• Thriller

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Neznášam Carreyho grimasy, môže byť aj zamaskovaný, aj tak sú očividné. Našťastie ho tu nebolo celý film, takže som to zvládla. Príbeh síce žiadne terno, ale vizuál dosť slušný. Mňa by len zaujímalo, prečo si Baudelairovi urobili tri deti, keď stále iba cestovali a doma boli minimálne. Ale aspoň sa tie nebohé deti vedeli o seba postarať a držali spolu. 2,5*

Smrtelný hřích (1945)

Chorobná žiarlivosť ... a táto teda bola echt chorobná, lebo panička to v hlave veru nemala v poriadku. Pekne do extrému to dotiahla. Príbeh nenudil, ženy boli krásne upravené a kostýmy na jednotku.

Irreplaceable You (2018)

Téma, ktorú sme tu už mali miliónkrát, a aj tak po nej siahnem ... a čakám zázrak. Na niektorých miestach dojímavé a ústredná dvojica sympatická. Umierajúca Abbie, ktorá sa snaží naplánovať budúcnosť pre svojho Sama len preto, aby aspoň tak zostala jej súčasťou. Ďalej tu máme vtipného priateľa Benjiho a skvelého Myrona. Lenže celé sa to snaží byť strašne nad vecou a cool. Pekný vizuál a príjemná muzika.

Líbánky (2013)

Na jednej strane tam bolo dosť hluchých miest, ktoré ma otravovali a ešte aj herci si mrmlali popod nos, takže som im dobre nerozumela. Na strane druhej ma zaujal ten pocit neistoty, čo sa bude diať, príbeh mal taký severský nádych a aj hudba bola zaujímavá. 3,5* Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 3

Rodina je základ státu (2011)

Aj takto to môže dopadnúť, keď sa podpíšete pod nesprávne papiere. Chvíľu som si musela zvykať na Libora, a v podstate aj na jeho celú rodinu - možno to bolo samotnými dialógmi - ale dalo sa. Návšteva priateľov bola príjemným oživením. Hudba zaujímavá. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 3

Forever My Girl (2018)

Klasický romantický film bez pridanej hodnoty.

Červený stan (2014) (TV film)

Film predovšetkým pre ženy a o ženách. O Dinah, ktorá mala raz v rukách všetko šťastie a lásku sveta a inokedy mala ruky prázdne ... ale odpustiť dokázala všetko a v tom pramenila jej sila. Knihu som čítala už dosť dávno, ale mám pocit, že jej filmové spracovanie je slušné. Netradičné prostredie zaujme a páčili sa mi kostýmy. 3,5*

Jsem božská (2018)

Film, ktorý v lete poteší, ale nečakajte zase nejakú extra osviežujúcu zábavu ... je to milé, miestami vtipné, Amy niekedy tiež pobaví, romantiky akurát, nájdu sa tu aj trápnejšie miesta, no a jasné, že aj nejaké to posolstvo .. a nielen pre ženy. Zbohom.

Dánská dívka (2015)

Kodaň, Paríž, Drážďany ... Redmayne a Vikander ... jednoznačne pastva pre oči a uši. Autobiografiu z roku 1933 som nečítala, čítala som len Ebershoffovu knihu, ktorý z autobiografie čerpal a musím konštatovať, že film tentokrát knihu jednoznačne predčil. 4,5*

Fantastický pan Lišák (2009)

Hovorí sa, že líšky sú mierne alergické na linoleum .... ale schladí labky. Skúste to. Dahl napísal milú a poučnú rozprávku pre ľudské deti a Anderson z toho urobil zábavu pre ľudských dospelých. Niektoré hlášky skvelé. 3,5*