace. Byl prosazen až v roce 2009 a podepsán Barackem Obamou. .... *)Tvář Matthewa byla všude od krve, kromě míst, kde stékaly jeho slzy. Jeho lebka byla tak zraněná, že lékaři rezignovali na operaci. Zatímco v jednom kostele se konal Matthewův pohřeb, jiný v Kansasu, vedený reverendem Fredem Phelpsem Sr., zorganizoval anti-gay demonstraci s hesly jako „Matthew do pekla“ a prohlašovali jeho vrahy za svaté. Jiní se reverendovi postavili a v kostýmech andělů demonstrantům zatarasili cestu. Policie nakonec donutila demonstranty opustit jejich místa před začátkem obřadu.

Od devíti do pěti (1980)

Začalo to slibně, ale ve chvíli, kdy se v takových filmech podceňované pracovnice rozhodnou pro rafinovanou pomstu, se ze tří podnikavých dívek staly tři zhulené dívky, což jedna z nich vystihla slovy: "Stydím se za to, co děláme". Chvíli to vypadalo, že když film začíná tím, že vedoucí vymyslí zlepšovák a přisvojí si ho šéf, bude končit tím, že všechny tři vymyslí spoustu zlepšováků a smetanu opět slízne šéf. To, že smetana byla pěkně hořká, není zásluhou intelektu tohoto klubu odložených žen, ale díky deus ex machina – tedy když už ve scénáři není kudy kam, vyřeší se vše zásahem z hůry. Za vidění stojí asi spíš díky tomu, že to byla premiéra Dolly Parton v plné parádě - její jméno se ozývalo na cenách Grammy, Zlatých glóbech i Oscarech.

Černá díra (2006) (TV film)

Měl jsem film po (levé) ruce, tak jsem si načetl stránku o něm, jestli má cenu ho vidět… a koukám, že si stačí přečíst Obsah a komentář od Trisise a zážitek je to dostatečný :) vážně… a tolik ušetřeného času… A to jsem si myslel, že je pohodlnější dívat se na film, než přečíst původní knihu... a nyní jsem osvícen, že to ve výjimečných případech je i obráceně :))

Funny Games USA (2007)

Dvě hvězdičky proto, že jsem viděl Hanekeho původní verzi, která něco do sebe měla (rozhodně legendární scéna s ovladačem, kdy svévolné mediální násilí na divákovi vrcholí)… a neměl jsem chuť trávit večer hrou "najdi deset rozdílů". Že by remake vlastního filmu jako dárek k desátému výročí první verze?

Mlha (2007)

Nějak zbytečné, včetně konce, který byl předpokládaný… Dvě hodiny… kdy jedna skupinka třeba půl hodiny přesvědčuje druhou, že má ve skladě chapadlo… než by ho přinesla… prototyp náboženské fanatičky… vlastně je to celé poskládané z jednotlivostí, které jsme viděli jinde lépe… všechny postavy mi byli ukradené… a celé pověšené na kostru Silent Hill (fanatička, dítě, sirény, mlha…atd. atd.). Tak jako televizní snímek by to snad bylo „hustý“.