• Thriller

Polisse (2011)

Tak trochu poriadny chaos a bordel, ale neskutočne uprataný. Výborne! 4,5*

Zrození (2004)

Keby Anna vedela celú pravdu, možno by sa tak netrápila. Hnev by otupil smútok. Vizuál a hudba výborné, pocitovo nadpriemer. Príbeh/nápad ma vôbec neiritoval, škoda toho slabšieho konca.

Zrodila se Astrid (2018)

O živote Astrid Lindgren som nevedela skoro nič, ale po filme som si prečítala životopis, takže už viem skoro všetko. Príbeh ako taký ma zaujal, nevadilo mi, že nebol o celom jej živote, o jej tvorbe. Film ma bavil, a ešte viac samotná Alba .. tá bola výborná. Muzika slušná. 3,5*

Fabelmanovi (2022)

Tak po Linklaterovi, Cuarónovi a Branaghovi sa už aj Spielberg v spomienkach vrátil do detstva. A je to veru zručne natočené spomínanie .. komorne, s ľahkosťou a s citom. Niektoré momenty vážne skvelé. Presné obsadenie, slušná dobová atmosféra, výborné kostýmy a hudba. Fajn to bolo ..

Kandahár (2001)

Hraný dokument, ktorý vám na 85 minút priblíži strasti života afganského ľudu. Smäd, hlad, choroby, míny, burky, taliban ... smutné a veľmi skutočné. Výborná hudba.

Enola Holmesová 2 (2022)

Skoro také isté ako jednotka, takže žiadne prekvapenie sa nekoná. Malé plus, že hlavná dejová linka je inšpirovaná skutočnou udalosťou. 3,5*

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Oriol ma baví .. som zistila. Vždy ponúkne tisíc možností, nič nie je jednoznačné. V jednej chvíli si myslím, že som ho prekukla, v druhej sa nestačím diviť, čo na mňa vytiahol.  Ani sekundu ma to nenudilo, takže dĺžka filmu mne problém nerobila. Príbeh a spracovanie na jednotku. A ani teraz si to neodpustím .. Bárbara je nádherná žena.

Portrét dívky v plamenech (2019)

Veľmi slušný art. Príbeh, kostýmy, prostredie, muzika .. všetko dosť dobré, len tú vášeň a iskry som nejak nepostrehla. 3,5*

Dvojitý milenec (2017)

Ozon s nami rozohral celkom zaujímavú hru, ktorá ma bavila, len ten koniec tak nejak vyšumel do obyčajna. Herecky slušné a vizuál bol excelentný. Celé ma to tak nejak dávalo do kľudu, takže odo mňa 3,5*.